Слухати Радіо

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

В чому полягає секрет популярності повісті "Різдвяна пісня в прозі" Чарлза Дікенса?

Сестра Христина Кароль, салезіянка, досліджує унікальність та дивовижний ефект, який справляє на людей протягом понад ста років, невеличка повість Чарлза Дікенса "Різдвяна пісня" в прозі.
Глибокий символізм й архетипічність образів "Різдвяної пісні у прозі" Чарлза Дікенса продовжує справляти незрівняно великий ефект та викликати у нас почуття упізнаваності характерів та подій описаних у творі.

Чарлз Дікенс назвав свій твір "Різдвяною піснею" і кожен з розділів назвав куплетами, всього їх у повісті 4. 

Кожен з куплетів оспівує частину життя Скруджа та його зустріч з візитерами: привидом Марлі та трьома Духами Різдва (минулого, теперішнього і майбутнього). "Це не є пісня, як зазвичай ми думаємо, але піснею, гімном людяності", - наголошує сестра Христина.

Перший куплет починається зі смерті Марлі. Загалом смерть є умовною обгорткою, віночком для того щоб вкінці народитися. Смерть необхідна для очищення головного героя Скруджа, який перетворився на самотню, скупу і черству людину з кам'яним серцем. У своїй самотності Скрудж не розуміє різдвяної радості, якою сповнені навколишні люди і не готовий їм допомагати, і в цьому стані йому з'являється привид його єдиного друга і партнера Марлі закутого в ланцюги, що сам собі викував ще за життя. Автор пропонує нам подивитися на себе та зрозуміти які ж ланцюги ми викували самі для себе, ланцюги наших залежностей. Коли Скрудж відмовляється побачити свою залежність, привид Марлі сильно закричав і сказав, що страждає через те, що ніколи не допомагав своїм ближнім, з цього моменту починається подорож Скруджа.

Перший Дух або ж Привид Давнього Різдва має вигляд одночасно і дитини і старої людини, що має дуже глибокий зміст. Скрудж бачить себе дитиною, свою самотність, бачить яким він був раніше. У цьому описі вгадуються події з життя Чарлза Дікенса. Скрудж далі бачить себе у юності, коли від нього відмовляється його кохана жінка, із-за того, що гроші посіли в його серці чільне місце. 

У третьому куплеті, до Скруджа приходить Другий Дух, який вбраний у зелений колір і просить Скруджа торкнутися його грудей, це є символом того, щоб забрати холодне, кам'яне серце, або розтопити його. Дух показує Скруджу його помічника Боба Кретчита та його сина-каліку Тіма, що має велике, золоте серце. 

Далі Скрудж спостерігає як родина Кретчитів спільно сідає за стіл, і це є образом тієї сім'ї і того застілля у Кані Галілейській де Ісус Христос здійснив перше чудо і перетворив воду на вино.

Третій Дух є духом смерті, який показує Скруджу, що станеться після його смерті. Саме після зустрічі з цим Духом, Скрудж починає прагнути щось змінити у своєму житті. Прокинувшись, Скрудж починає діяти: замовляє індичку, дає гроші на благодійність, іде в гості до племінника, стає людяним, проникається Духом Різдва.

Сестра Христина Кароль

Прочитати та прослухати "Різдвяну пісню в прозі" Чарлза Дікенса можна за посиланнями:
Аудіовистава Радіо Марія "Різдвяна пісня"
Різдвяна пісня в прозі 
"Страждання можуть закрити обличчя Бога", - о. Олександр Могильний

"Страждання можуть закрити обличчя Бога", - о. Олександр Могильний

Брат-капуцин Олександр Могильний у ранковій катехизі скеровує "слово надії" до всіх слухачів Радіо Марія. Катехит ділиться своїми думками про Євангеліє від Йоана, яке Церква читає останнім часом. Священник підкреслює, що це складний текст про складні часи. Але одночасно в ньому чимало говориться про любов, віру, Євхаристію. Зараз багато хто переживає емоційні гойдалки, когось вони вбивають. Тож брат Олександр дає поради, як втримати баланс християнської надії і не стати жертвою розпачу.
2025-05-22 00:00:00
"Душа - це глибина особистості", - о. Віталій Козак

"Душа - це глибина особистості", - о. Віталій Козак

Отець Віталій Козак в ефірі Радіо Марія виголосив нову катехизу із циклу "Антропологія Едити Штайн". Тема цього ефіру: "Людська душа як місце зустрічі з Богом". Священник дає чотири поради, які сприятимуть кращому пізнанню своєї душі.
2025-05-21 00:00:00
Свято Шавуот або П'ятидесятниця: походження, історія та значення для християн

Свято Шавуот або П'ятидесятниця: походження, історія та значення для християн

У катехизі про єврейське свято Шавуот, під час якого Господь зіслав на апостолів Святого Духа, розповідає о. Гжегож Вавжиняк, біблеїст, настоятель парафії святого Івана Павла II в м. Рівне.
2025-05-21 00:00:00
Які головні плоди смерті та воскресіння Ісуса Христа? - катехиза о. Валентина Матушевського

Які головні плоди смерті та воскресіння Ісуса Христа? - катехиза о. Валентина Матушевського

Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Йоана 13, 31-35.
2025-05-21 00:00:00
Апостол Павло - покликання, місія, страждання

Апостол Павло - покликання, місія, страждання

У катехизі с. Наталія Гальцова розповідає про апостола Павла, найбільшого з апостолів та першого християнського теолога. Про нього писав святий євангелист Лука в книзі Діянь апостолів, яка читається на Службі Божій у Великодньому періоді.
2025-05-20 00:00:00