У передачі «У ваших намірах» - Надія Гаврилюк, поетеса і літературознавець, старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, авторка 11 поетичних збірок і близько ста літературно-критичних публікацій.
Вірші, які читає поетеса в ефірі Радіо Марія, присвячені різним темам: Різдво, євангельські блаженства, війна, молитва. Крім того, ви почуєте вірші з біблійно-історичного циклу, де авторка роздумує над екзистенційним питанням: «Хто я?». У літературних творах Надії Гаврилюк переплітаються біблійні сюжети з реальністю сьогодення.
Ти споконвіку Богом був у тайні:
У хмарі, в купині, що палахтить,
В стовпі вогненному і у ковчезі,
Ти в звичному укритий надзвичайно —
Побожні душі не лишав в бентезі,
Не був скупим на прояви щедрот,
Та знав Тебе лиш вибраний народ —
Для інших таїною зоставався,
Обранцю як Спаситель об’являвся.
Ти споконвіку Богом був у тайні:
Явився немовлям в вертепній стайні,
Укривши знову славу й Божество —
Ще не прийшов-бо час на торжество,
На Богоявлення в очисному Йордані
Та на весілля в Галілейській Кані,
Та мить ота, де смертю смерть поправ,
І знов лиш обраний Тебе пізнав,
Для решти був Царем лиш Іудеї,
Царем без царства, посміхом людей.
Ти споконвіку Богом був у тайні:
І душам, що в любові одностайні,
Явивсь під видом хліба і вина,
Щоби наситились вони сповна,
Замешкав в серці їхньому незримо,
Зробивши з нього двір Єрусалиму
Небесного, і світлом просіявши,
Аби вони Тебе являли завше,
Щоб була знана Твоя доброта.
Тим, хто не вірить, це лиш глупота…
(Надія Гаврилюк)
Напередодні Пасхального Тридення, найважливішого літургійного періоду року, о. Вальдемар Павелець дуже ґрунтовно пояснює значення усіх літургійних обрядів.
У програмі "У ваших намірах" о. Рафал Мишковський заохочує слухачів під час Пасхального Тридення не тільки взяти участь у богослужіннях, але також єднатися з Господом у переживанні найбільших тайн нашого спасіння.
Того часу Ісус, сівши за стіл зі своїми учнями, стривожився духом, та й засвідчив і сказав: «Воістину, воістину кажу вам, що один із вас видасть Мене!» Учні дивилися один на одного, не здогадуючись, про кого Він говорить.
Часто образ Юди показується, як абсолютне екзистенційне зло. Але в аналізі образу зрадника Ісуса Христа маємо навести кілька важливих аспектів для глибшого розуміння драми вибору цієї особи.
У катехизі Юлія Берт, піар-менеджер видавництва святого Павла, як завжди знайомить нас з новинками видавництва. Цього разу гостя програми розповідає про Юду Іскаріота, головного персонажа однойменної книжки Аркадіуша Пасьніка.