Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Поділитись з друзями
Створено: 2023-09-15
Передача: Катехиза
Про Святого Григорія, просвітителя Вірменії розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Святий Григорій Просвітитель (3-4 століття) — перший єпископ (католикос) Вірменії.

Його батько був підкуплений персами, убив вірменського царя Хосрова, і за це був страчений. Всю сім'ю вбивці чекала та ж доля. Врятувався тільки наймолодший, наречений незабаром при хрещенні Григорієм. Годувальниця-християнка встигла понести хлопчика в Кесарію Каппадокійську, де той хрестився і отримав християнське виховання.

Святий Григорій Просвітитель Грігорій виріс і, щоб загладити ганьбу батька, поступив на службу до сина убитого ним царя на ім'я Трдат. Коли Трдат дізнався, що Григорій — християнин, то наказав жорстоко мучити його, а потім кинути в рів на голодну смерть. Однак, одна благочестива жінка підгодовувала Григорія, і таким чином він прожив у рові 13 років.

До цього часу царя Трдат охопило безумство. Зцілив його Григорій. Після цього чуда цар Трдат хрестився сам і в 301 році надав християнству статус державної релігії. А святий Григорій одержав сан єпископа і міцно затвердив християнство у Вірменії.

У 331 році, незадовго до своєї кончини, святий Григорій передав єпископську кафедру своєму синові і віддалився в самоту. Ще багато поколінь католикосів Вірменії відбувалися зі славного роду святого Григорія Просвітителя. До цих пір Вірменську Апостольську Церкву на честь цього святого називають ще Григоріанської.

Згідно з давньою легендою, святий Григорій Просвітитель встановив на вершині Арагац (Алагез) вічну лампаду — джерело світла і надії. У важкі моменти своєї історії погляди вірмен спрямовуються до Арагац, і це додає їм сил і надії.

Отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

Слухати інші програми

Відгуки

Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Чому навернувся імператор Костянтин?

Чому навернувся імператор Костянтин?

Отець Костянтин Морозов продовжує говорити про історію Літургії за часів імператора Костянтина.
Яка насправді політика Ватикану щодо України? - розповідає отець Петро Балог

Яка насправді політика Ватикану щодо України? - розповідає отець Петро Балог

Отець Петро Балог говорив про вислови Папи в контексті подій в Україні.
У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

29 вересня у свято св. Архангела Михаїла, о 18.00 в костелі св. Миколая в Києві, що на вул. Великій Васильківській 75, відбудеться урочисте внесення каменю з гроту (печери) Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл, а також встановлення статуї святого Архангела Михаїла на її постійне місце у храмі. Про встановлення каменю з гори де обявився Архангел Михаїл в костелі Миколая в Києві розповідає настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський.
Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю".