Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Як стати семінаристом? Покликання - це один зі способів реалізувати своє життя, - отець Руслан Михалків

Поділитись з друзями
Ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків розповідає про покликання та життя семінаристів.
Кожен формаційний навчальний заклад має своє завдання та мету. Розглядаючи життя в семінарії ми не оминемо питання священства, яке ставить собі семінарист. Таке бажання може виникнути коли людина: має добрий приклад служіння, потрапить в тяжку ситуацію, або відчує покликання. Але ключем тут може бути симпатія до служіння, вівтаря тощо. З бажанням стати священником можна вчинити по різному: вирішити, що це не моє, відмежуватися, або досліджувати та розвивати його, - розповідає отець Руслан Михалків.

Один чоловік, ще в радянський період хотів стати священником, але вибрав військову професію. Проте, коли померла його дружина, то він вибрав шлях священства та реалізував свою мрію. Тобто пішов за покликанням до священства у свій час. 

Семінарія - це місце де кандидати можуть визначитися зі своїм покликанням. Саме рішення прийти в семінарію є знаком, що людина вже вибирає життєвий шлях, яким хоче йти. Це вибір конкретного життєвого стану.

Початком заснування семінарій як інституцій можна вважати Тридентський собор, що відбувся  близько 500 років тому. Тоді, єпископами було прийнято рішення створити простір де будуть навчатися ті, хто вибрав шлях священства.

Перша семінарія в Україні з'явилася 250 років тому в Житомирі. Перший набір до семінарії у Ворзелі періоду незалежної України відбувся у 1995 році. Тут семінаристи навчаються 7 років. Навчальний заклад сьогодні співпрацює з Люблінським університетом де семінаристи отримують диплом магістра.

Покликання - це дар Божий, який варто відкрити в собі. Кожен семінарист має свій характер та захоплення, але це не заважає розкрити покликання. Саме тому навчання в семінарії триває 7 років та проживають у відповідних умовах та дотримуються певної дисципліни, відповідальності. Наше ж завдання допомогти семінаристам розпізнати своє покликання.

Семінарія - це зусилля. Адже по будням день семінариста розпочинається о 06.00 з  медитації над Словом Божим та Служби Божої та розпланований до 22.00. Окрім науки ми присвячуємо час прибиранню, догляду території та спорту. Субота - більш вільний день коли можна поїхати в подорож, музеї, або зайнятися своїми справами.
Вступ до семінарії визначається рішенням вашого місцевого священника.
 
Не бійтеся жити своїм християнським життям. Покликання - це один зі способів реалізувати своє життя. Це таємнича дія Бога, яку потрібно досліджувати.

Ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків 

Слухати програми про покликання 
Покликання - скарб, який потрібно віднайти
Як розпізнати своє покликання?
Покликань багато, а професія одна
Головне покликання чоловіка - бути з Богом
Основне покликання - щоб інші також пізнали Бога

Слухати програми про семінарію та семінаристів
Закарпатські пісні у виконанні семінаристів
Семінарія допомагає вирізнити покликання
Студентське життя майбутнього священника

Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".