Слухати Радіо

Зараз в ефірі

07:00

Меса

В ефірі

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

Роза з Ліми - перша свята американського континенту

Поділитись з друзями
Створено: 2023-08-25
Передача: Катехиза

Катехеза отця Романа Лисака про святу Розу з Ліми. Ізабелла Флорес де Оліва (1586–1617) народилась у Лімі, столиці Перу, у родині, що походила з Іспанії. За ніжний колір обличчя рідні називали дівчинку Розою й таке ім’я дали їй у миропомазанні.

 Роза рано приступила до Першого Причастя, яке вділив місцевий єпископ – святий Турибій. Від батьків узяла глибоку побожність: іще зовсім маленькою вирізнялася вірою, прагненням до молитви й жертовністю, у п’ять років склала обіт чистоти. Господь обдарував її благодаттю видінь. Дівчинка бачила Діву Марію з Дитятком на руках і почула Його слова: «Розо, будеш Моєю нареченою», – і відтоді ще глибше полюбила маленького Ісуса.

У підлітковому віці Роза виявила сталість характеру, відмовляючи кандидатам на її руку й серце. Через це пережила чимало конфліктів із рідними, особливо з матір’ю, яка намагалася змусити доньку до подружнього життя. У 20 років вступила в Третій Домініканський Орден, але надалі мешкала з батьками, у маленькому приміщенні біля сімейного дому. Жила аскетично, багато постувала й умертвляла тіло, палко молилася, допомагала нужденним, зокрема рабам. За помічницю на дорозі до святості взяла святу Катерину Сієнську. Довгі 15 років тривала в духовному мороку, переживала напади сатани, самотність, покинутість, постійне нерозуміння й наклепи оточення. За витривалість у молитві й аскезі під час знеохочення отримала дар споглядання й містичного єднання з Христом, довірливого спілкування зі своїм ангелом і частих об’явлень Богородиці з Немовлям, Яке навіть брала на руки.

Біля могили Рози з Ліми відбулося багато чудес. Канонізована 1671 року.

Зображають святу в домініканському вбранні. Атрибути – Дитятко Ісус, терновий або трояндовий вінок, троянди, розп’яття.

Покровителька Америки, Філіппін, садівників, флористів, захисниця в сімейних сварках.

Джерело: https://rkc.org.ua/events/roza-z-limy-dovilnyj-spomyn/

Джерело фото: https://uk.wikipedia.org/

Відгуки

Послання з Меджугорʼя та брати Ісуса Христа, - коментар Євангелія дня

Послання з Меджугорʼя та брати Ісуса Христа, - коментар Євангелія дня

У той час прийшли ж до Ісуса Його мати й брати та не могли доступитися до Нього через натовп. І сповістили Йому: «Твоя мати і Твої брати стоять осторонь і бажають побачити Тебе». А Він у відповідь сказав їм: «Моя мати й Мої брати — це ті, котрі слухають Слово Боже й виконують».

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
Ісус - світло світу, - коментар Євангелія дня

Ісус - світло світу, - коментар Євангелія дня

Ісус сказав до натовпу: “Запаливши світильник, ніхто не накриває його посудиною і не ставить під ліжко, але ставить на свічник, щоб ті, які входять, бачили світло. Адже немає прихованого, що не стане явним, і немає таємного, що не стане відомим і не виявиться. Тож уважайте, як ви слухаєте: бо хто має, тому дасться, а хто не має, то й те, що начебто має, забереться від нього”.

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.