Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Дванадцять Апостолів як зріз суспільства на всі віки і приклад спроможності на найважчий гріх кожного із нас

Отець Олександр Могильний з Ордену Братів Менших Капуцинів продовжив цикл програм "Педагогіка Бога", розповідаючи про Юду Іскаріотського. Священник, аналізуючи останні роки життя Ісуса, роздумував над гріхами апостолів, в особливий спосіб - зрадою Юди.

"Кожен із нас здатний зробити найважчий гріх... якщо сильно віддалиться від Бога. Правда світу. Коли говоримо про успіхи та поразки людини, частіше ми мислимо схемами світу, по-людському. За цими схемами ми живемо і оцінюємо навколишню дійсність, - пояснює отець Олександр.
- Чи Господь поніс поразку? Якщо дивитися на Хрест - то так, за критеріями світу. Тому що Він нічого не зробив. Безліч чудес, які були зроблені Ісусом, швидко забулися, людині того було замало, і зло "перекричало" добро зі словами "Розіпни!". Таке мислення людини.
Проте Христос однозначно переміг, бо Він виконав волю Отця! У цьому полягає концепція педагогіки Бога - де немає поразки. Перемога Господа у тому, що Він дозволив людині вибирати, тобто подарував свободу. Творець також дав людині механізм повернення - милосердя: але одні користають, інші ні.

Юда користав з Божого милосердя доки ходив з Ісусом. Він не залишив Христа, незважаючи на різні моменти, наприклад, коли велика кількість апостолів відійшло від Христа або коли говорили, що мова Ісуса за важка для них. Тобто Юда Іскаріотський слухав Сина Божого, мав у собі Духа і залишився до кінця.

Після зради Юда навернувся! Він пішов до первосвященників і сказав, що згрішив, тобто учень Христа мав відвагу та Божого Духа признатися у своєму гріху.
Людина сама з себе не спроможна навертатися. Біда Юди лише в тому, що він не бачив для себе майбутнього".

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00