Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Катехиза продовження

В ефірі

Літургія Східний обряд

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Рід Жолкевських

Рід Жолкевських

На півдорозі від Львова до польського кордону лежить місто Жовква, і є в цьому місті є римо-католицький храм – костел святого Лаврентія. Храм цей типовий для Західної України: давня і багата історія, поєднання Ренесансу і бароко, чудові інтер'єри, високомистецьке оздоблення. Але водночас він є унікальним пантеоном лицарської слави – храмом, котрий служив не лише місцем молитви, а ще й своєрідним пам'ятником великому лицарю на ім'я Станіслав Жолкевський – талановитому полководцю, щедрому меценатові, побожному християнину. Русину-українцю за походженням.

Чи обов'язково шукати сенс життя?

Чи обов'язково шукати сенс життя?

У передачі "У Ваших намірах" висловлюється принаймні 3 відповіді на поставлене запитання. Цікаво які? Пропонуємо прослухати передачу і взяти для себе корисне із роздумів отця-директора Інституту релігійних наук ім. Святого Томи Аквінського Войчега Суровки та гостя студії - пана Олексія.

"Чаще всего люди ставят себе цели в границах материального мира. И себя воспринимают и осознают себя как то, чем они владеют. Этот элемент понимания себя через то, чем ты владеешь, он не дает возможности осознать "кто ты" и "что ты есть на самом деле", "в чем смысл твоей жизни". И только способность выйти за...Твоя цель должна всегда стоять за пределами вот этих материальных форм..." - ділиться своїми роздумами пан Олексій.
 
Школа духовності. Криза

Школа духовності. Криза

В останній "Школі лідерства - школі духовності" отця Олега Кондратюка ми говорили про етапи духовного розвитку, запропоновані іспанцем, кармелітом Руісом. В минулій передачі ми розглянули етапи ініціація та персоналізація. Сьогодні темою нашої передачі є криза. Чим в Божих очах є криза? Як її переживати?
Енергетична безпека з політологом Євгеном Магдою

Енергетична безпека з політологом Євгеном Магдою

В передачі "Майстерня" з Євгеном Магдою говорили про енергетику як складову частину війни на Сході України. Чи витримає Україна зиму без російського газу? Наскільки серйозною є залежність Європи від Росії? Чи зацікавлена Європа в пошуку нових джерел постачання енергоносіїв? Яка роль в енергетичному "світовому порядку" США з їх бумом скрапленого газу в Мексиканській затоці? Про що насправді йшлося в договорі поставки російського газу в КНР?
 
Інформаційна війна і ми

Інформаційна війна і ми

В передачі "Точка відліку" говорили з Тетяною Поповою, медіа експертом, партнером Українського кризового медіа-центру про інформаційний фронт нинішньої війни з Росією. Ми обговорювали такі питання:  Якою є адекватна відповідь Україні в сфері інформації? - Як інформаційно має воювати звичайний користувач соц мереж? Чи має він це взагалі робити? Як подалати прірву між Україною та Донбасом, якщо вона виникала в тому числі внаслідок слабкої інформаційної політики в цілому в країні, і зокрема на Донбасі? Що має запропонувати Україна в інформаційній сфері?
 
Нащадки Острозьких і церковне хамство

Нащадки Острозьких і церковне хамство

Князь Василь-Констянтин Острозький прославився як один з найвизначніших православних меценатів свого часу. На його кошти була заснована відома Острозька Академія і друкарня, з його милостей кормились Іван Федоров, Даміан Наливайко, Герасим Смотрицький. Але князь не був постійним в своїх вподобаннях – і на початку 17 століття він відходить від релігійних і культурних справ, остаточно перебирається з скромного острозького замку до розкішного дубенського палацу, доводячи свої церковні дітища до занепаду. В Дубно він помирає у 1608 році, і для острозького осередку наступають трагічні часи. Справа в тому що весь острозький церковний осередок тримався на княжих милостях і цілком залежав від меценатської примхи. В принципі, будь-який монастир чи школа так чи інакше залежать від щедрості якогось можновладця. Але можновладці бувають різні. 

