Слухати Радіо

08:10

Житія святих

В ефірі

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

Як стати семінаристом? Покликання - це один зі способів реалізувати своє життя, - отець Руслан Михалків

Ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків розповідає про покликання та життя семінаристів.
Кожен формаційний навчальний заклад має своє завдання та мету. Розглядаючи життя в семінарії ми не оминемо питання священства, яке ставить собі семінарист. Таке бажання може виникнути коли людина: має добрий приклад служіння, потрапить в тяжку ситуацію, або відчує покликання. Але ключем тут може бути симпатія до служіння, вівтаря тощо. З бажанням стати священником можна вчинити по різному: вирішити, що це не моє, відмежуватися, або досліджувати та розвивати його, - розповідає отець Руслан Михалків.

Один чоловік, ще в радянський період хотів стати священником, але вибрав військову професію. Проте, коли померла його дружина, то він вибрав шлях священства та реалізував свою мрію. Тобто пішов за покликанням до священства у свій час. 

Семінарія - це місце де кандидати можуть визначитися зі своїм покликанням. Саме рішення прийти в семінарію є знаком, що людина вже вибирає життєвий шлях, яким хоче йти. Це вибір конкретного життєвого стану.

Початком заснування семінарій як інституцій можна вважати Тридентський собор, що відбувся  близько 500 років тому. Тоді, єпископами було прийнято рішення створити простір де будуть навчатися ті, хто вибрав шлях священства.

Перша семінарія в Україні з'явилася 250 років тому в Житомирі. Перший набір до семінарії у Ворзелі періоду незалежної України відбувся у 1995 році. Тут семінаристи навчаються 7 років. Навчальний заклад сьогодні співпрацює з Люблінським університетом де семінаристи отримують диплом магістра.

Покликання - це дар Божий, який варто відкрити в собі. Кожен семінарист має свій характер та захоплення, але це не заважає розкрити покликання. Саме тому навчання в семінарії триває 7 років та проживають у відповідних умовах та дотримуються певної дисципліни, відповідальності. Наше ж завдання допомогти семінаристам розпізнати своє покликання.

Семінарія - це зусилля. Адже по будням день семінариста розпочинається о 06.00 з  медитації над Словом Божим та Служби Божої та розпланований до 22.00. Окрім науки ми присвячуємо час прибиранню, догляду території та спорту. Субота - більш вільний день коли можна поїхати в подорож, музеї, або зайнятися своїми справами.
Вступ до семінарії визначається рішенням вашого місцевого священника.
 
Не бійтеся жити своїм християнським життям. Покликання - це один зі способів реалізувати своє життя. Це таємнича дія Бога, яку потрібно досліджувати.

Ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків 

Слухати програми про покликання 
Покликання - скарб, який потрібно віднайти
Як розпізнати своє покликання?
Покликань багато, а професія одна
Головне покликання чоловіка - бути з Богом
Основне покликання - щоб інші також пізнали Бога

Слухати програми про семінарію та семінаристів
Закарпатські пісні у виконанні семінаристів
Семінарія допомагає вирізнити покликання
Студентське життя майбутнього священника

Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Тереза Гажійова зі спільноти «Світло Марії» у Меджуґор’є взяла участь у програмі Радіо Марія, присвяченій 44-й річниці об’явлень Діви Марії, яку нещодавно відзначали в Меджуґор’є.

На цій події були численні українські паломники, а очолив прощу єпископ Ян Собіло.

Тереза наголосила, що ці 44 роки — це час благодаті і надії. Вона прокоментувала останні три послання Богородиці, які були скеровані світу в один день, і заохотила українців не втрачати завзяття у молитві й вірі, що Бог вислухає наші прохання і завершить війну, як це вже було свого часу на Балканах, зокрема в Меджуґор’є, де об’явлення тривають і досі.

2025-07-03 00:00:00
"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
Конфлікти та їх вирішення

Конфлікти та їх вирішення

"Не уникати конфліктів, але шукати їх розв'язнення", - пропонує с.Тетяна Богуславець зі Згромадження Сестер Служниць Святого Духа в катехезі.
2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00