Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Коротко про головне

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Відмежуйтеся, щоб відновити внутрішню рівновагу. Нам потрібно навчитися безпристрастності від Божих угодників, - отець Олег Кіндій.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-16
Передача: Катехиза
Про життя пустельного отця Афанасія Олександрійського в катехизі розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів). Викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

"Богослов'я Афанасія Великого - це богослов'я перспективності та процвітання, що підносять людство до Неба.  
Афанасій Великий або Атанасій Олександрійський (295-373 рр) - отець Церкви, єпископ Олександрійський. Головний противник аріанства, захисник віри, відстоював догмати про природу Святої Трійці та божественності Ісуса. 

Олександрія в давнину займалу дуже важливу роль культурної та освітянської столиці. Це повязане з тим, що Олександр Македонський завоював великі території, а знання здобуті в різних країнах зберігалися саме в Олександрії. 

Багато часу свого життя Афанасій провів у втечах. В Константинополі, син імператора виявився аріанином та сповідував підтримку аріанської позиції (дивитися на Христа як на людину). Відповідно ті, хто думали по іншому були гонимі. 

Отже Афанасій утікає до Риму та періодично повертається до свого міста. Але більшість втеч Афанасія відбувалися в Єгипет, у пустелю, де Християни засновували монастирі. Саме в пустельному середовищі монахи могли вести поміркований спосіб життя, тобто давали організму необхідний мінімум.

Афанасій писав дуже багато коментарів до Святого Письма, а також шукав відповіді на запитання: Хто я? Куди я йду? 
Неймовірна здатність творити - це відображення Бога в людині. Але найбільшою здібністю людини є можливість любити. А передумовою божественних стосунків є свобода, якою людина зловживає. 

Тут Афанасій сказав відому фразу, що Бог став людиною, щоб людина стала богом. Бог завжди будує міст між Собою та цим світом завдяки людині. Бог став людиною, щоб наповнити світ досконалістю. Бог є необмежений, неосяжний та всесильний, а світ має початок та цінець.

Вмійте абстрагуватися, відійти в сторону, щоб відновити внутрішню рівновагу. Всесвіт та все живе в ньому - це великий організм. Памятайте про гідність людського життя, яке надзвичайно важливе для Бога.

Відгуки

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Мета антихриста - відірвати людей від Христа та зосередити їхню увагу на цьому світі, переконати що немає життя вічного. Наше завдання - навчитися розпізнавати знаки часу та принести Христа якомога більшій кількості людей. Про останнє випробування Церкви розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський.
Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Розпізнання покликання. Коментар до Апостольського післясинодального повчання "Christus vivit" Святішого Папи Франциска молоді та всьому Божому народу. 
Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Про навернення в умовах війни розповідає отець Вальдемар Павелець. 
Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Друга катехиза із циклу програм на тему "Пророцтва". В ефірі босий кармеліт із Бердичева отець Віталій Козак. "Про сновидіння, божества та ворожіння"
В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, -  отець Микола Бєлічев.

В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, - отець Микола Бєлічев.

Отець Микола Бєлічев, маріанин, головний редактор журналу "Слово між нами" Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.

"Кожен окремо має практикувати сповідь, піст, вчинки милосердя в інтенції покаяння за гріхи свого народу. Потім усі разом, як країна маємо розпочати з нуля свій християнський шлях".