Гедеон проти Ваала

Гедеон проти Ваала

В передачі "Запилена святість" Олексій Погорєлова продовжуємо подорожувати книгою воєн, книгою Судей. В цій передачі мова піде про Гедеона. Як він зруйнував жертовник Ваалу? Чому Бог приходить до Гедеона з таким дорученням вночі? Чому Гедеон руйнує жертовник також вночі? Як зло може бути використане добром? Про це та інше піде мова в сьогоднішньому випуску передачі "Запилена святість".

Бацила ненависті

Бацила ненависті

Ненависть стала частиною патріотизму. Росіяни і українці перестають існувати у взаємному сприйнятті. Залишаються укри, москалі, хунта, бандерівці, фашисти, рашисти, ватнікі і колоради, укропи. Потоки бруду в ЗМІ, соціальних мережах нівелюють той факт, що бодай у кожного другого є родичі в Росії-Україні, війна рано чи пізно закінчиться, і бруд змивати буде важко. Справжня перемога мислить категоріями примирення. Ніби перемога у франко-пруській війні  призвела до реваншистських настроїв Франції, ніби перемога та принизливе Комп'єнське перемир'я, яке, здавалося, назавжди поставило Німеччину на коліна, призвело до нового витка ненависті. Зачароване коло війни розірвалося як тільки розпочався справжній діалог для примирення і пішов Гітлер. Скоріш за все, не варто очікувати справжнього діалогу з Гітлером Кремля, але й лити бруд направо і наліво також не мудро. Про це в передачі "Точка відліку" Олексія Погорєлова. 


Петро Дуднік вивіз з окупованого Слов'янська 3,5 тис людей

Петро Дуднік вивіз з окупованого Слов'янська 3,5 тис людей

В передачі "Точка відліку" з пастором Петром Дудінком. Про окупований і зруйнований Слов'янськ. Про страх, ненависть до терористів та волю Божу всіх любити. Про смерть братів з сусідніх церков. Про відбудову міста та служіння сьогодні.

Часткова мобілізація

Часткова мобілізація

В передачі "Правовий індекс" з Віталієм Гренем говорили про юридичний бік розслідування авіалайнера Боінг-777, закону про часткову мобілізацію. Які права має призовник? Чи залишається за ним право поновитися на постійному місці роботи? Які компенсації передбачені для сім'ї? Які категорії громадян не підлягають мобілізації? Чи передбачає закон ротацію військовослужбовців, які від початку АТО несуть службу в зоні воєнного конфлітку? Чи призиваються християни, які за релігійних мотивів не брали до рук зброї, проходячи альтернативну службу?

Катехиза про гідність в подружжі

Катехиза про гідність в подружжі

В денній катехизі отця Ярослава Гіжицького ми говорили про його досвід паломника у Бердичів: групу паломників з Житомира застала неймовірна злива з блискавкою. Також отець поділився темою про гідність в подружжі.


Бог відкриє істину тим, хто її шукає

Бог відкриє істину тим, хто її шукає

Рано чи пізно в людини формується дуже добре прагнення – прагнення шукати правду, а ще більше – пізнати істину. Тоді вже не виникає питання «для чого вона мені потрібна?», питання є інші. Ісус сказав (Иоан.8:32): «...Пізнайте істину, і істина зробить Вас вільними».
У передачі «У Ваших намірах» директор Інституту релігійних наук ім. Святого Томи Аквінського отець Войчег Суровка ділиться корисними порадами, роздумами, що стануть в нагоді кожному шукаючому.

