Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Святий Єронім. Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа.

Історія життя видатного богослова, святого Єроніма. Розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Святий Єронім Стридонський залишив унікальну спадщину після себе. Він переклав на латинську мову текст Старого та Нового Завіту відомий у світі як "Вульгата" і використовується Церквою, як офіційний текст Біблії. Святий Єронім відомий у світі як письменник, перекладач, теолог.

Єронім народився в селі Стридон поблизу Емони, сьогодні це Албанія. Народився в 360-х роках, а помер приблизно в 420 році проживши досить довге життя.


Єронім поїхав у Рим, щоб продовжувати риторичні та філософські студії. Тут Єронім навчається у римського ритора і граматика Елія Доната і вивчає латинську та грецьку мову. Згодом став одним з найосвіченіших Отців Церкви.

Спочатку Єронім скептично ставився до християнства. Але в Римі він переживає навернення. Пізніше відправляється в Галлію де оселяється в Трірі. Там він вперше зайнявся богословськими студіями, і скопіював коментар Ілларія з Пуатьє до Псалмів і трактат «De synodis».

Святий Єронім мав хорошу память та вправно оперував у численних дискусіях Святим Письмом, описав життя відомих монахів. Він проживає в період відомих Богословів, серед яких: Оріген та Василій Великий. Святий Єронім будував мости між сходом та заходом.

Святий Єронім наголошував завжди, що Бог у своєму другому пришесті принесе на землю новий порядок. Пережити Божий порядок ми можемо в Церкві вже сьогодні.

Сьогодні нам важливо смакувати та жити Божим Словом, читати його, роздумувати. Святий Єронім казав: "Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа". Саме тому нам рекомендовано систематично вивчати Слово Боже. Так ми зможемо побачити контекст та розкрити для себе самого Бога. Практикуйте читання Євангелія та Старого Завіту кожного дня свого життя.


Сьогодні, коли триває війна, нам варто вчитися та робити висновки, змінювати свої навички. Не бійтеся поділитися з ближніми тим малим, що маєте. Сміливо живіть оптимальним життям, не бійтеся. Створіть навколо себе простір де вас оточує: світло, спокій, молитва, мир та Святе Письмо.

Отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів). Викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

Слухати інші програми


"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00