Катехиза
Слово на кожен день
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Відкриваючи таємниці християнства
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Біблійні читання
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Ми бачимо що учні глибоко переживають події з Христом. Матвій описує учнів, як тих, які побачивши Ісуса, який іде по воді жахнулися. Вони думали, що то привид. Але Христос каже: "Я є. Не бійтеся".
Ми бачимо, що учні не зрозуміли також значення хліба, який Він роздав людям через них, як і не зрозуміли Його появу посеред бурхливих вод. проте вони пордовжували бути поруч із Вчителем.
Отці Церкви вказують на елементи бурі.
Ісус спить серед учнів коли буря починає топити човен. Цей човен - Церква, яка допомагає подолати море життя та здатний врятувати нас разом з Ісусом. Тут отці Церкви бачили асоціації життя та служіння Христа, адже заснути під час бурі - справа непроста.
Ісус розмножує хліб і відходить на гору, щоб помолитися. Коли Він пішов до Отця то учні залишаються сам на сам із буремним життям, але Він хоч іне видимий для них, але перебуває поруч.
Учні забувають взяти із собою в дорогу хліб. Ісус застерігає їх словами: "Бійтеся закваски фарисейської". Потім Він запитує чи пам'ятають вони на скількох людей Він помножив хліб. Христос зосереджує увагу учнів на бурі в їхніх серцях.
Справжня віра учнів Христа без жодної закваски робить Євхаристію справжньою та чистою. Також Він застерігає від зовнішньої показушності викриваючи фарисеїв та називає їх гробами пофарбованими.
Петро, який має бути заступником Ісуса Христа, запитує: "Господи, якщо це Ти - дозволь мені піти до тебе по воді". І господь каже йому йти. Поки апостол дивиться на Христа то в нього виходить. Але коли він починає дивитися на бурю то починає тонути. Він перестає бачити Ісуса Христа та розуміє, що в нього нічого не вийде. і в нашому житті відбувається так, що без Ісуса Христа ми не в змозі пройти дорогу випробувань.
Буває, коли людина згрішить та тоне немов би Господь проводить через труднощі, щоб ми розуміючи своє безсилля зверталися до Господа з молитвою. Особа, яка досвідчила Божу силу стає багатством Церкви.
Пам'ятайте, що Господь присутній в Євхаристії. Подякуйте Богу за Євхаристію та віру. Я не уявляю, як переживати війну без віри. Але з Господом переживати це набагато легше.
Пам'ятайте - віра це дар.
Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.
В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.
У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.
З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів.