Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

В чому полягає секрет популярності повісті "Різдвяна пісня в прозі" Чарлза Дікенса?

Сестра Христина Кароль, салезіянка, досліджує унікальність та дивовижний ефект, який справляє на людей протягом понад ста років, невеличка повість Чарлза Дікенса "Різдвяна пісня" в прозі.
Глибокий символізм й архетипічність образів "Різдвяної пісні у прозі" Чарлза Дікенса продовжує справляти незрівняно великий ефект та викликати у нас почуття упізнаваності характерів та подій описаних у творі.

Чарлз Дікенс назвав свій твір "Різдвяною піснею" і кожен з розділів назвав куплетами, всього їх у повісті 4. 

Кожен з куплетів оспівує частину життя Скруджа та його зустріч з візитерами: привидом Марлі та трьома Духами Різдва (минулого, теперішнього і майбутнього). "Це не є пісня, як зазвичай ми думаємо, але піснею, гімном людяності", - наголошує сестра Христина.

Перший куплет починається зі смерті Марлі. Загалом смерть є умовною обгорткою, віночком для того щоб вкінці народитися. Смерть необхідна для очищення головного героя Скруджа, який перетворився на самотню, скупу і черству людину з кам'яним серцем. У своїй самотності Скрудж не розуміє різдвяної радості, якою сповнені навколишні люди і не готовий їм допомагати, і в цьому стані йому з'являється привид його єдиного друга і партнера Марлі закутого в ланцюги, що сам собі викував ще за життя. Автор пропонує нам подивитися на себе та зрозуміти які ж ланцюги ми викували самі для себе, ланцюги наших залежностей. Коли Скрудж відмовляється побачити свою залежність, привид Марлі сильно закричав і сказав, що страждає через те, що ніколи не допомагав своїм ближнім, з цього моменту починається подорож Скруджа.

Перший Дух або ж Привид Давнього Різдва має вигляд одночасно і дитини і старої людини, що має дуже глибокий зміст. Скрудж бачить себе дитиною, свою самотність, бачить яким він був раніше. У цьому описі вгадуються події з життя Чарлза Дікенса. Скрудж далі бачить себе у юності, коли від нього відмовляється його кохана жінка, із-за того, що гроші посіли в його серці чільне місце. 

У третьому куплеті, до Скруджа приходить Другий Дух, який вбраний у зелений колір і просить Скруджа торкнутися його грудей, це є символом того, щоб забрати холодне, кам'яне серце, або розтопити його. Дух показує Скруджу його помічника Боба Кретчита та його сина-каліку Тіма, що має велике, золоте серце. 

Далі Скрудж спостерігає як родина Кретчитів спільно сідає за стіл, і це є образом тієї сім'ї і того застілля у Кані Галілейській де Ісус Христос здійснив перше чудо і перетворив воду на вино.

Третій Дух є духом смерті, який показує Скруджу, що станеться після його смерті. Саме після зустрічі з цим Духом, Скрудж починає прагнути щось змінити у своєму житті. Прокинувшись, Скрудж починає діяти: замовляє індичку, дає гроші на благодійність, іде в гості до племінника, стає людяним, проникається Духом Різдва.

Сестра Христина Кароль

Прочитати та прослухати "Різдвяну пісню в прозі" Чарлза Дікенса можна за посиланнями:
Аудіовистава Радіо Марія "Різдвяна пісня"
Різдвяна пісня в прозі 
"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.

2025-07-18 00:00:00
Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
2025-07-17 00:00:00
"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
2025-07-16 00:00:00
"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
2025-07-16 00:00:00