Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Жадібність спотворює відносини людини з Богом, - отець Рафал Мишковський

Про другий із семи гріхів - жадібність, розповідає в катехизі отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.
Із усіх семи смертних гріхів гординя чи не найголовніша, адже відволікає від Бога, пошуку та слухання Його волі. Людина, яка спокусилася гординею ставить себе в центрі. Підозрілість, яку висловив сатана Єві спотворює наш погляд на блага дані нам Богом. Сьогодні говоримо про другий із смертних гріхів ЖАДІБНІСТЬ, - наголошує отець Рафал Мишковський.

ЖАДІБНІСТЬ - спотворює підпорядкування людини Богу та розумне користування благами. Супутники жадібності бажання накопичувати надміру благ життя. 


Одною з помилок та кривд комуністичного режиму є заборона на приватну власність. Тому в росії ми бачимо таку загарбницьку поведінку. 


Добром людини є прагнення володіти матеріальними благами для добра. Перші прояви жадібності ми бачимо ще під час першого гріха коли Єва спокусилася від лукавого хоча й були обдаровані щедро Богом. сатана зосереджує увагу на тому, що заборонене відвертаючи увагу від подарованих благ.


Прагнення вищих цінностей та добра допомагає стати вільним від звички обману та жадібності. В такому випадку особа вибирає приязнь з Богом. Вирішення жадібності неможливе без вирішення першого гріха, яким є гординя, коли в центрі не Господь, а моє "я". Сама боротьба з гріхом не дає нам стільки сили, як захоплення людиною, яка має блага, але не переоцінює їх.

Чесноти, які допоможуть подолати жадібність.

Щедрість. Із дитинства ми можемо привчати наших дітей ділитися з іншими виховуючи цю та інші цінності

Працьовитість. Вона стає чеснотою коли людина цінує розвиотк та гарні зміни навколишнього світу від своєї діяльності. Праця відволікає від зосередженності на власній користі. Цінування своєї праці лікує від жадібності.


Творчість. Нагромадження речей та непомірковане їх використання може руйнувати творче мислення. Такий підхід (творчий) звільняє від жадібності та зосередження на цьому гріхові. 







"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.