Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

Помічати людей. Конференція в рамках Тиждень виховання 2023 «Зцілення милосердям».

Поділитись з друзями
Про конференцію в рамках Тиждень виховання 2023 «Зцілення милосердям» розповідає відповідальний за молодіжне душпастирство в Харківсько - Запорізькій дієцезії отець Олександр Пухальський.
Тиждень виховання - це щорічна подія в Римо-католицькій Церкві мета котрої - нагадування про важливість християнського виховання. Триває з 1 - 7 вересня 2023 року.

Вітаю всіх відповідальних за виховання: батьків, катехитів, вчителів. Хочу заохотити, щоб кожен доклав зусиль, щоб послужити молоді протягом цього року.

Конференція в рамках Тиждень виховання 2023 «Зцілення милосердям». Оскільки ми переживаємо рік милосердя то комісія душпастирства молоді вибрала саме таку тему конференції. Милосердя має двосторонню дію, адже зцілює того хто служить та того, кому служать. Конференція покликана показати загальне значення теми, вісь навколо котрої все зосередженно.

Як ми дивимося на милосердя? Цей тиждень має продемонструвати природу та справжнє обличчя милосердя та поставити собі запитання чим воно для мене є. 

Обличчя милосердя в Церкві - це обличчя Святих, які своїми ділами увійшли в цей загальний вітраж милосердя Божого. Саме в такому світлі важливо бачити це поняття, адже Бог бажає, щоб ми включилися ставши на цю дорогу допомоги ближньому. Сьогодні, саме через милосердя, ми можемо, по справжньому, зцілити рани багатьох людей постраждалих від жахіть війни. Тут важливо вибрати правильний метод лікування.

Люди у світі часто вибирають зовнішні ліки від зранень, поверхові, емоційні та тимчасові. Любов Божа діє зовсім інакше. Писання пише, що любов Божа зцілює зсередини. Але щоб відкритися на цю дорогу людині потрібно погодитися бути подібним на Христа. Цей шлях є нелегким але дієвим. Ісус, який вчить милосердю помічав людей, яких інші не помічали. Дуже гарно зобразив цей аспект Караваджо, який на картині зобразив Ісуса, який зустрів митаря.

Також яскравою є зустріч Ісуса з хворим чоловіком біля купальні Витезда. Або притча про вдову з двома лептами. Ісус умів помічати людей потребуючих. Тому, ми ставимо собі, зокрема й на конференції, запитання: "Чи спроможні ми помічати людей?".

Але помітити не значить затриматися. Тут потрібно бути готовим витрачати свій час, ресурси, сили, щоб проявити милосердя. Хтось із філософів зауважив, що знаходитися в одному приміщенні з людиною та бути присутнім - це різні речі. Таке явиже відсутності спостережуємо в наш час діджиталізації.

Ісус умів бути присутнім. Біблія називає Його Еммануїл - що означає "Бог з нами". Присутність має силу зцілення. Наприклад, коли ми хворіємо то нас дуже підтримують відвідини небайдужих людей. В такі моменти стає легше. Тут є елемент зцілення від присутності.

Бути даром для інших. Ми маємо пам'ятати, що джерелом сили, якою маємо ділитися з іншими - є сам Бог. Тут я маю бути перед Богом. Дуже часто ми мало любимо бо мало споглядаємо на любов. Яскравий приклад цьому є мати Тереза. Чим більше обов'язків тим більше маю бути в Божій присутності.

Потреба адорації. Через поспіх та турботи адорація стала духовним делікатесом для людини. Кожен із нас має поставити в пріорітет персональну молитву, адже через адорацію Господь відкриває правду про служіння іншим та можливості, що можна використати.

Відповідальний за молодіжне душпастирство в Харківсько - Запорізькій дієцезії отець Олександр Пухальський.

Слухати інші програми

Відгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.