Слухати Радіо

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

Причини формування релігії євреїв періоду життя Ісуса Христа. Під час Вавилонського полону євреї втратили мову, але сформували Тору, - отець Володимир Куснєж

Про причини, наслідки, факти формування юдаїзму періоду життя Ісуса Христа розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського , автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.
"Щоб зрозуміти світ Ісуса Христа нам рекомендовано зробити декілька кроків назад. У минулих програмах ми говорили про Вавилонський полон. Саме тоді були закладені початки юдаїзму періоду приходу Месії. Тільки досліджуючи далеке минуле ми можемо зрозуміти теперішнє", - отець Володимиор Куснєж.

- Вавилон став віхою, що радикально змінила все в житті ізраїльського народу. Цей полон став початком створення чогось нового завдяки політиці Вавилонян, які виселили до себе кращих людей для становлення імперії.

- Євреї змогли за декілька десятків років змінити своє життя зайнявши вигідні позиції в суспільстві. Хоч свою мову євреї втратили, але традицію зберегли завдяки роботі релігійних діячів.

- Саме після Вавилонського полону сформувався певний тип релігії, відмінний, який прийнято називати юдаїзмом.

Юдаїзм я охарактеризував би такими рисами:
1. Монотеїзм - віра в Єдиного Бога;
2. Наявність Священної книги;
3. Наявність храму. Одного, єдиного храму для всіх юдеїв;
4. Мережа синагог, які не були храмами у тому значенні, чим був храм тоді;
5. Релігійні практики властиві тільки євреям (обрізання, кошерна їжа, святкування шабату...).
Убогі та багаті засоби Церкви

Убогі та багаті засоби Церкви

"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?", - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин. 
2025-05-16 00:00:00
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про молитовне об'єднання жінок в Україні та світі розповідає Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" Івано-Франківської Архієпархії, мама трьох дітей, доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу, магістр богослов'я.
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00