Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

Відмежуйтеся, щоб відновити внутрішню рівновагу. Нам потрібно навчитися безпристрастності від Божих угодників, - отець Олег Кіндій.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-16
Передача: Катехиза
Про життя пустельного отця Афанасія Олександрійського в катехизі розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів). Викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

"Богослов'я Афанасія Великого - це богослов'я перспективності та процвітання, що підносять людство до Неба.  
Афанасій Великий або Атанасій Олександрійський (295-373 рр) - отець Церкви, єпископ Олександрійський. Головний противник аріанства, захисник віри, відстоював догмати про природу Святої Трійці та божественності Ісуса. 

Олександрія в давнину займалу дуже важливу роль культурної та освітянської столиці. Це повязане з тим, що Олександр Македонський завоював великі території, а знання здобуті в різних країнах зберігалися саме в Олександрії. 

Багато часу свого життя Афанасій провів у втечах. В Константинополі, син імператора виявився аріанином та сповідував підтримку аріанської позиції (дивитися на Христа як на людину). Відповідно ті, хто думали по іншому були гонимі. 

Отже Афанасій утікає до Риму та періодично повертається до свого міста. Але більшість втеч Афанасія відбувалися в Єгипет, у пустелю, де Християни засновували монастирі. Саме в пустельному середовищі монахи могли вести поміркований спосіб життя, тобто давали організму необхідний мінімум.

Афанасій писав дуже багато коментарів до Святого Письма, а також шукав відповіді на запитання: Хто я? Куди я йду? 
Неймовірна здатність творити - це відображення Бога в людині. Але найбільшою здібністю людини є можливість любити. А передумовою божественних стосунків є свобода, якою людина зловживає. 

Тут Афанасій сказав відому фразу, що Бог став людиною, щоб людина стала богом. Бог завжди будує міст між Собою та цим світом завдяки людині. Бог став людиною, щоб наповнити світ досконалістю. Бог є необмежений, неосяжний та всесильний, а світ має початок та цінець.

Вмійте абстрагуватися, відійти в сторону, щоб відновити внутрішню рівновагу. Всесвіт та все живе в ньому - це великий організм. Памятайте про гідність людського життя, яке надзвичайно важливе для Бога.

Відгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.