Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

В ефірі

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

Види молитви. Не вийде за один день насититися любовю Бога, якщо протягом тижня нехтували індивідуальною молитвою, - отець Григорій Рассоленко

Поділитись з друзями
Чим відрізняється індивідуальна молитва від спільної? Програма із циклу катехиз отця Григорія Рассоленка про практику та види молитви.
Диявол завжди хоче, щоб ми не молилися.

Спільна молитва - це молитва всієї Церкви. Також вона практикується коли ми молимося разом у храмі. Нам потрібні ці два види молитви -  індивідуальна та спільна. Це як легені одного тіла, або як два крила, які варто застосовувати. Нам потрібна спільнота без якої людина обмежена та квола, - розповідає отець Григорій Рассоленко.

Хтось вважає, що достатньо недільної служби, а молитися Розарій чи інші індивідуальні молитви не варто, або наприклад, коли людина молиться індивідуально, але ігнорує відвідування храму. Ми повинні практикувати ці два види молитов постійно.

Спільна молитва має правила та спільноту. Тому, я маю підпорядковуватися цим правилам та йти за священником, який провадить молитву, слухати та слухатися, брати участь в служінні. Через спільне слухання Слова Божого розвивається та росте Церква.

В індивідуальній молитві я сам вирішую, як провадити молитву присісти чи стояти, наприклад. Моя особиста молитва - це дар. Те, що я отримав під час такої молитви - це те, що я офіційно привношу у спільноту.

Життя - це різновид любові Бога. Тобто, я приймаю Його любов та віддаю її іншим. І чим більше я приношу в спільноту - тим більше можу вмістити в себе. Щоб відкрити своє серце на Його любов - недостатньо один раз на тиждень бути на службі. Ми не зможемо за один день насититися любовю Бога, якщо протягом тижня нехтували індивідуальною молитвою. Не зможе людина, яка тиждень голодувала наїстися за один день, як за сім. У такому випадку можна переїсти та захворіти.

Цитати 
- Ми маємо самі дивитися чи не пусте наше серце коли приходимо до Господа.
- Покаятися - це змінити свої звички.
- Я не маю права ділитися тим, чого я не маю.
- Коли ми спільно молимося то нам варто слухати та дивитися один за одним, щоб молитва була збалансованою.
- Якщо ти приходиш пустий то маєш попередньо перед Літургією стати в молитву та Слово Боже.
- А що ми робимо протягом тижня? Наповнюємо себе різними емоціями, читаємо новини, сперечаємося, а потім несемо цей багаж у Церкву, щоб стало легше.
- Коли ми намагаємося полегшити своє життя за рахунок інших то ми не розвиваємося бо не служимо, не віддаємо, а тільки беремо.
- У спільнотах наголошується на обовязку індивідуальної молитви бо без неї буде руйнуватися життя вірянина і зрештою, сама спільнота.
- Не служимо бо не маємо послуху. У спільноті кожен за щось відповідає, є керівник, якого маємо слухати. В іншому випадку будемо зневажати бога.
- Послух у Божих справах - це благословіння.
- За священника та єпископа треба молитися, щоб Бог його наповнив Словом та промовив через нього до мене та інших. Щоб слова, які він скаже були словами Господа.
- Якщо ми не молимося за свого священника, проповідника то між нами та священником може стати диявол, який перекручує його слова та сіє обман.
- Я дуже часто відчував як під час проповіді за мене хтось молиться.

Отець Григорій Рассоленко.

Слухайте інші катехизи автора про молитву:
Труднощі під час молитви 
Як навчитися молития?
Якою є наша молитва - такою є наша віра
Диявол завжди буде перешкоджати нашій молитві
Молитва за іншу людину дає нам особливу благодать


Відгуки

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.
"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Щоб допомогти собі і іншим, потрібно бути відкритим на Бога", -  на це наголошує отець Василь Германюк, автор даної програми. Ця катехеза є спробою через Духа Святого зрозуміти, як нам знаходити спокій? Катехит радить слухати Слово Боже, звертатися до святих, дивитися на їхній приклад, як вони шукали спокій, і в цьому віднаходити правильність дій. 
Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

27 вересня свята Церува згадує великого святого Вікентія де Поля.
"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

Для кожного з батьків стає дилемою питання як спланувати вільний час для своєї дитини. Ця програма допоможе вам вирішити це питання. Отець Вальдемар Павелець наголошує, що проведення вільного часу дітьми також є невід'ємною частиною виховання. Священник підкреслює, що якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі. 
"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

Хранитель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, продовжує цикл катехез на Радіо Марія присвячений пророкам. Ця програма знайомить слухачів з пророком Йоною. Катехит говорить, що є помилкова думка, начебто пророк Йона є тим самим сином вдови із Сарепти, якого воскресив пророк Ілля. Але якщо розібратися, наголошує священник, то Йона жив на років 150-200 після пророка Іллі.