Священник з Ордену Братів Менших Капуцинів, OFMCap, у день Незалежності України говорив про свободу.
"Свобода - це подарунок Бога, неймовірний дар! Можемо говорити про неї у двох аспектах негативному та позитивному. Свобода від чогось: рабства, диктатури, примушення. Свобода до чогось: добра, любові, служіння, реалізації свого покликання, - пояснює отець Костянтин.
Свобода дана Господом для добра з метою отримати божественну природу, щоб стати вільними. Кожен від дитинства отримує природу, зранену первородним гріхом, яка тягне нас до низу. Саме тому у нас присутня схильність до зла, гріха, егоїстичного бажання жити для себе. Часто концентруємося на своєму "Я", цим самим ставимо себе у центрі довколишніх подій.
Свобода має виховуватися з метою та ціллю (сім'я,спільнота, церква, життя з Богом), щоб розуміти напрямок руху. Дуже важливо пам'ятати, що із свободою пов'язане пізнання добра і зла, щоб розпізнавати добрі та погані вчинки, гріхи. Християнська свобода полягає у тому, що ми вільні як птахи, можемо літати над землею та не реагувати на тяжіння до землі".
Відгуки
Як діє чеснота поміркованості?
Про налаштування на молитву розповідає ієромонах монастиря студійського уставу Антонія Печерського УГКЦ Ілля Мамчак. Чому важливо готуватися до молитви з благоговінням дізнаєтесь в сьогоднішній катехизі.
Разом з отцем Григорієм Рассоленко продовжуємо цикл катехез про енцикліку святого Івана Павла ІІ "Бог багатий Милосердям". Досліджуємо 10-11 пункти, де святіший отець називає причини неспокою у сучасному світі.
На сьогоднішній день за словами катехита проблеми залишаються тими самими, адже сьогодні, як і сорок років тому, людина боїться стати жертвою насилля. Також цей розділ енцикліки говорить про втрату внутрішньої свободи людини.
Отець Олег Саламон у своїй катехезі говорив про другу місійну подорож апостола Павла до Коринту, де Павло створює і євангелізує спільноту християн. Катехит інформацію черпає з книги "Діянь апостолів" та двох послань до міста Коринт. Священник подає багато цікавої історичної інформації про це місто. Він говорить, що за часів Павла Коринт населяло багато невільників і в місті панувала розпуста. Це було настілько поширено, що навіть значення "коринтіанувати" означало - жити розпусно.
Говоримо про подяку, як вираз вдячності Богу!
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.