Віцеректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса. Говорили про таїнство Євхаристії у контексті циклу апологетичних катехиз, а також розповів про розпізнання свого покликання.
"Великоднє тридення - це час особливий, через, який Господь показує нам свою велич, яка перевищує всі наші тривоги і кожну біль. Цей період - одна велика подія, яка розділена на частини: Великий Четвер, Велика П'ятниця, Велика Субота і, звичайно, увінчується Воскресінням Господнім.
Ми, християни, у часі Великого посту очікували саме на цю подію і зараз очікуємо, доторкаючись до цих святкувань, прибігаючи думкою до Воскресіння Христового у великій надії, - розповідає отець Ярослав. - Господь ніколи нас не розчарує у наших надіях! Ми зможемо побачити присутність Бога у нашому житті і побачити особливу дію Божу.
У Великий Четвер Ісус установив два великих Таїнства: Священства і Євхаристії".
"Відчитати голос Божий, а не мої думки, було важко. В глибині мого серця Господь дав мені таке відчуття, натхнення, за яким, не знав, як піти, - ділиться про своє покликання катехит. - Це був внутрішній поштовх у серці, який я відчув, але боявся озвучити іншим. Я не знав, чи дійсно Господь мене кличе до священства, але був переконаний, що маю зробити певні кроки у цьому напрямку. Здавалося, що коли я прийду до семінарії, то мені скаже єпископ Ян Ольшанський, що радий, що я прийшов, але вони беруть найкращих. А я себе до таких не відносив. Насправді ж єпископ у розмові зі мною сказав: "Приходь. Ми раді, що ти згодився. Не бійся і побачиш, що все буде добре".
"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?", - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.