Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Святий Єронім. Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-06-30
Передача: Катехиза
Історія життя видатного богослова, святого Єроніма. Розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Святий Єронім Стридонський залишив унікальну спадщину після себе. Він переклав на латинську мову текст Старого та Нового Завіту відомий у світі як "Вульгата" і використовується Церквою, як офіційний текст Біблії. Святий Єронім відомий у світі як письменник, перекладач, теолог.

Єронім народився в селі Стридон поблизу Емони, сьогодні це Албанія. Народився в 360-х роках, а помер приблизно в 420 році проживши досить довге життя.


Єронім поїхав у Рим, щоб продовжувати риторичні та філософські студії. Тут Єронім навчається у римського ритора і граматика Елія Доната і вивчає латинську та грецьку мову. Згодом став одним з найосвіченіших Отців Церкви.

Спочатку Єронім скептично ставився до християнства. Але в Римі він переживає навернення. Пізніше відправляється в Галлію де оселяється в Трірі. Там він вперше зайнявся богословськими студіями, і скопіював коментар Ілларія з Пуатьє до Псалмів і трактат «De synodis».

Святий Єронім мав хорошу память та вправно оперував у численних дискусіях Святим Письмом, описав життя відомих монахів. Він проживає в період відомих Богословів, серед яких: Оріген та Василій Великий. Святий Єронім будував мости між сходом та заходом.

Святий Єронім наголошував завжди, що Бог у своєму другому пришесті принесе на землю новий порядок. Пережити Божий порядок ми можемо в Церкві вже сьогодні.

Сьогодні нам важливо смакувати та жити Божим Словом, читати його, роздумувати. Святий Єронім казав: "Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа". Саме тому нам рекомендовано систематично вивчати Слово Боже. Так ми зможемо побачити контекст та розкрити для себе самого Бога. Практикуйте читання Євангелія та Старого Завіту кожного дня свого життя.


Сьогодні, коли триває війна, нам варто вчитися та робити висновки, змінювати свої навички. Не бійтеся поділитися з ближніми тим малим, що маєте. Сміливо живіть оптимальним життям, не бійтеся. Створіть навколо себе простір де вас оточує: світло, спокій, молитва, мир та Святе Письмо.

Відгуки

"Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність", - о.Вальдемар Павелець

"Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність", - о.Вальдемар Павелець

Продовжуючи тему попередньої катехези, "Про що діти не кажуть батькам?", отець Вальдемар Павелець говорить про час як вираз любові. У світі існує вислів: "час - це гроші", а блаженний Кардинал Стефан Вишинський говоиив: "час - це любов". Саме ця фраза береться за основу науки. Висновок катехези: "Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність".
"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

Настоятель парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм присвячених зверненню до сімей Святого Івана Павла ІІ.
Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Яу Господь говорить з людиною і як людині почути Бога?
"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

Ця катехеза є продовженням циклу програм в якому отець Міхал Бранкевич коментує "Документи Другого Ватиканського Собору. Документ "Радість і Надія" в цій серії став епіцентром обговорення. Наближаючи слухачів до цієї конституції, священник підкреслює наскільки вона є актуальною сьогодні, хоча підписана Папою ще 1965 році. Цей документ описує причину всіх людських криз у свіжий і простий спосіб.
Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Сьогодні РКЦ згадує великого святого Домініка - засновника Ордену Отців Проповідників (Домінканців).