Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Духовні читання

14:20

Обережно, магія!

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:50

Святий дня

17:00

Житія святих

17:10

Літургія годин (Бревіарій)

17:30

Просто про непросте

18:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

20:30

Недільні читання

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

Катехиза про Йоана Хрестителя

Йоана Хрестителя нерідко називають адвентовим пророком, адже особливо під час Адвенту ми чуємо про нього в літургійному житті Церкви. Прикметно, що про нього згадують всі Євангелісти, тобто це була непересічна особа, ба навіть Ісус говорить, що Йоан є найбільшим серед народжених від жінок. Православна Церква називає його Предтечею. Про роль Йоана в житті Церкви і в моєму житті дізнаємось в катехизі отця Андрія Бачинського.

Катехиза про Андрея Шептицького

Цієї суботи ми розпочали цикл катехиз отця Григорія Рогацького про Митрополита Галицького Андрея Шептицького. У цьому циклі ми розглянемо біографію графа Романа Марії Александра Шептицького римо-католика від народження, шлях його навернення та внутрішню боротьбу на дорозі богопосвячення у чині василян греко-католицького обряду. 
О. Григорій робить наголос на ролі батьків у розпізнанні покликання, а також вважає, що Митрополит Галицький є гарним прикладом для сучасної молоді, яка шукає свого життєвого шляху.

Життєвий провал Міхая

Минулий розділ закінчується напрочуд цікавими словами: «Тепер я знаю, що Господь буде доброзичливий до мене, бо маю левіта за священника». З точки зору Міхая він зробив все що тільки міг для того, щоби подобатися Богові. І тут стається таке лихо. Чому За що? Чому, Боже, Ти воюєш проти Міхая? Чим він завинив перед тобою? Він старався як найкраще. На литого боввана витратив чимало? А Ти його караєш?

Корінь гріха - в потребах

Найчастіше християни борються з проявами свого гріха - з гріховними фактами. Це подібне до зривання бурьяну, коли залишається корінь. Спочатку на городі все чисто, але потім з'являються нові пагінці бурьяну, маленькі гріхи.
За кожним гріхом стоїть потреба. Власне гріх, з цієї точки зору, є невластиво задоволеною потребою. Коли ми дізнаємося яка потреба стоїть за моїм гріхом і як її задовльнити в спосіб негрішний, ми пузбудемося гріха. Як це діє? Почуєте в черговій "Школі лідерства - школі духовності" отця Олега Кондратюка.

Прем’єра програм Адріана Буковинського «Побудова стосунків. Про важливе»

«Я щасливий тим, що можу допомагати людям у тому, в чому вони відчувають потребу – у близьких щирих стосунках».
Провідний український фахівець з питань сім’ї, сімейних стосунків Адріан Буковинський, в новому циклі передач, поділився секретом сімейного щастя. Доктор філософії є  співавтором багатьох законопроектів в галузі державної сімейної політики. А його власна авторська методологія стала основою для фахівців, які впроваджують програми підготовки до подружнього життя. За часи проведення курсів для родин, підготував понад 6000 подружніх пар. Він знає, в чому основа основ проблем в сім’ях. Відповіді на сімейні питання шукайте в програмах «Побудова стосунків. Про важливе». Представляємо вашій увазі перші 4 програми.
Свідчення з Меджугор’я: Кожного разу коли ми беремо в руки розарій поруч з нами є Богородиця

 В програмі "Знаки часу" Валентина Павсюкова розповідає про те якою є Діва Марія і чому вона вже більше ніж тридцять об’являється в маленькому боснійському містечку Меджугор’є.   Довідка: Валентина Павсюкова, народилася у 1983 р. в Запоріжжі (Україна). Вісім років жила в США. Впродовж останнього року проживала в Меджугор'є у молитовній групі "Світло Марії". Є засновником благодійної організації "Чаша Милосердя", місія якої - боротися за життя людини з моменту зачаття до завершення життєвої дороги - природної смерті.

Чуда Діви Марії

Не помолився розарій - це якби день пропав. Немає миру в серці і все не так.  Один із "беркутовців", отримавши розарій на Майдані, поїхав до Довбиша в Санктуарій, покаявся і пішов зі служби в органах. Багато чудес здійснюється через Діву Марію. Про це розповідає лікар Іван Яворський в передачі "Незакінчені розмови".

Оставшись один на свете, я претерпел всякого рода неудачи, и я счастлив...

То, что бог посылает мне в ссылке, превосходит все, о чем я просил и мечтал в течение моего десятилетнего заключения в тюрьме.
49 лет было Лунину когда он вышел на поселение. За свою долгую и интересную жизнь он успел побывать воином и повесой, дуэлянтом и заговорщиком, арестантом и заключенным. Он сражался против Наполеона, смотрел в глаза смерти, искал и обрел Бога. При этом он постоянно искал применение себе, своим силам и уму. На войне он не мог спокойно сидеть в резерве, в бою всегда был в самом пекле, уезжая за границу, он говорил что хочет туда где есть дело.

" Мы были дети 1812 года...

