Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

Роза з Ліми - перша свята американського континенту

Поділитись з друзями
Створено: 2023-08-25
Передача: Катехиза

Катехеза отця Романа Лисака про святу Розу з Ліми. Ізабелла Флорес де Оліва (1586–1617) народилась у Лімі, столиці Перу, у родині, що походила з Іспанії. За ніжний колір обличчя рідні називали дівчинку Розою й таке ім’я дали їй у миропомазанні.

 Роза рано приступила до Першого Причастя, яке вділив місцевий єпископ – святий Турибій. Від батьків узяла глибоку побожність: іще зовсім маленькою вирізнялася вірою, прагненням до молитви й жертовністю, у п’ять років склала обіт чистоти. Господь обдарував її благодаттю видінь. Дівчинка бачила Діву Марію з Дитятком на руках і почула Його слова: «Розо, будеш Моєю нареченою», – і відтоді ще глибше полюбила маленького Ісуса.

У підлітковому віці Роза виявила сталість характеру, відмовляючи кандидатам на її руку й серце. Через це пережила чимало конфліктів із рідними, особливо з матір’ю, яка намагалася змусити доньку до подружнього життя. У 20 років вступила в Третій Домініканський Орден, але надалі мешкала з батьками, у маленькому приміщенні біля сімейного дому. Жила аскетично, багато постувала й умертвляла тіло, палко молилася, допомагала нужденним, зокрема рабам. За помічницю на дорозі до святості взяла святу Катерину Сієнську. Довгі 15 років тривала в духовному мороку, переживала напади сатани, самотність, покинутість, постійне нерозуміння й наклепи оточення. За витривалість у молитві й аскезі під час знеохочення отримала дар споглядання й містичного єднання з Христом, довірливого спілкування зі своїм ангелом і частих об’явлень Богородиці з Немовлям, Яке навіть брала на руки.

Біля могили Рози з Ліми відбулося багато чудес. Канонізована 1671 року.

Зображають святу в домініканському вбранні. Атрибути – Дитятко Ісус, терновий або трояндовий вінок, троянди, розп’яття.

Покровителька Америки, Філіппін, садівників, флористів, захисниця в сімейних сварках.

Джерело: https://rkc.org.ua/events/roza-z-limy-dovilnyj-spomyn/

Джерело фото: https://uk.wikipedia.org/

Відгуки

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

В ефірі Радіо Марія катехеза  ректора Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку, отця Олега Жарука. Священник розпочинає цикл програм про історію Церкви. Історія - це наука, яка вимагає хронології, тому в першій програмі катехит розповідає про ранні християнські спільноти, які зароджуються після П'ятидесятниці.
«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

Про видатного богослова Іларія з Пуатьє розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

"Людина має розуміти і зробити вибір, що робити далі. Коли наближається смерть, - ані розум, ані тіло не рятує. Спільнота Коринтян Святого Павла була спільнотою простих портових людей. Все зупиниться - залишиться тільки любов." - говорить отець Олександр Могильний.
Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

"Зилоти хотіли використати Спасителя для реалізації своїх планів, але Він утік від них". Про месіанські концепції в середовищі Ісуса Христа розповідає отець Гжегож Вавжиняк, настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне. 

"Нехай приходять муки - любов все переносить!" -  свята Вероніка Джуліані

"Нехай приходять муки - любов все переносить!" - свята Вероніка Джуліані

Брат-капуцин Віктор Дешук розповідає про сестру-капуцинку святу Вероніку Джуліані, першу святу жіночого ордену капуцинів.