Етапи духовного розвитку. Сучасний виклад

Етапи духовного розвитку. Сучасний виклад

В минулих передачах "Школи лідерства" отця Олега Кондратюка ми говорили про етапи духовного розвитку. Різні святі та вчителі Церкви бачили це по-своєму. Ми детально зупинялися на класифікаціях Фоми Аквінського, Йоана від Хреста, Терези Авільскої та Терези від Дитяти Ісуса. Сьогодні пропонуємо сучасну теологічну розробку отця Руіса, каремліта, іспанця. Він виділяє такі етапи: ініціація, персоналізація, криза, духовна зрілість, смерть та вхід до слави. Що це? Що означають ці етапи? Дізнайтесь в передачі.

Гедеон. Молитва: побачити себе в Божих очах

Гедеон. Молитва: побачити себе в Божих очах

В передачі "Запилена святість" ми зупинилися на словах Гедеона, який "знайшов ласку в очах Ангела". Як правило, вдивляючись в очі співбесідника, ми можемо побачити себе. То виходить Гедеон, говорячи ці слова, може і не усвідомлено, визнав, що він, Гедеон, є ласкою Божою? А що бачимо в Божих очах ми? А чи вдивляємося в Його обличчя? Про це та інше в біблійній передачі Олексія Погорєлова "Запилена святість".
 
Священик і війна

Священик і війна

Отець Андрій Зелінський, єзуїт, капелан УГКЦ, побував в серці АТО, пожив з військовими 3 тижні. Постійна стрілянина: гранотомети, міномети... Бойові завдання, з яких повертаються не всі. Надзвичайна динаміка життя - військовий спить в середньому 2-3 години. Жодного дня без сповіді. А сповіді там справжні, як і життя, як і смерть, справжня і близька. Про духовне і побутове життя хлопців на передовій, про уроки англійської та італійської, про роль священика в армії, про особистий досвід отця в зоні вогню. Все це в передачі "Точка відліку".

Пам'яті Валерії Новодворської

Пам'яті Валерії Новодворської

В передачі "Точка відлку" з богословм Олександром Доброєром про Валерію Новодворську: про віру в темряві, про наївний ідеалізм, про свободу, яка вартує життя, про жертву і приречення себе в юному віці, про росіян і українців в передачі-спогаді. Поминати померлих треба живим і для живих.  
 
Полемічна література – дзеркало української церкви

Полемічна література – дзеркало української церкви

Українська література багата, різноманітна і цікава – особливо якщо не зациклюватись на добі Шевченка і Франка і зазирнути трохи глибше – в часи Реформації, унійного руху, українського бароко. В той час було написано чимало цікавих книг – на захист православ'я, на захист унії і просто на відсторонено-духовні теми. Майже усі ці книги перекладені і є в інтернеті. То ж , варто зазирнути в них щоб відчути прагнення і пориви та зрозуміти вчинки тих хто творив нашу історію.

Стратегія УПЦ МП

Стратегія УПЦ МП

В передачі "Християнство сьогодні" з релігієзнавцем Юрієм Чорноморцем говорили про принципи, на яких будувалася Церква за часів Блаженнішого Володимира. Експерт окреслює ці принципи, як "плиття за течією", "стратегія на рівні декларацій, а не дій", реактивна, а не проактивна позиція. Що буде робити наступник зі "спадщиною" Володимира? Чи можливий для майбутнього Митрополита вузький коридор: бути у єдності з РПЦ і залишатися українською Церквою в умовах війни з Росією? 
 
Гедеон. Молитва: побожність чи лицемірство?

Гедеон. Молитва: побожність чи лицемірство?

Гедеон у своїх словах до Ангела, до Бога, фактично в молитві звинувачує Господа у відкиненні і навіть у ворожості. Чи можемо ми уявити таку молитву? Чи говоримо ми Богові те що нас турбує, незважаючи на форму, чи намагаємося тримати субординацію, духовно склавши руки, підносячи очі до Неба? Як розрізнити побожність і лицемірство в молитві? Шукали відповідь в передачі "Запилена святість" на прикладі молитви Гедеона.

