Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

Відмежуйтеся, щоб відновити внутрішню рівновагу. Нам потрібно навчитися безпристрастності від Божих угодників, - отець Олег Кіндій.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-16
Передача: Катехиза
Про життя пустельного отця Афанасія Олександрійського в катехизі розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів). Викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

"Богослов'я Афанасія Великого - це богослов'я перспективності та процвітання, що підносять людство до Неба.  
Афанасій Великий або Атанасій Олександрійський (295-373 рр) - отець Церкви, єпископ Олександрійський. Головний противник аріанства, захисник віри, відстоював догмати про природу Святої Трійці та божественності Ісуса. 

Олександрія в давнину займалу дуже важливу роль культурної та освітянської столиці. Це повязане з тим, що Олександр Македонський завоював великі території, а знання здобуті в різних країнах зберігалися саме в Олександрії. 

Багато часу свого життя Афанасій провів у втечах. В Константинополі, син імператора виявився аріанином та сповідував підтримку аріанської позиції (дивитися на Христа як на людину). Відповідно ті, хто думали по іншому були гонимі. 

Отже Афанасій утікає до Риму та періодично повертається до свого міста. Але більшість втеч Афанасія відбувалися в Єгипет, у пустелю, де Християни засновували монастирі. Саме в пустельному середовищі монахи могли вести поміркований спосіб життя, тобто давали організму необхідний мінімум.

Афанасій писав дуже багато коментарів до Святого Письма, а також шукав відповіді на запитання: Хто я? Куди я йду? 
Неймовірна здатність творити - це відображення Бога в людині. Але найбільшою здібністю людини є можливість любити. А передумовою божественних стосунків є свобода, якою людина зловживає. 

Тут Афанасій сказав відому фразу, що Бог став людиною, щоб людина стала богом. Бог завжди будує міст між Собою та цим світом завдяки людині. Бог став людиною, щоб наповнити світ досконалістю. Бог є необмежений, неосяжний та всесильний, а світ має початок та цінець.

Вмійте абстрагуватися, відійти в сторону, щоб відновити внутрішню рівновагу. Всесвіт та все живе в ньому - це великий організм. Памятайте про гідність людського життя, яке надзвичайно важливе для Бога.

Відгуки

Як навчитись приймати вірні рішення?

Як навчитись приймати вірні рішення?

Як навчитися уникати помилок, а у разі прийняття не вірних рішень зробити правильні висновки?
Отець Ромуальд Загурський про конотопських відьом, екзорцизмовану сіль та війну

Отець Ромуальд Загурський про конотопських відьом, екзорцизмовану сіль та війну

Настоятель парафії Парафія Матері Божої Фатимської у Конотопі отець Ромуальд Загурський розповів, як вдалося захистити місто від російських окупантів.
Язичник, що став великим святим!

Язичник, що став великим святим!

Отець Олег Кіндій продовжує цикл патристичних програм. Сьогодні мова пішла про великого святого мислителя Кипріана Карфагенського.
"Мій Бог і усе моє!", - катехеза від о.Сергія Кіпи про святого Франциска

"Мій Бог і усе моє!", - катехеза від о.Сергія Кіпи про святого Франциска

В ефірі Радіо Марія брат-капуцин Сергій Кіпа, настоятель київської парафії Марії Матері Церкви. Програма присвячена святому Франциску з Асижу, день пам'яті якого Церква відзначає завтра. Гість програми розповідає хронологію життя Серафимського отця (так ще традиція називає святого Франциска). В програмі також дізнаєтеся чи можна святого Франциска вважати юродивим заради Христа, та яке значення мали його стигмати.
"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.