В Катехизмі Католицької Церкви обжерливість зазначена як один зі смертних гріхів. "Чи сповідалися ви коли-небудь з обжерливості? - ставить запитання с. Тетяна Богославець. - Коли людина обжирається, то стає нездатна слухати Бога."
Під час Різдвяного посту багато хто відмовляється від деякої їжі, але у часі Вігілії, на свято Різдва Христового, при зустрічі Нового року можна піддатися такій спокусі як обжерливість.
Споживання їжі - це базова потреба людини. Але коли ми вживаємо добрі речі надмірно, вони стають пороком: постійне заспокоєння відчуття голоду, вживання алкоголю, зловживання соціальними мережами. "Вважайте на себе, щоб часом серця ваші не обтяжилися обжирством, пияцтвом та життєвими клопотами, і щоб той день не впав на вас зненацька" (Лк 21:34).
В Катехизмі Католицької Церкви обжерливість - один зі смертних гріхів. Якщо людина обжирається, стає нездатною слухати Бога. Це впливає і на моральну поведінку людини. Їжа є символом гостинності, прийняття, тепла та затишку. Ми збираємося за спільним Різдвяним столом не для того, щоб обжертися, але щоб усвідомити таємницю воплочення Божого Слова. Під час ділення оплатком бажаємо світла та добра один одному. Ісус Христос встановив Святе Таїнство саме під час вечері, таким чином підкреслюючи значення їжі як основної потреби, що дає нам життя. Надмірне прагнення їжі виникає через "голод" любові, прийняття, відносин. Святе Письмо вчить нас почуттю міри, а тим, хто насичує і дає повноту любові у всіх наших потребах, є Бог.
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Про Дні відкритих дверей у Вищій Духовній Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, які розпочинаються вже цього тижня, у четвер 3-го квітня, та про покликання як дорогу, яку пропонує Бог, а також яким є буденне життя в семінарії, говоримо у програмі з ректором о. Русланом Михалківим та дияконом Ярославом Хмарським.