Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

Відмежуйтеся, щоб відновити внутрішню рівновагу. Нам потрібно навчитися безпристрастності від Божих угодників, - отець Олег Кіндій.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-16
Передача: Катехиза
Про життя пустельного отця Афанасія Олександрійського в катехизі розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів). Викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

"Богослов'я Афанасія Великого - це богослов'я перспективності та процвітання, що підносять людство до Неба.  
Афанасій Великий або Атанасій Олександрійський (295-373 рр) - отець Церкви, єпископ Олександрійський. Головний противник аріанства, захисник віри, відстоював догмати про природу Святої Трійці та божественності Ісуса. 

Олександрія в давнину займалу дуже важливу роль культурної та освітянської столиці. Це повязане з тим, що Олександр Македонський завоював великі території, а знання здобуті в різних країнах зберігалися саме в Олександрії. 

Багато часу свого життя Афанасій провів у втечах. В Константинополі, син імператора виявився аріанином та сповідував підтримку аріанської позиції (дивитися на Христа як на людину). Відповідно ті, хто думали по іншому були гонимі. 

Отже Афанасій утікає до Риму та періодично повертається до свого міста. Але більшість втеч Афанасія відбувалися в Єгипет, у пустелю, де Християни засновували монастирі. Саме в пустельному середовищі монахи могли вести поміркований спосіб життя, тобто давали організму необхідний мінімум.

Афанасій писав дуже багато коментарів до Святого Письма, а також шукав відповіді на запитання: Хто я? Куди я йду? 
Неймовірна здатність творити - це відображення Бога в людині. Але найбільшою здібністю людини є можливість любити. А передумовою божественних стосунків є свобода, якою людина зловживає. 

Тут Афанасій сказав відому фразу, що Бог став людиною, щоб людина стала богом. Бог завжди будує міст між Собою та цим світом завдяки людині. Бог став людиною, щоб наповнити світ досконалістю. Бог є необмежений, неосяжний та всесильний, а світ має початок та цінець.

Вмійте абстрагуватися, відійти в сторону, щоб відновити внутрішню рівновагу. Всесвіт та все живе в ньому - це великий організм. Памятайте про гідність людського життя, яке надзвичайно важливе для Бога.

Відгуки

"Покора для ченця є найважливішою, бо це лише Божа якість", - о.Андрій Немченко

"Покора для ченця є найважливішою, бо це лише Божа якість", - о.Андрій Немченко

Священник з Ордену Братів Менших Францисканців, отець Андрій Немченко, в продовженні циклу катехез: "Взяти хрест і йти за Господом" в цій серії говорить про Богопосвячене життя. Значну частину програми катехит приділяє розповіді про власний досвід чернецтва, і згадує свою першу зустріч патріархом Францисканців в Україні, отцем Мартиніаном Дажицьким.
Блаженства: навчіться читати метафори

Блаженства: навчіться читати метафори

Отець Валентин Матушевський детально розбирає недільне Євангеліє від Матея 5, 1-12.
"Господь чинить чудеса лише заради нашого спасіння!" - отець Петро Балог

"Господь чинить чудеса лише заради нашого спасіння!" - отець Петро Балог

Що таке чудо і чому воно трапляється на війні?
Яке першочергова завдання церкви у сучасному світі?

Яке першочергова завдання церкви у сучасному світі?

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
"сатана хоче війни. Жертвуйте ваші дні у пості та молитві, щоб Бог дав вам мир!" - Оксана Дмитерко коментує Послання Богородиці

"сатана хоче війни. Жертвуйте ваші дні у пості та молитві, щоб Бог дав вам мир!" - Оксана Дмитерко коментує Послання Богородиці

Дослідниця меджугорських об'явлень Богородиці пані Оксана Дмитерко переказує коментар директора Радіо Марія отця Лівіо на основні акценти в Посланні Богородиці, Цариці миру, від 25 січня 2023 року через візіонерку Марію Лунетті.