о.Віталій Козак OCD, розглядаючи далі книгу св.Йоана від Хреста "Сходження на гору Кармель", розповідає про таку класифікацію духовних сприйнять людини, як чіткі та особливі: сприйняття, видіння, одкровення, слова і духовні відчуття.
Говоримо про видіння, які поділяються на тілесні та безтілесні.
св.Йоан від Хреста пише: "Якщо говорити про видіння духовні у вузькому сенсі, тобто ті, які вділяються душі без посередництва будь-яких тілесних чуттів, то їх можна розділити на два різновиди: тілесні сутності і прості сутності, тобто безтілесні.
Тілесні видіння стосуються всього сущого на небі і на землі. Душа, перебуваючи в тілі, може бачити всі ці матеріальні речі за посередництвом певного надприродного світла, що походить від Бога, який наділяє душу здатністю бачити всякі небесні і земні речі попри їхню відсутність.
Натомість ті видіння, що ми визначаємо, як безтілесних сутностей, не можна побачити навіть у тому світлі, що походить від Бога. Вони стають видимими завдяки більшому ще піднесеному світлі, яке називаємо світло слави.
Видіння безтілесних сутностей, як от ангелів і душ, цьому життю не властиві. Перебуваючи у смертному тілі ми таких сутностей бачити не можемо.
Якщо Бог захотів дати душі бачити їх сутність, то така душа відразу б вийшла із тіла і дочасне життя закінчилось.
Відгуки
Священник говорив про Декрет про відновлення чернечого життя у документах Другого ватиканського собору.
В цьому році виповнюється 100 років з дня народження Слуги Божого отця Франциска Бляхніцького. На Радіо Марія вже сьомий рік поспіль отець Ярослав Гонсьорек проголошує катехези в контексті його духовності, але в цьому випуску ми вирішили нагадати вам про постать видатного священника. Під час програми почуєте історію життя засновника Оази Домашня Церква.
Цикл про виховання молодого покоління продовжив отець Вальдемар Павелець
SAC. У цій програмі катехит говорив про мудре виховання підлітків.
Священник наводив життєві ситуації різних сімей, ілюструючи помилки батьків у спілкування з їхніми чадами.
В своїй черговій катехезі отець Микола Бєлічев продовжив говорити про книгу "Містична святиня Бога", а саме розглядав восьмий розділ, який називається "Світильник містичної святині". Автором цієї книги є святий засновник ордену отців Маріянів, отець Станіслав Папчинський.
Напочатку катехези автор розповідає про відпусти, які можна отримати відвідавши парафії, де послуговують отці Маріяни. Ці відпусти пов'язані з ювілеєм, який пов’язаний з 350-літтям заснування ордену Маріянів.
Третя катехеза отця Петра Лопатинського, диякона Православної Церкви України, про Таїнство Соборування: історія та сучасність.
В древності помазання єлеєм не було так поширено, як покладання рук.
Є дві практики:
- помазання святим єлеєм важкохворих людей;
- помазання на прощення гріхів.
В ХХ ст. практика виглядає так: починають здійснювати це Таїнство в кінці Великого посту, а саме у Великий Четвер або Велику Суботу. тобто підготовка до Таїнства Соборування здійснюється через Великий піст. Людина приступає до Таїнства Покаяння і Євхаристії, а вже потім приступає до Таїнства Соборування.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.