Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:40

Біблійні читання

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

Де зустрітися з Воскреслим Христом?

Поділитись з друзями
Створено: 2024-04-17
Передача: Катехиза
Отець Микола Орач з Ордену Братів Менших Конвентуальних (Францисканців) провів катехизу про зустріч з Воскреслим Ісусом Христом в контексті війни в Україні.

"Події Воскресіння Христа ми знаходимо в Слові Божому, де відтворено реальні переживання людей та їх зустрічі з Воскреслим Ісусом.

В Євангелії від Йоана, у розділі 20, описані зустрічі з Воскреслим Христом. На початку учні Йоан та Петро приходять до порожньої гробниці, згадуючи слова Ісуса про Воскресіння, проте вони ще мають певні сумніви й перебувають у страху. Пізніше Марія Магдалина зустрічається з Ісусом і впізнає Учителя лише після того, як Він звернувся до неї особисто. Події в Єрусалимі, де також відбулася зустріч з Воскреслим Христом, описуються далі у Євангелії."


А як звечоріло, того самого дня, першого в тижні, - а двері ж були замкнені там, де перебували учні: страхались бо юдеїв, - увіходить Ісус, став посередині та й каже їм: «Мир вам!» Це промовивши, показав їм руки й бік. І врадувались учні, побачивши Господа. І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.» (Йн. 20:19-23).

"Євангеліст описує ситуацію розпачу, духовної темряви та ночі, в яку входить Ісус. Факт Воскресіння відкриває перед нами день, який не закінчується. Розпач і темрява існують лише для тих, хто не вірить у Воскресіння. Ті, хто мають очі відкриті на присутність Воскреслого Ісуса Христа, вільні від темряви, що оточує світ.

Сучасна ситуація війни в Україні схожа на перебування у темряві, оскільки багато людей переживають важкі часи та втрати. На жаль, ми не можемо повністю зрозуміти страждання інших, але Ісус входить у страждання кожного з нас, не осуджуючи й не звинувачуючи."


Отець Микола Орач, OFMConv.

Відгуки

У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

Отець Міхал Бранкевич говорить про Пасхальну тайну Ісуса Христа.
Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

"Через професійне виконання піснеспівів люди знайомляться з цінностями Церкви". Про церковний спів та його якість розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

Отець Сергій Воронюк говорив про урочистість Зіслання Святого Духа.
"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Самотність дуже шкодить на шляху побудови близьких відносин із Творцем. Саме у спільноті можна віднайти розуміння, що я не сам і Бог зі мною." Про страх перед майбутнім розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

У циклі програм отця Олександра Кушти заснованих на творі святого Йоана Павла ІІ "Чоловіком і жінкою сотворив їх. Богослов'я тіла" мова пішла про створення.