В рамках циклу передач на тему “На шляху до зустрічі з Христом” о. Михайло Станчишин розпочав другу частину катехиз, розповідаючи про місця, де людина може зустрітися зі своїм Богом.
Зустріч є центральною темою в Святому Письмі. Сам Бог є Богом зустрічі, спільності і любові Отця, Сина і Святого Духа. Створена на Божий образ людина також покликана до спільності з Богом, ближніми, сама з собою. Однак через первородний гріх вона втратила цю спільність, перебуває в пеклі самотності. Для того, щоб повернутися до первісного стану, щоб отримати спасіння, яке може дати лише Господь, людина найперше має з Ним зустрітися. Місцем зустрічі може бути особиста молитва, іспит совісті, таїнство Покаяння, духовний провід, реколекції. Проте найважливішим місцем, де чекає нас Господь, є Пресвята Євхаристія.
Якщо хочемо зустрітися з Богом в Євхаристії, маємо належно приготуватися до Служби Божої. Передусім маємо налаштувати ум, волю, серце, зосередитися, довіритися Богові. Під час Літургії слова потрібно уважно слухати Бога, який промовляє до нас через біблійні тексти, намагатися їх запам'ятати. В Літургії жертви ми приймаємо живого Бога до свого серця, який нас перемінює. Завдяки Євхаристії, тобто хлібу і вину, які стали Тілом і Кров'ю Ісуса Христа, ми самі стаємо хлібом для інших. Причащаємося, щоб стати Причастям для інших.
Крім того, коли ми причащаємося з глибокою вірою і усвідомленням присутності Бога в Євхаристії, ми освячуємося. Святий Іван Золотоустий навіть сказав: “Одного Причастя достатньо, щоб стати святим”.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець
Андрій Педай (м. Київ).