Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

Поділитись з друзями
На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Ми, кармеліти, закликаємо всіх практикувати молитву завжди.
Говорячи про обов'язок молитви часто маємо на увазі роботу устами, проговорювання. Або з вервичкою намагаємося дотримуватися відповідного темпоритму. Важливим елементом молитви є постава тіла. Коли я збираюся молитися перед іконою то вирішую, яку поставу прийняти.

Стати на коліна. Це дуже красива постава, що відображає наше смирення та повагу до Бога. До цього ми можемо, як в дитинстві, скласти руки та підняти очі до Бога. Але тут сама головна постава знаходиться в нашому серці.

Стоячи з опущеними руками. Ця постава демонструє готовність прийняти Божу волю. Це немов би зовнішній вираз слів: "Ось я. Пошли мене!". Я не втікаю, стою та виражаю готовність на Божі наміри. Також, коли я стою, то чекаю, щоб мене вели в Божому напрямку.

З піднятими руками. Таку поставу можна назвати поставою Оранти. Тут я піднімаю руки наскільки можу та схиляю голову та готовий зустріти те, що чекає мене згори. Коли я піднімаю руки то хочу піднятися вгору. Це те, що роблять діти коли хочуть щоб батьки взяли їх на руки. Так і ми, коли піднімаємо руки в молитві, чекаємо, що нас прийме та підніме до себе Бог. Також ця постава визнає мою малість перед величчю Бога.

Преклонитися. Цей жест є проявом поваги до Пресвятої Трійці чи Святої Особи.

Закрити очі.
Це допоможе зосередитися та краще уявити Євангеліє прочитане під час молитви. Закривши очі ми можемо відмежуватися від різних вражень, що відволікають. Також ми закриваємо очі в Божій присутності, щоб засвоїти цей приємний досвід.

Через танець. Так ми можемо виразити свою молитву відкриваючи правду та радість спасіння нас Господом.

Сидячи. Молячися так ми займаємо поставу учня, слухача. Оскільки молитва - це розмова то читати Слово Боже чи набожну книгу в розкритих долонях сидячи доволі зручно та практично.

Часто виникає запитання, особливо від людей поважного віку, чи можна молитися лежачи? Звісно, що ТАК! Особливо, якщо ви вимушені молитися так через хворобу. Молитися Розарій перед сном, лежачи, дуже корисно, адже ми таким чином віддаємо себе та свої думки Богу.

Багато успішних людей сьогодні шукають гармонію в житті та відкривають практику медитації, що допомагає збалансувати сторони свого життя. Між здоровим харчуванням, фізичною активністю додається медитація східних традицій. Але ж чомусь нівелюється християнська молитва, що також є можливістю заспокоїти свій розум.

Отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Слухати інші програми

Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".