Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:20

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

Релігійні практики Юдеїв. Історія шабату та відношення до суботи Христа.

Поділитись з друзями
Про релігійні практики Юдеїв, зокрема про Шабат розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.
Ми пробуємо розуміти краще суспільство в якому жив Ісус Христос. Обставини в яких жив Спаситель були історично обумовленими. У попередніх програмах ми говорили про юдаїзм, Тору, храм, але є ще один асперт характерний для Євреїв - мова йде про релігійні практики, - отець Володимир Куснєж.

Сьогодні ми зупинимося на святкування Суботи-шабату. В цей день Юдеї відвідують храм. Існують рідні думки щодо походження цього слова, але найвірніше припущення щодо значення слова "шабат" - це відпочинок, тобто стан коли людина нічого не робить. 

У пророчих книгах згадки про шабат зувтрічаються паралельно з новомісяччям. В Палестині стежили за місячним календарем та до нього прив'язували відлік часу. Шабат було окреслено повним місяцем.

Лунарний календар налічує 28 днів, а четвертина являла собою 7 днів. Навіть у Вавилоні уважно стежили за лунарним календарем та шанували деякі дні. У Вааилонян вільний від праці день був 15-й і цей день у них називався "шабату". Пізніше, "шабат" як свято отримало вже більш релігійне значення. Пророки, зокрема Єремія та Єзекиїл критикував Євреїв за недотримання шабату. Якщо пророки критикували то значить були підстави для критики.

Ситуація змінюється враз разом із Вавилонським полоном після якого ситуація змінюється. Пророк Неємія пише про турботу влади про дотримання Євреями суботи та забороняє торгівлю, ведення справ. Цьому ревному юдеєві Неємії потрібно було проголошувати дотримання суботи. Бо ті, які повернулися з полону - дотримувалися звичаю цього, а ті, хто не був послабили дотримання звичаю. 

У Вавилонському полоні Євреї зберегли та укріпили свої звичаї, які їх ідентифікували. Вони виконували акт обрізання, стежили за чистотою їжі, дотримувалися суботи - це була частина їхньої релігії.

Уже пізніше, як ми бачимо в книзі Макавеїв, шабат стає чимось святим. На початку 1 Макавеїв ми бачимо настільки ретельне дотримання суботи, що навіть зброю під час війни не брали в руки в цей день.

Взагалі, Вавилонський полон був особливим для Євреїв, адже туди забирали фахівців, які вміють читати, писати та розуміються в науці. Тобто у полон потрапила еліта, а лишилися звичайні прості люди. Саме іудейська інтелігенція і викристалізувала в полоні свою релігію. 

У Святому Писанні (Второзаконня 5) наказ святкувати шабат зустрічається в 10 заповідях: "Додержуй день суботній, святкуючи його, як заповідав тобі Господь Бог твій". Тут нагадується, що навіть раби мають відпочивати в цей день бо й ти був рабом в Єгипті. Також, щоб самому не стати рабом роботи.


Коли людина святкує шабат то вона наче наближається до небесного взірця. 
Ісус часто зцілював у шабат та порушував уставлені правили шабату за що Його та учнів критикували. Тоді він висловив відому відповідь, що не людина для шабату, а шабат для людини.

Відгуки

Хто такі Свідки Єгови і у що вони вірять?

Хто такі Свідки Єгови і у що вони вірять?

Катехеза отця Олексія Самсонова про організацію "Свідків Єгови", про її походження, історію та вчення. 
Будуйте спільноту! Бог створив нас не для самотності, - отець Міхал Бранкевич

Будуйте спільноту! Бог створив нас не для самотності, - отець Міхал Бранкевич

Яке значення має воплочення Слова та людська солідарність. Про головні принципи життя згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes".
Не бійтеся наблизитися до Бога бо Він не хоче образити тебе, а навпаки хоче допомогти та утішити, - отець Міхал Бранкевич

Не бійтеся наблизитися до Бога бо Він не хоче образити тебе, а навпаки хоче допомогти та утішити, - отець Міхал Бранкевич

Пастухи першими вклонилися немовляті Ісусу Христу, - отець Міхал Бранкевич. Добра та блага звістка у час небезпеки полягає в тому, що Він шукає нас та турбується про нас мов пастир про овечок.

Дорога до храму Діви Марії. Подія, що заохочує переосмислити наше життя

Дорога до храму Діви Марії. Подія, що заохочує переосмислити наше життя

Оскільки ми знаходимося в просторі Богородичного свята Введення в храм Діви Марії то сьогодні розважимо на тему: Дії християнина для наслідування Богородиці. В ефірі настоятель парафії Святої Анни УГКЦ, місто Борислав, отець Роман Василів.

Завдяки католицьким спільнотам ми придбали 7 із 9 автомобілів для ЗСУ, - волонтерка Олена Кулигіна

Завдяки католицьким спільнотам ми придбали 7 із 9 автомобілів для ЗСУ, - волонтерка Олена Кулигіна

Волонтерська діяльність - це поклик. Викладачка Українського Католицького Університету, блогерка, журналістка, волонтерка  - Олена Кулигіна.