Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:40

Біблійні читання

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

"Найгірше явище - байдужість. Відпустіть минуле, пробачте кривдників вже сьогодні", - отець Михайло Прокопів

Поділитись з друзями
Що я зробив для завершення війни? "Робіть те, що вмієте вже сьогодні: молитвою, справами, словом, пожертвами, діями. Все, що можете - робіть зараз", - капелан військового шпиталю, отець Михайло Прокопів, РКЦ.
Чим довше триває війна тим більше люди відчувають фізичну та моральну втому. Мені в цих умовах допомагає спільнота та колеги-священники, які завжди поруч. Важливим у волонтерській діяльності та служінні є відпочинок. Зауважу, щоб бути ефективним у своїй діяльності то важливо час від часу змінювати середовище, виспатися, побути в тиші, поспілкуватися з іншими людьми тощо.

Також важливою є підтримка команди, з якою ви працюєте. Цінуйте тих, хто поруч, а особливо людей, які висловлюють своє сприяння вам. Був випадок, коли до мене на залізничному вокзалі підійшли люди та запропонували придбати квиток поза чергою. Це приємно відчувати, адже це прояв поваги.

Військовослужбовцям важливо відчувати нашу повагу. В шпиталі часто помічаю, як поранені допомагають один одному, підтримують та тримаються з радістю та ентузіазмом. Найгірше явище - байдужість. До ветеранів та військовослужбовців, які поранені перебувають в шпиталі чи вдома важлива наша увага та розуміння. Особливо до сімей, які втратили на війні когось із родичів - це батьки, дружини, діти, друзі. 

В покликанні будьте вірними. Головне - не живіть минулим, відпустіть його, пробачте кривдників вже сьогодні. А також не переймайтеся сильно майбутнім, яке ще не настало. Намагайтеся прожити з Богом сьогоднішній день. Якщо ви ще не розпізнали своє покликання то запитуйте Господа у молитвах. Краще піти, спробувати, та дізнатися, що то не твоє, чим не спробувати взагалі. Робіть те, що можете вже сьогодні, зараз.

Відчутно зменшилася волонтерська підтримка.
Люди стомилися від війни, а багато хто вже живе відпустками. Але з мого досвіду, бачу, як люди миттєво реагують на заклик підтримки та щедро допомагають.

Люди часто запитують коли закінчиться війна. Але тут краще зосередити свою увагу на власному внескові. Запитайте себе:" Що я зробив для завершення війни?" Виконуйте те, що ви можете та вмієте сьогодні: молитвою, справами, словом, пожертвами, чим зможете... Краще зробіть ощсь реально важливе сьогодні замість перебувати в медіапросторі. Краще направити свою силу на реальні справи та дії, аніж виснажувати свою нервову систему.

Капелан військового шпиталю, отець Михайло Прокопів, РКЦ.

Слухати інші програми зараз

Відгуки

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

Як не вигоряти та де брати сили для життя? На запитання відповідає психолог, психотерапевт, отець Олег Саламон. Парафія Святого Архангела Михаїла. м. Львів, Малехів.
"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

Про покликання до священства та роль неокатехуменальної спільноти на життєвому шляху розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).