Тереза Авільска "Внутрішній замок"

Тереза Авільска "Внутрішній замок"

Однією із вершин містики та теології внутрішнього життя є твір Терези Авільскої "Внутрішній замок". Духовне життя починається з першого поверху, де є слуги і щури, а закінчується покоями самого царя, де душа поєднується з Богом. Дивовижна образність, незвичайний стиль викладу та досвід, який збагатив всю Церкву. Про це в передачі "Школа лідерства - школа духовності" з отцем Олегом Кондратюком.
Пісня як метод визвольної боротьби. Рецепт від Едуарда Драча

Пісня як метод визвольної боротьби. Рецепт від Едуарда Драча

Хто знає, що першу Червону Руту розігнали «компетентні органи» і лупили дубинками по голові кожного, хто насмілювався говорити, що він любить Україну, або відкривати рота, співаючи «Ще не вмерла… ». Вже більше чверті століття як творча молодь розпочала боротьбу з тогочасним давким режимом,  і ми – маємо завершити.  Вбити в собі «гомосовєтікуса», «хохла придурченка», з комплексом меншовартості, це певно завдання не для слабких духом, але вірю, що ми зможемо. В програмі «Рецепти життя» рецепт, як це робить Едуард Драч. 

Про монаші ордени

Про монаші ордени

Про монаше життя в катехизі з отцем Андрієм Бачинським, салезіанином. Як молода людина вибирає собі орден, якщо вирішила посвятити своє життя Богові? Чи виконують ордени своє покликання, чи відповідають своїй головній харизмі? Як орден проводить відбір бажаючих в нього вступити? Як довго триває підготовка монаха? В чому основа монастирського життя? 
 
«Понад усе бережіть серце Ваше, тому що з нього витоки життя»

«Понад усе бережіть серце Ваше, тому що з нього витоки життя»

Що я знаю про своє серце? Не як орган тіла, а як те моє сокровенне осердя, з якого є «витоки життя»? Що Біблія говорить про серце? Чим наповнити моє серце і як його зберегти?

Слухайте відповіді та роздуми директора Інституту релігійних наук ім. Св. Томи Аквінського у передачі «У Ваших намірах» про пізнання свого «серця».

«Конечно, говоря о сердце в Библии надо обратить внимание на библейский символизм. Потому что не говориться здесь просто о части человеческого тела, только о самой глубокой части нас самих. Тот глубокий человек, то место в нас самих, где скрывается  самое глубокое,  самое человеческое и то, что мое, прежде всего». о. Войчег Суровка

Хто наступний???

Хто наступний???

13 серпня в Києві відбудеться Собор єпископів Української православної церкви, де буде обраний новий предстоятель московського патріархату. Хто підігріває цю тему в суспільстві, кому вигідні замовлені сюжети на провідних каналах і якою є боротьба за митрополичу кафедру? Про те, хто ж очолить церковний корабель і які настрої серед єпископів УПЦ, говорили з релігієзнавцем та вірним УПЦ (МП) Юрієм Чорноморцем. 


 
 
Яким залишиться в пам’яті Блаженніший Володимир

Яким залишиться в пам’яті Блаженніший Володимир

4 дні тому відійшов до Бога Блаженніший митрополит Володимир (Сабодан), про нього багато говорять, одні називають його «першим православним святим нової країни», інші –  «московським попом», ще треті – автокефалістом… Але очевидно одне, це людина епоха. Він очолив церкву, коли вона була чи не в найтяжчому моменті і пішов з життя в час вельми важкий, як для церкви, так і для всієї країни. Але яким він був? Яким залишиться в пам’яті пастви і в історії? Про це в програмі  «Наближаючись до православ’я» з Протоієреєм Андрієм Дудченко.  


