Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Коротко про головне

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Намагайтеся пережити глибоко урочистість Божого Тіла, - отець Валентин Матушевський

Поділитись з друзями
Отець Валентин Матушевський з Товариства католицького Апостольства провадить катехизу на тему: "Біблійні роздуми про урочистість Божого тіла".

Переживайте глибоко Євхаристію та відкривайте Христа. Подякуйте Йому щиро за те, що Він присутній у Своїй Церкві. 
Існує багато фрагментів у Євангелії, які поглиблюють таємницю Євхаристії та багато моментів, які намагалися пояснити Євангелисти. В одному місці Ісус говорить Сирофінійці, "Не можна взяти хліб зі столу дітей Божих і дати його псам". 


Основне на чому я хочу сьогодні зупинитися - це Євангеліє від Матвія 14 розділ.

"Їдців же було мужа тисяч із п'ять, крім жінок і дітей. І зараз звелів Ісус учням до човна сідати, і переплисти на той бік раніше Його, аж поки народ Він відпустить. Відпустивши ж народ, Він на гору пішов помолитися насамоті; і як вечір настав, був там Сам.  А човен вже був на середині моря, і кидали хвилі його, бо вітер зірвавсь супротивний. А о четвертій сторожі нічній Ісус підійшов до них, ідучи по морю. Як побачили ж учні, що йде Він по морю, то настрашилися та й казали: Мара! І від страху вони закричали... А Ісус до них зараз озвався й сказав: Заспокойтесь, це Я, не лякайтесь!  Петро ж відповів і сказав: Коли, Господи, Ти це, то звели, щоб прийшов я до Тебе по воді. А Він відказав йому: Іди. І, вилізши з човна, Петро став іти по воді, і пішов до Ісуса. Але, бачачи велику бурю, злякався, і зачав потопати, і скричав: Рятуй мене, Господи!... І зараз Ісус простяг руку й схопив його, і каже до нього: Маловірний, чого усумнився? Як до човна ж вони ввійшли, буря вщухнула. А приявні в човні вклонились Йому та сказали: Ти справді Син Божий! Перепливши ж вони, прибули в землю Генісаретську.А люди тієї місцевости, пізнавши Його, сповістили по всій тій околиці, і до Нього принесли всіх хворих. І благали Його, щоб бодай доторкнутися краю одежі Його. А хто доторкавсь, уздоровлений був". Від Матвія 14:21-36

Ми бачимо що учні глибоко переживають події з Христом. Матвій описує учнів, як тих, які побачивши Ісуса, який іде по воді жахнулися. Вони думали, що то привид. Але Христос каже: "Я є. Не бійтеся". 


Ми бачимо, що учні не зрозуміли також значення хліба, який Він роздав людям через них, як і не зрозуміли Його появу посеред бурхливих вод. проте вони пордовжували бути поруч із Вчителем.


Отці Церкви вказують на елементи бурі. 

Ісус спить серед учнів коли буря починає топити човен. Цей човен - Церква, яка допомагає подолати море життя та здатний врятувати нас разом з Ісусом. Тут отці Церкви бачили асоціації життя та служіння Христа, адже заснути під час бурі - справа непроста. 


Ісус розмножує хліб і відходить на гору, щоб помолитися. Коли Він пішов до Отця то учні залишаються сам на сам із буремним життям, але Він хоч іне видимий для них, але перебуває поруч.


Учні забувають взяти із собою в дорогу хліб. Ісус застерігає їх словами: "Бійтеся закваски фарисейської". Потім Він запитує чи пам'ятають вони на скількох людей Він помножив хліб. Христос зосереджує увагу учнів на бурі в їхніх серцях.


Справжня віра учнів Христа без жодної закваски робить Євхаристію справжньою та чистою. Також  Він застерігає від зовнішньої показушності викриваючи фарисеїв та називає їх гробами пофарбованими.


Петро, який має бути заступником Ісуса Христа, запитує: "Господи, якщо це Ти - дозволь мені піти до тебе по воді".  І господь каже йому йти. Поки апостол дивиться на Христа то в нього виходить. Але коли він починає дивитися на бурю то починає тонути. Він перестає бачити Ісуса Христа та розуміє, що в нього нічого не вийде. і в нашому житті відбувається так, що без Ісуса Христа ми не в змозі пройти дорогу випробувань. 


Буває, коли людина згрішить та тоне немов би Господь проводить через труднощі, щоб ми розуміючи своє безсилля зверталися до Господа з молитвою. Особа, яка досвідчила Божу силу стає багатством Церкви. 


Пам'ятайте, що Господь присутній в Євхаристії. Подякуйте Богу за Євхаристію та віру. Я не уявляю, як переживати війну без віри. Але з Господом переживати це набагато легше. 

Пам'ятайте - віра це дар. 


Відгуки

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Мета антихриста - відірвати людей від Христа та зосередити їхню увагу на цьому світі, переконати що немає життя вічного. Наше завдання - навчитися розпізнавати знаки часу та принести Христа якомога більшій кількості людей. Про останнє випробування Церкви розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський.
Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Розпізнання покликання. Коментар до Апостольського післясинодального повчання "Christus vivit" Святішого Папи Франциска молоді та всьому Божому народу. 
Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Про навернення в умовах війни розповідає отець Вальдемар Павелець. 
Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Друга катехиза із циклу програм на тему "Пророцтва". В ефірі босий кармеліт із Бердичева отець Віталій Козак. "Про сновидіння, божества та ворожіння"
В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, -  отець Микола Бєлічев.

В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, - отець Микола Бєлічев.

Отець Микола Бєлічев, маріанин, головний редактор журналу "Слово між нами" Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.

"Кожен окремо має практикувати сповідь, піст, вчинки милосердя в інтенції покаяння за гріхи свого народу. Потім усі разом, як країна маємо розпочати з нуля свій християнський шлях".