Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:45

В Родині Радіо Марія

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

Отець Олег Кіндій про досягнення і помилки Орігена

Поділитись з друзями
Створено: 2020-05-18
Передача: Катехиза
Один з найвідоміший богословів ранньої Церкви вніс вагомий вклад в теологію. Чому ми не знаходимо його серед блаженних та святих РКЦ? 
Оріген народився у 185 році в Александрії, у часи переслідування християн. Його родина була віруючою, а батько Леонід був вчителем граматики і катехитом. Після початкової домашньої освіти хлопчина вступив до Александрійської катехитичної школи, у якій під керівництвом Климента Александрійського продовжив поглиблювати свої знання.

У сімнадцять років Оріген став свідком мученицької смерті свого батька, після чого опіка над родиною впала на його плечі. Він піклувався за свою матір та шістьох молодших братів і сестер. Він, як старший син, змушений був залишити навчання. На життя заробляв викладанням лекцій з граматики. З молодих років Оріген жив дуже аскетичним життям: ходив босоніж, не пив вина, спав без постелі, вживав мало їжі.

Близько 202 року хлопця було призначено вчителем катехитичної школи в Александрії на місце Климента. Оріген навчав гебрейської мови, редагував переклад Святого Письма. Помісний єпископ Димитрій доручив вісімнадцятирічному Орігенові керівництво школою, яка за його часів досягла найбільшого розквіту. Лекції  Орігена відвідували християни, єретики і погани.

Відгуки

Ми живемо в останні часи - катехеза о. Олексія Самсонова

Ми живемо в останні часи - катехеза о. Олексія Самсонова

Останні часи перед пришестям Ісуса Христа будуть важкими для людства та Церкви. Християн будуть переслідувати, а в людях не буде більше любові та милосердя. Світ будуть охоплювати війни та катастрофи, а над людством запанує антихрист. Отець Олексій Самсонов відповідає на питання про те, що має на увазі Церква, коли говорить про останні часи. 
Пренатальні втрати і медичне оточення

Пренатальні втрати і медичне оточення

"Пренатальні і перенатальні втрати - торкають маму і тата чи торкають кожного?" - цикл катехез від засновниці ГО "Слід Життя" с.Юстини Голубець. У другій катехезі говоримо про пренатальні втрати і медичне оточення
Мученики - це свідки надії

Мученики - це свідки надії

"І пам'ятайте, що Я сказав вам: "Слуга не важливійший за свого господаря". Хто переслідує Мене, той переслідує і вас. Хто ж слухатиметься Мого вчення, той слухатиметься й вашого слова." (Йоана 15:20). Отець Полікарп Марцелюк розпочинає новий цикл катехез на Радіо Марія про життя та свідчення християнських мучеників.
Побачити обличчя Ісуса в обличчях біженців і мігрантів

Побачити обличчя Ісуса в обличчях біженців і мігрантів

29 вересня 2024 року Церква відзначатиме Всесвітній день біженця і мігранта. Щороку Папа Франциск з цієї нагоди пише коротке Послання, звертаючи увагу на потреби сучасних переселенців. Під час катехизи отець Віталій Храбатин коментує цьогорічне Послання Святішого Отця і ділиться особистим досвідом душпастирського служіння в Іспанії.
"Молитовне життя може бути важким через відсутність духівника", - о.Віталій Козак

"Молитовне життя може бути важким через відсутність духівника", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак у цій катехезі зупиняється на роздумах, пов'язаних із труднощами святої Терези Авільської щодо вибору духівника. Відомо, що її духовним провідником був святий Йоан від Хреста, який допоміг їй з'ясувати, звідки походив її містичний досвід — від Бога чи від сатани.