Священник SChr продовжив розповідати про чоловіків у Біблії. В цій катехизі розкривав постаті царів Вааса, Ели, Зімрі та Омрі.
Після царя Аси до правління Єрусалиму прийшов цар Йосафат, якого Біблія хвалить.
Того часу на півночі Ізраїля коїлися страшні речі. Кривава історія зрад, ізраїльських переворотів, де відбувалося насильство.
Після смерті Вааси став царювати його син Ела. Свого часу цар Вааса вирізав усіх синів та онуків Єровоама. Хто війною вирішує свої справи, той від неї загине!
"На двадцять шостому році царювання Аси, царя юдейського, став Ела, син Вааси, царем над Ізралем і царював у Турці 2 роки. Підданий його Зімрі, начальник над половиною колісниць, учинив змову проти нього. Саме як він упився у Тірці в господі Арци, головного над палацом у Тірці, вломився туди Зімрі, напав на нього та й убив його, на двадцять сьомому році Аси, царя юдейського, та й сам став царем за мість нього. Як тільки став царем і сів на його престолі, вигубив він увесь дім Вааси, не зоставив нікого з чоловічої статі, ні одного родича месника, ані друга. Так винищив Зімрі ввесь дім Вааси за словом, що Господь сказав був проти Вааси через пророка Єгу, за всі гріхи Baaси й за гріхи сина його Ели, які вони самі чинили й якими вводили в гріх Ізраїля, що доводив до гніву Господа, Бога Ізраїля, своїми бовванами" ( 1Цар. 16, 8-13).
Найвидатніший цар Омрі навів в Ізраїлі порядок (885-874 до н. е.), талановитий воєначальник. Саме Омрі був засновником царської династії. Також він купив гору і заснував місто Самарію, яке першим навернеться до християнства. Про царя Омрі згадують різні документи, які віднайшли археологи.
"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою.
Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.
"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ).