Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Смуток і тривога в нестабільному світі. Як знайти опору в житті?

Поділитись з друзями
Отець Міхал Бранкевіч розпочинає новий цикл катехиз про невпевненність у завтрашньому дні через призму Душпастирської конституції про Церкву в сучасному світі. "Щоб допомогти людині звільнитися від залежностей потрібно вказати їй на те, що вище всіх захоплень". 
"Про причини втрати людиною орієнтиру та як віднайти його? Другий Ватиканський Собор, дослідивши це питання, звертається до всіх людей щоб пояснити роль Церкви в світі. Вона, згідно своєї природи: Католицька, Всесвітня. Церква солідарна з кождною людиною незалежно від її релігії, раси чи інших відмінностей та усвідомлює, що кожна людина створена з любов'ю Творця. А причиною покликання в цьому світі є любов Отця. Обмеженням є сама людина, яка може добровільно прийняти Його любов та захотіти зрозуміти її", - розповідає отець Міхал Бранкевіч.

- Церква, своїм проголошенням Євангелія, має завдання  допомогти кожній людині зрозуміти себе. Церква хоче конкретними вчинками любові показати, що такий підхід допомагає жити в цьому світі та розуміти кожну людину. Маючи цю любов ти вже на переше місце ставиш не себе.

- Щоб допомогти людині звільнитися від брехливих залежностей потрібно вказати їй те, що найважливіше, більше будь яких захоплень. 

- Потрібно знайти основи любові.
1. Любов материнська, безумовна. Її потрібно побачити та прийняти. І тут варто людину перемикнути від егоїстичної любові на безумовну. Бо коли ти відчуваєш себе людиною любимою - багато проблем зникає. 

2. Смуток і тривога людини. Вони підказують, що потрібно знайти відповіді на запитання. Особливо яскраво виглядають люди щирі та постійно радісні. Це ті, які мають джерело радості та не прив'язанні до залежностей світу. Саме тому Церква має стати прикладом безумовної любові.

- Перше завдання Церкви - бути ясним знаком світла, яке зігріває. 
У цьому світі є багато знаків Божої любові, але не всі їх ми бачимо. Ми бачимо переважно проявлення інших людей і саме тому віруючим потрібно нести любов через свідчення християнського життя. Наприклад: родина, яка живе згідно християнських принципів.


Ми звикли, що в світі нас прийматимуть бездоганними, досконалими. Але це неправда. Адже ми помиляємося і маємо реальні слабкості та хиби. 


В суспільстві існує хибна думка про ідеальну людину, яка веде себе з дотриманням правил. Наше завдання - прийняти людину незалежно від її хиб. Першою спільнотою де можуть зустріти та зрозуміти особу - є храм. Але головне, щоб у ньому був хтось, хто вкаже на дорогу, нагадає що людину приймають такою, якою вона є: бідною,слабкою, зраненою.


Відгуки

"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

Отець Сергій Воронюк говорив про урочистість Зіслання Святого Духа.
"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Самотність дуже шкодить на шляху побудови близьких відносин із Творцем. Саме у спільноті можна віднайти розуміння, що я не сам і Бог зі мною." Про страх перед майбутнім розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

У циклі програм отця Олександра Кушти заснованих на творі святого Йоана Павла ІІ "Чоловіком і жінкою сотворив їх. Богослов'я тіла" мова пішла про створення.
"Просіть у Бога конкретного знаку, щодо покликання", - отець Віктор Білоус

"Просіть у Бога конкретного знаку, щодо покликання", - отець Віктор Білоус

"Під час паломництва я отримав відповідь: "Не шукай те, що ти хочеш, а те, що хоче Він і проси у Бога про знак", - ректор, вихователь Вищої Духовної Семінарії Святого Духа в м. Городок, отець Віктор Білоус.
"Святий Дух будує Церкву і невпинно діє у Таїнствах", — о. Вальдемар Павелець

"Святий Дух будує Церкву і невпинно діє у Таїнствах", — о. Вальдемар Павелець

В своїй катехезі отець Вальдемар Павелець говорить про Третю особу Превятої Трійці - Святого Духа.