В програмі "У Ваших намірах" з с.Дам’яною Галущак говоримо про Свято Преображення Господнє – описане в Євангеліях таємниче преображення, явлення Божественної величі й слави Христа на горі Фавор (Табор), свідками якого були апостоли: Петро, Яків та Йоан. Відзначаємо спомин про цю подію у житті Ісуса Христа 19 серпня (6 серпня за старим стилем).
В останній рік Свого публічного служіння, перебуваючи в Кесарії Филиповій, Господь напередодні майбутніх страждань почав відкривати учням те, що «Він мусить йти до Єрусалиму, і постраждати від старійшин, і первосвящеників і книжників, і вбитим бути, і воскреснути третього дня» ( Мф. 16:21). Слова Вчителя сильно засмутили апостолів і особливо Петра, який став перечити Спасителю, кажучи: «Змилуйся, Господи! нехай не буде цього з Тобою! »(Мф. 16:22). Помітивши скорботу учнів і бажаючи полегшити її, Ісус Христос обіцяє деяким з них показати ту славу, в яку Він зодягнеться після свого відшестя: «Істинно кажу вам: є деякі з тих, які не зазнають смерти, доки не побачать Сина Людського, що гряде в Царстві Своїм »(Мф. 16:28).
Через шість днів Господь у супроводі учеників відправився з області Кесарії Филпової в межі Галілеї. Зупинившись біля гори Фавор, Він узяв з собою трьох учнів - Петра і братів Зеведеєвих: Якова та Іоанна - і зійшов з ними на вершину помолитися. Однак апостоли, стомившись, заснули: « Петро ж і ті, що були з Ним зморені були сном» (Лк. 9:32).
Під час їхнього сну Господь Ісус преобразився: «І коли молився, то вигляд лиця Його змінився, і одяг Його зробився білим, блискучим» (Лк. 9:29). Прокинувшись від сну, апостоли побачили Його в світлому одязі і яскраве світло, що виходило від нього. Христос розмовляв з двома мужами - пророками Мойсеєм та Іллею про майбутні страждання. Коли бесіда Христа з Мойсеєм і Іллею підходила до кінця, апостол Петро перейнявся відвагою і сказав: «Наставнику добре нам тут бути; три намети, Тобі один, Мойсею один і один Іллі »(Лк. 9:33).
Відгуки
Людина є тим, про що вона думає. Якою інформацією ми наповнюємо свої думки протягом дня? Про ризики, шкоду та вибір інформації в умовах війни розповідає отець Вальдемар Павелець.
Про важливість відпускати минуле та приймати нове розповідає сестра Дамяна Галущак у програмі "У ваших намірах". "Наші думки мінливі та постійно змінюються вони нестабільні".
Сестра Дам’яна Галущак в програмі "У Ваших намірах" говорить про Пасхальну радість.
Монахиня навчає, що Пасхальна радість - це почуття, яке навіть війна не може відібрати. Її потрібно шукати постійно і навіть в непасхальний період. Сестра Дам'яна Пасхальну радість називає невимовним даром Божої любові. Бо Пасха - це свято духовної перемоги, бо Христос переміг диявола, вивів душі з пекла та подолав те, чого найбільше боялися люди - смерть.
Отець Вальдемар Павелець зараз перебуває в Польщі. В програмі "У Ваших намірах" він розповідає, що поїхав туди, аби переказати вдячність від українського народу полякам, котрі відкликнулися на нашу біду. Священник розповідає: "Ці тижні для мене були непростими. Я тішуся, що був у той важкий час в Україні. Моя мета сьогодні - це переказати вдячність польському народу за підтримку України. Війна зблизила наші народи".
В програмі "У Ваших намірах" отець Міхал Бранкевич говорить про те, як розпізнавати доброго пастиря. Священник наголошує, що ідеалом доброго пастиря, тобто священника, є Ісус Христос. Добрий пастир має бути іконою Ісуса Христа. Перша ознака доброго пастиря - це відкритість на другу людину, жертовність щодо інших. Священник у будь-якому служінні має показати доброго пастиря.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.