Слухати Радіо

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Види молитви. Не вийде за один день насититися любовю Бога, якщо протягом тижня нехтували індивідуальною молитвою, - отець Григорій Рассоленко

Чим відрізняється індивідуальна молитва від спільної? Програма із циклу катехиз отця Григорія Рассоленка про практику та види молитви.
Диявол завжди хоче, щоб ми не молилися.

Спільна молитва - це молитва всієї Церкви. Також вона практикується коли ми молимося разом у храмі. Нам потрібні ці два види молитви -  індивідуальна та спільна. Це як легені одного тіла, або як два крила, які варто застосовувати. Нам потрібна спільнота без якої людина обмежена та квола, - розповідає отець Григорій Рассоленко.

Хтось вважає, що достатньо недільної служби, а молитися Розарій чи інші індивідуальні молитви не варто, або наприклад, коли людина молиться індивідуально, але ігнорує відвідування храму. Ми повинні практикувати ці два види молитов постійно.

Спільна молитва має правила та спільноту. Тому, я маю підпорядковуватися цим правилам та йти за священником, який провадить молитву, слухати та слухатися, брати участь в служінні. Через спільне слухання Слова Божого розвивається та росте Церква.

В індивідуальній молитві я сам вирішую, як провадити молитву присісти чи стояти, наприклад. Моя особиста молитва - це дар. Те, що я отримав під час такої молитви - це те, що я офіційно привношу у спільноту.

Життя - це різновид любові Бога. Тобто, я приймаю Його любов та віддаю її іншим. І чим більше я приношу в спільноту - тим більше можу вмістити в себе. Щоб відкрити своє серце на Його любов - недостатньо один раз на тиждень бути на службі. Ми не зможемо за один день насититися любовю Бога, якщо протягом тижня нехтували індивідуальною молитвою. Не зможе людина, яка тиждень голодувала наїстися за один день, як за сім. У такому випадку можна переїсти та захворіти.

Цитати 
- Ми маємо самі дивитися чи не пусте наше серце коли приходимо до Господа.
- Покаятися - це змінити свої звички.
- Я не маю права ділитися тим, чого я не маю.
- Коли ми спільно молимося то нам варто слухати та дивитися один за одним, щоб молитва була збалансованою.
- Якщо ти приходиш пустий то маєш попередньо перед Літургією стати в молитву та Слово Боже.
- А що ми робимо протягом тижня? Наповнюємо себе різними емоціями, читаємо новини, сперечаємося, а потім несемо цей багаж у Церкву, щоб стало легше.
- Коли ми намагаємося полегшити своє життя за рахунок інших то ми не розвиваємося бо не служимо, не віддаємо, а тільки беремо.
- У спільнотах наголошується на обовязку індивідуальної молитви бо без неї буде руйнуватися життя вірянина і зрештою, сама спільнота.
- Не служимо бо не маємо послуху. У спільноті кожен за щось відповідає, є керівник, якого маємо слухати. В іншому випадку будемо зневажати бога.
- Послух у Божих справах - це благословіння.
- За священника та єпископа треба молитися, щоб Бог його наповнив Словом та промовив через нього до мене та інших. Щоб слова, які він скаже були словами Господа.
- Якщо ми не молимося за свого священника, проповідника то між нами та священником може стати диявол, який перекручує його слова та сіє обман.
- Я дуже часто відчував як під час проповіді за мене хтось молиться.

Отець Григорій Рассоленко.

Слухайте інші катехизи автора про молитву:
Труднощі під час молитви 
Як навчитися молития?
Якою є наша молитва - такою є наша віра
Диявол завжди буде перешкоджати нашій молитві
Молитва за іншу людину дає нам особливу благодать






"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00