Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

Роза з Ліми - перша свята американського континенту

Поділитись з друзями
Створено: 2023-08-25
Передача: Катехиза

Катехеза отця Романа Лисака про святу Розу з Ліми. Ізабелла Флорес де Оліва (1586–1617) народилась у Лімі, столиці Перу, у родині, що походила з Іспанії. За ніжний колір обличчя рідні називали дівчинку Розою й таке ім’я дали їй у миропомазанні.

 Роза рано приступила до Першого Причастя, яке вділив місцевий єпископ – святий Турибій. Від батьків узяла глибоку побожність: іще зовсім маленькою вирізнялася вірою, прагненням до молитви й жертовністю, у п’ять років склала обіт чистоти. Господь обдарував її благодаттю видінь. Дівчинка бачила Діву Марію з Дитятком на руках і почула Його слова: «Розо, будеш Моєю нареченою», – і відтоді ще глибше полюбила маленького Ісуса.

У підлітковому віці Роза виявила сталість характеру, відмовляючи кандидатам на її руку й серце. Через це пережила чимало конфліктів із рідними, особливо з матір’ю, яка намагалася змусити доньку до подружнього життя. У 20 років вступила в Третій Домініканський Орден, але надалі мешкала з батьками, у маленькому приміщенні біля сімейного дому. Жила аскетично, багато постувала й умертвляла тіло, палко молилася, допомагала нужденним, зокрема рабам. За помічницю на дорозі до святості взяла святу Катерину Сієнську. Довгі 15 років тривала в духовному мороку, переживала напади сатани, самотність, покинутість, постійне нерозуміння й наклепи оточення. За витривалість у молитві й аскезі під час знеохочення отримала дар споглядання й містичного єднання з Христом, довірливого спілкування зі своїм ангелом і частих об’явлень Богородиці з Немовлям, Яке навіть брала на руки.

Біля могили Рози з Ліми відбулося багато чудес. Канонізована 1671 року.

Зображають святу в домініканському вбранні. Атрибути – Дитятко Ісус, терновий або трояндовий вінок, троянди, розп’яття.

Покровителька Америки, Філіппін, садівників, флористів, захисниця в сімейних сварках.

Джерело: https://rkc.org.ua/events/roza-z-limy-dovilnyj-spomyn/

Джерело фото: https://uk.wikipedia.org/

Відгуки

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Святий, який залишив свою наречену, - коментар Євангелія дня

Святий, який залишив свою наречену, - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус, відповідаючи, сказав: «Славлю Тебе, Отче, Господи неба й землі, бо втаїв Ти це від мудрих та розумних і відкрив те немовлятам. Так, Отче, бо таким було уподобання в Тебе. Усе передане Мені Моїм Отцем, і ніхто не знає Сина, тільки Отець; ані Отця ніхто не знає, лише Син — і той, кому тільки Син захоче відкрити».

Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Яку обітницю дає Марія тим, хто буде носити скапулярій, - коментар Євангелія дня

Яку обітницю дає Марія тим, хто буде носити скапулярій, - коментар Євангелія дня

Біля Ісусового хреста стояли Його мати, сестра Його матері, Марія Клеопова, і Марія Магдалина. Побачивши матір і учня, який стояв поряд і якого любив, Ісус промовив до матері: «Жінко, ось твій син!» Потім звернувся до учня: «Ось твоя мати!» І від тієї години взяв її учень до себе.

"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

Як не вигоряти та де брати сили для життя? На запитання відповідає психолог, психотерапевт, отець Олег Саламон. Парафія Святого Архангела Михаїла. м. Львів, Малехів.