Слухати Радіо

05:00

Молитва

В ефірі

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Ми, кармеліти, закликаємо всіх практикувати молитву завжди.
Говорячи про обов'язок молитви часто маємо на увазі роботу устами, проговорювання. Або з вервичкою намагаємося дотримуватися відповідного темпоритму. Важливим елементом молитви є постава тіла. Коли я збираюся молитися перед іконою то вирішую, яку поставу прийняти.

Стати на коліна. Це дуже красива постава, що відображає наше смирення та повагу до Бога. До цього ми можемо, як в дитинстві, скласти руки та підняти очі до Бога. Але тут сама головна постава знаходиться в нашому серці.

Стоячи з опущеними руками. Ця постава демонструє готовність прийняти Божу волю. Це немов би зовнішній вираз слів: "Ось я. Пошли мене!". Я не втікаю, стою та виражаю готовність на Божі наміри. Також, коли я стою, то чекаю, щоб мене вели в Божому напрямку.

З піднятими руками. Таку поставу можна назвати поставою Оранти. Тут я піднімаю руки наскільки можу та схиляю голову та готовий зустріти те, що чекає мене згори. Коли я піднімаю руки то хочу піднятися вгору. Це те, що роблять діти коли хочуть щоб батьки взяли їх на руки. Так і ми, коли піднімаємо руки в молитві, чекаємо, що нас прийме та підніме до себе Бог. Також ця постава визнає мою малість перед величчю Бога.

Преклонитися. Цей жест є проявом поваги до Пресвятої Трійці чи Святої Особи.

Закрити очі.
Це допоможе зосередитися та краще уявити Євангеліє прочитане під час молитви. Закривши очі ми можемо відмежуватися від різних вражень, що відволікають. Також ми закриваємо очі в Божій присутності, щоб засвоїти цей приємний досвід.

Через танець. Так ми можемо виразити свою молитву відкриваючи правду та радість спасіння нас Господом.

Сидячи. Молячися так ми займаємо поставу учня, слухача. Оскільки молитва - це розмова то читати Слово Боже чи набожну книгу в розкритих долонях сидячи доволі зручно та практично.

Часто виникає запитання, особливо від людей поважного віку, чи можна молитися лежачи? Звісно, що ТАК! Особливо, якщо ви вимушені молитися так через хворобу. Молитися Розарій перед сном, лежачи, дуже корисно, адже ми таким чином віддаємо себе та свої думки Богу.

Багато успішних людей сьогодні шукають гармонію в житті та відкривають практику медитації, що допомагає збалансувати сторони свого життя. Між здоровим харчуванням, фізичною активністю додається медитація східних традицій. Але ж чомусь нівелюється християнська молитва, що також є можливістю заспокоїти свій розум.

Отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Слухати інші програми
"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00
Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

"Зміна буде тоді, коли ми зненавидимо гріх", - о.Олександр Могильний, священник РКЦ парафії Матері Божої Ангельської у м. Вінниця запрошує дивитися на ті новини, які нас оточують з перспективою Доброї Новини у часі історії спасіння. 
2025-06-27 00:00:00
Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00