Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Романом Казмірчаком

16:45

Дитяча молитва

17:20

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція святої Меси із Катедрального собору Успіння Богородиці (Одеса)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

У Чернігові збільшується інтерес до Церкви. До чого нас закликає Бог під час війни?

Поділитись з друзями
Місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Петро Врублевський Парафія зіслання Святого Духа, м.Чернігів. Про покликання як завдання від Друга-Господа на наше життя. "Покликання - це завдання на наше життя, що маю робити. Це мета, яку мені дає Господь".
ЖИТТЯ В ЧЕРНІГОВІ
"Станом на сьогодні в Чернігові проживає 2\3 жителів. Люди активно повертаються в місто. Після воєнних дій тут розпочалася організоване прибирання та відновлення інфраструктури. Газу, електропостачання, води немає в місцях, які дуже постраждали від обстрілів. Лікарні та аптеки працюють в штатному режимі", - отець Петро Врублевський.

Люди сьогодні в Чернігові проявляють інтерес до духовності. Ті, хто залишалися в місті під час бомбардувань ревно продовжують відвідувати парафію. Також до нас приходять православні та люди, які ховалися у нас під час бомбардувань. Ми отримуємо позитивні відгуки та допомогу від місцевих людей.


ПОКЛИКАННЯ
Людина може бути дуже похилого віку, але має молоде серце. 
Одного разу до мене післі літургії підійшов чоловік, який допомагав рятувати людей під час бомбардувань, привозив їх до нашої парафії. Він прийшов на літургію помолитися бо отримав повістку до військомату. Саме тому я вирішив у цій катехизі говорити про покликання, оскільки повіска є своєрідним закликом до необхідних дій. В умовах війни багато молодих людей отримують покликання в армію, щоб виконати свій обов'язок. Багато чоловіків відчувають покликання до захисту держави. Але Церква також сьогодні відчуває загрозу бо війна може зайняти місце Бога в серцях людей.

Найчастіше визначення покликання - це боротьба, яка може тривати доволі довго. Папа говорить, що покликання - це завдання для вирішення якого потрібні самотність та тиша. Рцшення замісь мене ніхто не зробить, а прийняти його можна тільки тоді, коли я зустрінусь із собою. Дя цього потрібно щодня організовувати собі простір самотності для зустрічі з собою.

Простір тиші. Людина може боятися тишв та постійно перебуває в інформаційному просторі. Тому, для прийняття інтимного рішення потрібно почути себе в тиші та спокої. 

Перебуваючи в цих двох просторах (тиші та самотності) відбувається слухання: Господа, інших людей, слухання дійсності. Це потрібно для  зустрічі з самим собою.

Папа рекомендує під час перебування в тиші на самоті ставити правильні запитання: 

1. Що я знаю про самого себе?
2. Що дає справжню радість та смуток для мого серця?
3. Що це серце засмучує?
4. Як я  можу бути корисним для світу та Церкви?
5. Яке моє місце в Церкві та на Землі?
6. Які я маю здібності?
7. Чого можу навчитися, а чого ні?Людина може все життя ставити собі запитання "Ким я є?" і отримувати різні відповіді в різні періоди свого життя. Але ще краще вірцючій особі шукати відповіді на : "Для кого я є?" А вже потім формується відповідь на питання: "Ким я є?"

Покликання - це моє завдання на моє життя, що я маю робити. Це завдання, яке мені дає друг Господь. Цей подарунок перемінить нас в того, хто залишить слід після себе.

Війна закінчиться, але що ти будеш робити далі?

Відгуки

Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Яу Господь говорить з людиною і як людині почути Бога?
"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

Ця катехеза є продовженням циклу програм в якому отець Міхал Бранкевич коментує "Документи Другого Ватиканського Собору. Документ "Радість і Надія" в цій серії став епіцентром обговорення. Наближаючи слухачів до цієї конституції, священник підкреслює наскільки вона є актуальною сьогодні, хоча підписана Папою ще 1965 році. Цей документ описує причину всіх людських криз у свіжий і простий спосіб.
Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Сьогодні РКЦ згадує великого святого Домініка - засновника Ордену Отців Проповідників (Домінканців).
Який дар від людини Богу насправді милий, і радує Його Серце?

Який дар від людини Богу насправді милий, і радує Його Серце?

Хранитель Санктуарію святого Йосипа що у Гнівані, отець Кшиштоф Бузіковський ОМІ виголосив ранкову катехезу на Радіо Марія. Тема науки: "Що Бог дає людині в дар, і що ми, люди, даємо Богу"? Катехит розповідає як ці взаємні дари співдіють. За словами священника Бог людині віддає найдорожче що в нього є, - самого Себе, і цілковито.
"Якщо не буде Євхаристії - буде смерть!" - отець Станіслав Козьол

"Якщо не буде Євхаристії - буде смерть!" - отець Станіслав Козьол

Отець Станіслав Козьол говорив про молитву, любов та зв'язок з Богом.