Слухати Радіо

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Що б не сталося - будьте людяними людьми! Довірте Богу своє переображення, - отець Григорій Рогацький

Про призначення сучасної людини розповідає настоятель парафії Покрови Пресвятої Богорордиці УГКЦ, місто Вінниця, отець Григорій Рогацький. Поклиикання — це здатність до чого небудь, вміння правильно щось робити.

Події в сучасному світі дезорієнтовують людину і в такому випадку особа може загубитися. Проте, в тяжких умовах постійно виникає запитання: "В чому ж моє покликання та ціль життя?", - настоятель парафії Покрови Пресвятої Богорордиці УГКЦ, місто Вінниця, отець Григорій Рогацький.

Господь кожного із нас покликав для життя. Це першооснова для інших дарів та покликань людини, що походять від Бога. Він дає можливість зрозуміти Його волю в житті. Поступово, досліджуючи ми приходимо до того, що покликані до святості в першу чергу. Також Бог закликає нас рухатися до вічної радості. Тема покликання відкрита також і в молитві "Отче наш", де наголошується на довірі Йому свого життя та верховенство Його волі.

Сьогодні людина замислюється, якою ж є Його воля в моєму житті. Ми усвідомлюємо, що людської волі замало, щоб витривати в доброму до кінця. Саме тут ми вчимося розпізнавати Божу волю, до чого нас і закликає Господь. Але цікаво те, що він не робить це насильно, а з любов'ю.

Людина, щоб осягнути мету свого життя, має дотримуватися трьох базових принципів: бути людяно, бути Божою, бути вдячною.

Часто щирість, доброта, ввічливість та інші хороші якості знецінюються коли все налагоджується. Як же легко забувається все добре дане Богом, коли все вирішується в житті. 

Тому завжди необхідно залишатися людяною людиною.
Людяна людина культивує любов та милосердя. Така особа намагається практивувати моральні чесноти, щоб вони стали навичками.

Отже, людяність - це як фундамент будинку життя. Людина у повноті цього значення  має жити з розумінням своєї гідності. Людяність - це уміння любити себе та приймати в любові тих, кого їй даровано.

Людяність - це кожну мить бути тут і тепер. Як нагадують численні фахівці: минуле вже промайнуло, а майбутнє іще не настало - є тільки тут і зараз.

Бути Божою людиною - це дбати про Боже в любові. Саме в такий час Господь здійснює численні переміни в житті. Тільки Він відкриває для нас небо та нагадує усім про святість і досконалість. Але події та клопоти цього світу заважають нам думати про небо.

За любовю ми йдемо сміливо вперед не турбуючись перешкод. Улюблений Син Ісус Христос любить, слухає та ще й виконує сказане Отцем.

Щоб бути Божою та щасливою людиною не достатньо одягнути красивий одяг у неділю. Важливо розпочати внутрішні переміни, переображення розуму та волі. Адже переміни зовнішнього розпочинаються ізсередини, а переміна світу розпочинається із нас. Дозвольте Богові наші переміни. Довірте Йому наше переображення!

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богорордиці УГКЦ, місто Вінниця, отець Григорій Рогацький.

Слухати програми Радіо Марія про призначення людини



Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему: "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
2025-04-24 00:00:00
На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

У катехизі отця Миколи Бєлічева зустрічаємося з учнями Христа, які втікають до Емаусу. Вони не могли повірити в те, що волею Божою може бути несправедливе засудження, страждання і смерть їхнього Вчителя. Священник пояснює, як наші проблеми і виклики сьогодення перетинаються з сьогоднішнім євангельським уривком.
2025-04-23 00:00:00
Папа Франциск: понтифікат милосердя, слухання і надії

Папа Франциск: понтифікат милосердя, слухання і надії

Отець Віталій Козак у денній катехизі аналізував понтифікат Папи Франциска та його три енцикліки. За словами священника, Папу критикує той, хто його зовсім не знав, і додає, що після смерті Понтифіка, світ ще буде здивований фактами з його життя.
2025-04-23 00:00:00
"Воскресіння Христове - центр християнської віри", - отець Марек Рудзь

"Воскресіння Христове - центр християнської віри", - отець Марек Рудзь

Отець Марек Рудзь, настоятель парафії святого Йоана Хрестителя в Білій Церкві, про те, як Воскресіння відкриває правду про творіння і Творця. 
2025-04-23 00:00:00
"Воскресіння - це не просто подія, це вибух надії у світі смерті", - брат Сергій Воронюк

"Воскресіння - це не просто подія, це вибух надії у світі смерті", - брат Сергій Воронюк

"Це не про логіку, а про довіру", - про силу Воскресіння Христового розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк.
2025-04-22 00:00:00