Із усіх семи смертних гріхів гординя чи не найголовніша, адже відволікає від Бога, пошуку та слухання Його волі. Людина, яка спокусилася гординею ставить себе в центрі. Підозрілість, яку висловив сатана Єві спотворює наш погляд на блага дані нам Богом. Сьогодні говоримо про другий із смертних гріхів
ЖАДІБНІСТЬ, - наголошує отець Рафал Мишковський.
ЖАДІБНІСТЬ - спотворює підпорядкування людини Богу та розумне користування благами. Супутники жадібності бажання накопичувати надміру благ життя.
Одною з помилок та кривд комуністичного режиму є заборона на приватну власність. Тому в росії ми бачимо таку загарбницьку поведінку.
Добром людини є прагнення володіти матеріальними благами для добра. Перші прояви жадібності ми бачимо ще під час першого гріха коли Єва спокусилася від лукавого хоча й були обдаровані щедро Богом. сатана зосереджує увагу на тому, що заборонене відвертаючи увагу від подарованих благ.
Прагнення вищих цінностей та добра допомагає стати вільним від звички обману та жадібності. В такому випадку особа вибирає приязнь з Богом. Вирішення жадібності неможливе без вирішення першого гріха, яким є гординя, коли в центрі не Господь, а моє "я". Сама боротьба з гріхом не дає нам стільки сили, як захоплення людиною, яка має блага, але не переоцінює їх.
Чесноти, які допоможуть подолати
жадібність.
Щедрість. Із дитинства ми можемо привчати наших дітей ділитися з іншими виховуючи цю та інші
цінності.
Працьовитість. Вона стає
чеснотою коли людина цінує розвиотк та гарні зміни навколишнього світу від своєї діяльності.
Праця відволікає від зосередженності на власній
користі. Цінування своєї праці лікує від жадібності.
Творчість. Нагромадження речей та непомірковане їх використання може руйнувати творче
мислення. Такий підхід (творчий) звільняє від жадібності та зосередження на цьому гріхові.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.