Священник з Ордену Братів Менших Капуцинів, OFMCap, у день Незалежності України говорив про свободу.
"Свобода - це подарунок Бога, неймовірний дар! Можемо говорити про неї у двох аспектах негативному та позитивному. Свобода від чогось: рабства, диктатури, примушення. Свобода до чогось: добра, любові, служіння, реалізації свого покликання, - пояснює отець Костянтин.
Свобода дана Господом для добра з метою отримати божественну природу, щоб стати вільними. Кожен від дитинства отримує природу, зранену первородним гріхом, яка тягне нас до низу. Саме тому у нас присутня схильність до зла, гріха, егоїстичного бажання жити для себе. Часто концентруємося на своєму "Я", цим самим ставимо себе у центрі довколишніх подій.
Свобода має виховуватися з метою та ціллю (сім'я,спільнота, церква, життя з Богом), щоб розуміти напрямок руху. Дуже важливо пам'ятати, що із свободою пов'язане пізнання добра і зла, щоб розпізнавати добрі та погані вчинки, гріхи. Християнська свобода полягає у тому, що ми вільні як птахи, можемо літати над землею та не реагувати на тяжіння до землі".
Відгуки
Ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського УГКЦ, Ілля Мамчак.
"Зло в дрібницях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили".
Отець Міхал Бранкевіч в катехизі говорить на тему: "Пастирська конституція про Церкву у сучасному світі (Gaudium et spes)". Через цей документ Церква хоче сказати людям, що світ потребує допомоги, а різні проблеми можна вирішити просто по людськи.
Про збереження сім'ї та сімейні цінності розповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.
"Попри трагічний період війни, та розлуку я ще більше люблю свою дружину та дітей. Ми не думали, що так сильно емоційно прив'язані один до одного".
Про життя та переживання протиріч, серед яких смерть, розповідає віце-ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, отець Ярослав Рудий. Цикл есхатологічних катехиз про бачення та відношення Церкви до майбутнього вже сьогодні.
Спілкувалися з Апостольським Адміністратором Мукачівської дієцезії єпископом Миколою Лучком ОР про духовну боротьбу у війні, що відбувається у серці кожного, про події російсько-української війни. Владика розповів як навчитися слухати Господа, пам'ятати, що Він завжди є поруч і наголосив на повноцінному житті все сьогодні.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.