"Історичні діалоги": стереотипи про українців на Заході

"Історичні діалоги": стереотипи про українців на Заході

В передачі "Історичні діалоги" до нас завітала Марта Дичок, професор університету Західного Онтаріо, Канада. Говорили про суспільні зміни протягом  23 роки української незалежності та 6 останніх місяців Майдану. Марта приїздить в Україну щороку з 1990 року, вона стверджує, що за 6 шість місяців свідомість українців змінилася чи не більше, ніж за роки існування держави. Також заторкнули питання стереотипів в західному суспільстві і науці щодо українців Вони сформувалися і утримуються через домінуючий погляд на Україну крізь призму російської історіографії. 

"Майстерня" Віталія Гайдукевича. Вперше з тим, що НЕ потрапило в ефір!

"Майстерня" Віталія Гайдукевича. Вперше з тим, що НЕ потрапило в ефір!

Чому сили АТО дозволили терористам пройти 110 км від Слов'янська до Донецька? Трагедія 100 тис Слов'янська ніщо в порівнянні з гуманітарною катастрофою, яка можлива в Донецьку? Чи маємо ми "почути Донбас"? Про що мовчить Аваков та інші високопосадовці? Істерика facebook "всё пропало і нас зливають". 

Про це з журналістом Віталієм Гайдукевичем.

Олекасндр Саган: "Коли батюшка з церковної кафдери закликає до сепаратизму, цим має займатися СБУ"

Олекасндр Саган: "Коли батюшка з церковної кафдери закликає до сепаратизму, цим має займатися СБУ"

В передачі "Точка віділку" з професором, доктором філософських наук, релігієзнавцем, дослідником православ'я Олександром Саганом говорили про співвідношення боротьби ідентичностей в українському православ'ї та національну безпеку. На думку дослідника УПЦ МП служить РФ. Чому? Слухайте - дізнаєтесь.

«Стовп святої єдності»  Частина 4: на чолі унії

«Стовп святої єдності» Частина 4: на чолі унії

Вертаючись з Риму на Русь в грудні 1595 року, єпископ Брестський і Володимирський Іпатій Потій чітко усвідомлював дві речі. По-перше, підписана ним унія з Римом була радше синицею в руках ніж журавлем в небі: не вийшло в нього з Папою Римським ані оновлення Флорентійської Унії, ані урочистого примирення. З одного боку, Потій був лише єпископом, і говорити з римським патріархом на рівних не міг. З іншого – після Реформації в Римі не були схильні йти на будь-які компроміси. Повернення блудних овець до єдиного пастиря – говорити інакше в ті часи релігійного розбрату, коли половина Європи вважала Папу антихристом, Рим просто не міг. Та й для Київської православної митрополії теперішній статус був значно кращий, як вважав Потій, ніж попередній – принаймні, Папа був не з тих хто за хабара поставить підпис на будь-якій грамоті.

«Стовп святої єдності»  Частина 3. Князь і єпископ. Від спільних планів до ворожнечі

«Стовп святої єдності» Частина 3. Князь і єпископ. Від спільних планів до ворожнечі

Іпатій Потій став єпископом Брестським і Володимирським в неспокійний час. Православна церква на українських землях страждала і від утисків з боку магнатів та зухвальства латинського духовенства, і один з головних акул пера католицької Польщі, єзуїт Петро Скарга, з виглядом старшого брата радив християнам східного обряду приєднатись до Риму і перейняти східний обряд як більш досконалий. Протестанти глузували з візантійських традицій, «людських вигадок», котрими православна церква обросла немов корабель ракушками. І всі ці закиди доходили до вух головного мецената і добродія руського-українського православ'я – князя Василя-Констянтина Острозького. Отже, цей великий мрійник, котрий прислухався і до католицьких, і до протестантських аргументів, вирішив здійснити в церкві глобальні реформи і тим самим врятувати православ'я. Більш того, у внутрішніх православних справах давно вже назріла революційна ситуація, коли верхи не хотіли, а низи не могли.