Принести в жертву всё, даже самую жизнь ради любви к Отечеству было сердечным побуждением нашим" -, Матвей Муравьев-Апостол.
События конца 1825 года, когда после смерти бездетного государя Александра началась чехарда с престолонаследием, когда младшие братья его Николай и Константин по очереди отказывались от престола, когда вначале армию привели к присяге Константину, а потом велели переприсягать Николаю, неожиданно стали для тайных обществ в Петербурге и Тульчине сигналом к действию.

Після Хмельницького

У 1648 році почалась Хмельниччина. У 1654 році Хмельницький уклав договір з Московською державою. У 1667 році Москва і Річ Посполита розділили між собою українські землі по Дніпру. У 1672 році Правобережну Україну і Поділля завоювали турки і володіли ними – інколи по-справжньому, інколи лише формально – до 1699 року. Правобережжя і Поділля – це землі від Дніпра до Збруча, від Дністра до Волині, величезна територія, сучасні Винницька, Хмельницька, Черкаська, половина Київської і Житомирської областей, а також заселені частини сучасних Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

Книга Судей. Міхай. Ідоли

В передачі "Запилена святість" продовжуємо оповідь про буремні часи, коли не було судді, і кожен робив, що йому заманеться. На той час один дуже побожний чоловік на ім'я Міхай в ім'я Бога почав поклонятися ідолу? Що? Стати ідолопоклонником, шукаючи прослави Бога? Чи це можливе? Чому? Про це детальніше розберемося в передачі.
 

Неустанна молитва

Боротися з гріховними думками можна негативно, витясняючи їх, а можна позитивно, наповнюючи своє серце добрими думками, молитвою. Отці-пустельники випрацювали досконалу зброю - неустанну молитву. В цьому випуску "Школи лідерства - школи духовності" отець Олег Кондратюк поділився своїм власним досвідом промовляння цієї молитви і дав поради початківцям в молитві.
 

Як батькам допомогти зберегти світ дитини?

І чи варто це робити? Чи варто охороняти світ дитини від впливу "злого світу"? До якої міри? Як допомогти пережити дитині маленькі побутові поразки? Про це в передачі "Психологія життя" з Оксаною Нємєц.

Анатолій Кушнірчук: "Я вже не боюся "ГРАДів", єдиний страх, який залишився - говорити рідним про смерть близької людини"

Він хотів забрати дітей-сиріт з окупованих територій, їх було 326, бойовики вимагали за кожну дитину 100 доларів. Анатолій вже збирався продати машину, поставити під заставу дім, але бойовики відмовилися вести переговори. Про життя на передовій, про атеїстів, які стають віруючими після першого мінометного обстрілу, про чудеса, молитву 4-річної доньки, коли він виїжджає на Схід, про найбільші складнощі війни для капелана і людини. В передачі "Майстерня" - Анатолій Кушнірчук, військовий капелан.

Боротьба з гріхом

Найкращий спосіб боротися з гріхом - це боротися з думкою, бо якщо гріх увіходить в нас, розмовляє з нами, перемога над злом стає все важчою. Ми маємо перекрити ворота своєї думки, витісняти грішні думки, але також маємо наповнювати наше серце, розум добрими, чистими думками. Про це в "Школі лідерства - школі духовності" з отцем Олегом Кондратюком.

"Майстерня" Олега Мусія

Сьогоднішню "Майстерню" з екс-міністром  охорони здоров'я Олегом Мусієм можна виразити одним словом - "біль". Неймовірна кількість дзвінків від пенсіонерів, які при пенсії 1000 грн мають купувати ліки за 700 грн на місяць, інваліди, які постійно мають проходити через всю бюрократичну машину, щоби, хто щомісяця, а хто щороку, отримувати підвтердження, що вони насправді інваліди, надавати довідки щодо складу сім'ї... Але також в часі передачі пан Олег пояснив чому його таки можна назвати Дон Кіхотом і чому його боротьба є не проти вітряків.
 

"Майстерня" Олександра Сугоняки

Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків, не соромиться визнавати свою віру, християнство також і публічно, що в його сфері і на його рівні  є явищами виключними, які перетворюють солідного керівника в "білу ворону". Як живеться "білій вороні" від християнства в професійному середовищі? Чи були спокуси, пов'язані із безліччю корупційних схем, які діють серед вищого менеджменту у фінансовому секторі? Про це ми дізналися в передачі "Майстерня", не оминувши, звичайно, злободенних тем падіння української валюти.

Прощання з Самсоном

Слава Ісусу Христу, вітаю. Мене звати Олексій Погорєлов, в минулій "Запиленій Святості" ми закінчили історію Самсона, закінчив Він погано, але не безславно. Важливо, що Бог, який відступив від нього, який позбавив Його сили, цю силу повертає для останнього подвигу Самсона. Для мене це знак, що Господь не фатум, а жива особа, яка прислухається до молінь своїх людей, яка може змінити своє рішення. 
 

