Слухати Радіо

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

"Прийшов час прославитися Богові через наше життя", - отець Роман Василів

«Молитва в ритмі часу: як молитися, коли весь світ поспішає?» Про силу зосередженості, молитву в буденності, а також про те, чому саме час є єдиною справжньою власністю людини, розповідає отець Роман Василів, настоятель парафії Святої Анни УГКЦ (м. Борислав).

На початку сьогоднішніх роздумів звернімося до слів Ісуса Христа, які Він промовив у своїй Архієрейській молитві на Тайній вечері:

«Отче, прийшла година: прослав Свого Сина, щоб Син Тебе прославив, згідно з владою, яку Ти дав Йому над усяким тілом - дарувати життя вічне тим, яких Ти передав Йому. А це життя вічне - знати Тебе, єдиного істинного Бога, і того, кого Ти послав - Ісуса Христа» (Йо 17:1-3).

Ці слова відкривають нам велич та глибину Божого задуму. Вони проголошені у мить найбільшого напруження - коли Ісус стоїть на порозі своїх страстей. Це - момент істини. Це «Його година». А що ж це за година? 

Апостол Павло пише до галатів: «Коли сповнився час, Бог послав Свого Сина, що народився від жінки, народився під Законом, щоб викупити тих, які були під Законом, щоб ми прийняли усиновлення» (Гал 4:4–5).

Це і є повнота часу - момент Божої інтервенції, в якому історія людства змінює напрям. Бог входить у світ не з гнівом, а з любов’ю. У Сині Він стає одним із нас, щоб подарувати нам не просто підтримку, а вічне життя. Але ця «повнота часу» має продовження. У Євангелії ми неодноразово зустрічаємо образ «години». Наприклад, коли сатана спокушає Ісуса в пустелі:

«...він відійшов від Нього до часу» (Лк 4:13).

Або на весіллі в Кані Галілейській:

«Що мені й тобі, жінко? Ще не прийшла година моя…» (Йо 2:4).

Ці моменти - як пазли, які сходяться в один центральний образ. І ось, на Тайній вечері Ісус більше не говорить загадками. Він каже прямо: «Прийшла моя година». Це година жертви, спасіння, перемоги. Година, коли Бог відкриває найбільшу славу - славу любові, яка себе віддає повністю.

Для кращого розуміння цього образу дозвольте мені навести одну стару англійську притчу. Якось звірі зібралися на щорічну конференцію, щоби обговорити, що ж людина забрала в них.

Корова сказала: «Вона бере моє молоко». Курка: «Мої яйця». Свиня: «Моє життя». І тільки слимак, піднявшись на камінь, мовив: «А я маю те, чого люди не мають — я маю час».

Так і є. Ми поспішаємо, але часто не маємо часу навіть на те, що найважливіше. А тим часом єдина справжня власність кожної людини - це час, якого ми або не цінуємо, або марнуємо. А Христос, навпаки, наповнює «свій час» змістом до останньої хвилини. Ісус говорить: «Прослав Мене, Отче, славою, що Я мав у Тебе ще до створення світу» (Йо 17:5).

Слава в біблійній мові - це не фанфари чи аплодисменти. Це прояв сили Бога, Його спасенної дії, Його любові, яка проходить крізь смерть і дає життя. Слава - це те сяйво, що освітлює людину в темряві. Це перемога над гріхом, над дияволом, над самою смертю. І коли Христос каже, що Він прославив Отця, то йдеться про Його послух, Його жертву, Його любов. Це не просто «героїзм» - це втілена Божа вірність, яка не зраджує, навіть коли Його зраджують. «Я не молю за світ», - каже Ісус. Тут під «світом» мається на увазі не творіння, а система зла, яка протистоїть Богові.

Але при цьому Бог любить світ - тобто людей, які часто самі стали рабами тієї системи. І тому Він дає Сина, щоби нас визволити.

Сьогодні Ісус знову говорить кожному з нас: «Прийшла година…» Прийшла година обрати життя, вийти з темряви, дати Богові прославитися через наше життя. Це - твій час. І мій. У світі, де час втікає крізь пальці, Ісус його освячує. І запрошує нас: не марнуй свого часу. Освяти його. Віддай його Богові. Бо саме в цьому - слава. А слава Божа - це живий чоловік, як писав святий Іриней. Живий - у правді, в любові, у вірі.

Отець Роман Василів, настоятель парафії Святої Анни УГКЦ (м. Борислав)

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.

2025-07-18 00:00:00
Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
2025-07-17 00:00:00
"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
2025-07-16 00:00:00