Паломництво в Сантьяго-де-Компостела

Про паломництво в Сантьяго-де-Компостела з Олександром Доброєром в передачі "Точка відліку". "Спочатку у нас не було для цього коштів, але Бог для паломництва відкриває двері, про які навіть не здогадуєшся," - ділиться Олександр, запевняючи, що повернувся надзвичайно сповнений сил. Тож, вирушаймо в дорогу!

"Майстерня" Геннадія Балашова

Політик, бізнесмен, міліонер. Хоче бачити себе українським Джобсом та стверджує, що будує Церкву, маючи на увазі свою партію. Суперечливий та яскравий, неординарний Геннадій Балашов в "Майстерні" Олексія Погорєлова.

Катехиза про алкоголь

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз про використання алкоголя. Неможливо собі уявити українських свят без алкоголя. Як при цьому зарадити небезпеку узалежнення для дітей та молоді, якщо вони бачать як дорослі вживають алкоголь? Як запровадити профілактику алкоголізму? Як говорити про алкоголь? Про це в катехизі з отцем Вальдемаром Павельцом.

Динаміка гріха

Отці-пустельники запропонували такі етапи розгортання гріха: думка, розмова, боротьба, згода, пристрасть. Гріх увіходить воротами думки, намагається розмовляти з нами, як змій з Євою, бореться з нами до моменту, коли ми погоджуємося на гріх. Потім формується пристрасть. Як допомагають нам ці знання в дорозі освячення? Про це в "Школі лідерства- школі духовності" з отцем Олегом Кондратюком.

Уроки голодомору

За 30 хв. від жалоби, до самонаведення з істориком Віктором Заславським
 


Майдан триває. Освоюємо техніку кінцугі

«Я шукав між ними кого-небудь, що вимурував би мур та став передо мною в проломині за цю землю, щоб я не погубив її» (Єзек. 22:30).
Майдан, чи точніше «Майдани» тривають на всіх площинах. Ми освоюємо японську техніку «Золотого шву», що надає вадам і ранам нового значення, а розбитій речі нового життя. Наша золота смола, це кров героїв, історична пам'ять і спільні цінності, якими ми склеюємо рвані рани країни і свої власні.
В «Рецептах життя» Остап Стасів громадянський активіст, соціальний підприємець однин з ініціаторів Відкритого Університету Майдану та Лора Артюгіна кінорежисер, керівник проекту волонтерів і культурних активістів «Новий Донбас».  

 

Катехиза про Рут

Отець Володимир Куснєж продовжує оглядовий цикл катехиз щодо книг Святого Письма. Сьогодні ми похилялися над книгою Рут. Чому ця, хоч і повчальна історія, але все ж таки знаходить собі місце в Каноні? Що Господь хоче нам цією книгою сказати? Що про Бога ми можемо дізнатися з книги Рут?

Владика-ювіляр Ян ПУРВІНСЬКИЙ: "Кожного дня молюся по 4 частини Розарію"

В ефірі Архіпастир ВІДПОВІДАЄ ми поговорили з єкс Ординарієм Києвсько-Житомирської дієцезії про його ювілей, розбудову пaрафії і видатних людей з якими його зводив Бог -Під час аудієнції з Йоанном Павлом ІІ,-розповідає єпископ -емерит ПУРВІНСЬКИЙ,-я сказав Його Святості:"Добре було б вам приїхати в Україну".-На що єпископ Риму відповів:"Приїду! Але моліться за це!". Коли Папа приїхав до нас він дуже тішився! Я був вражений наскільки він добре знає історію церкви в Україні. Але особливо, Його вразив Львів!-пригадав в інтерв'ю єпископ Ян ПУРВІНСЬКИЙ.

Як не зарити свій талант?

Люди ніяковіють і віднєкуються, коли запитуєш їх чи мають якийсь талант. Але з біблійної точки зору Господь дав всім таланти, жодного не обділив, і навіть тій людині, яка мала "всього" один талант, Бог дав більше 30 кг срібла чи золота. Тобто мало того, що немає жодного безталанного, так іще кожний з нас є багатієм, обдарованим Богом. Про це в передачі "У ваших намірах" з отцем Олександром Коцюром.
 

Самсон і Даліла

В передачі "Запилена святість" продовжуємо по кісточках розбирати Самсона та його нерозважну любов до жінок: то він увіходить до блудниці, то жениться на жінці, яка звіряє його тайну ворогам, а тепер він вподобав філистимлянку, яка спричинилася до його смерті. Любов зла...
 

Донбас: боротися чи залишати...

Немає людини, яка би не висловлювала своєї думки на цю тему, не залучалася в подібні обговорення чи не міркувала з собою наодинці. Про це вирішили поговорити і ми, Євген Гольцов та Олексій Погорєлов, в передачі "Точка відліку". Що з цього вийшло? Дізнавайтесь, слухаючи подкаст
 

Лунін. В роздумах про майбутнє

И победы, и поражения в равной мере могут пойти стране во благо и во зло – смотря как их оценивают современники. Побежденный может озлобиться на весь мир, а может сделать выводы и не повторять прежних ошибок. Победитель может возгордиться, а может – отнестись к победе как к испытанию, к своеобразному уроку от Бога, к дару который влечет за собой огромную ответственность.