Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Катехиза продовження

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

Язичник, що став великим святим!

Поділитись з друзями
Створено: 2022-10-03
Передача: Катехиза
Отець Олег Кіндій продовжує цикл патристичних програм. Сьогодні мова пішла про великого святого мислителя Кипріана Карфагенського.

13 вересня – день пам’яті святого Кіприана, відомого богослова та прихильника єдиної церкви. В народі це свято часто називають Кіприанів день або Журавлине віче. В цей день птахи збираються і починають відлітати.

Святий Кіприан походив з дуже багатої родини язичників. Батьки віддали його до найкращої школи, де він найбільше часу приділяв красномовству і філософії. Закінчивши навчання, святий Кіприан почав виступати на захист простих людей в судах, але спрага до навчання не залишила його. Читаючи твори Тертулліана, він вперше зацікавився християнством. Після знайомства з священником Цецилієм Кіприан вирішив прийняти хрещення.

Через рік після того, як святий Кіприан прийняв хрещення, на вимогу пастви, його обрали єпископом. Він багато часу приділяв викоріненню пороків серед священнослужителів церкви, доглядав за хворими та знедоленими.

В той час почались жорстокі гоніння на християн і багато вірних зрікалися Христа. Після вщухання переслідувань вони захотіли повернутися до церкви, але Кіприан наполягав на необхідності Соборів, щоб вирішити питання прийому тих, хто зрікся Христа. Через що почали відбувались постійні конфлікти та розколи в церкві. Лише з часом всі почали дослухатися до суджень Кіприана.

Через кілька років почалися нові гоніння. Святого Кіприана схопили і відправили на заслання. У Карфагені він постав перед судом, де стерпів всі страшні тортури. Святий твердо відмовлявся поклонятися ідолам , через що був усічений мечем.

Святий Кіприан залишив після себе великий духовний спадок. До нашого часу збереглося понад 80 листів і декілька десятків творів великого богосслова.

Відгуки

Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Язичник, який став християнином. Про життя та вчення Климента Олександрійського розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Розсудливість. Чеснота копіткої праці

Розсудливість. Чеснота копіткої праці

Як здобути та розвинути у собі чесноту розсудивості? - радить отець Петро Врублевський.
"Сьогодні  місіонерів найбільше потребує...Європа!" - отець Богдан Савицький

"Сьогодні місіонерів найбільше потребує...Європа!" - отець Богдан Савицький

Отець Богдан Савицький разом з журналістом Радіо Марія Іваницьким Сергієм роздумують над покликанням місіонерства. В чому це покликання полягає, чого вимагає і до чого провадить?
Особа, яка живе за принципом "усе мені та для мене" ризикує стати соціопатом, - отець Міхал Бранкевич

Особа, яка живе за принципом "усе мені та для мене" ризикує стати соціопатом, - отець Міхал Бранкевич

Головні принципи життя згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes". "Подивися, яку любов ти отримав від близьких. Ця любов є прикладом та напрямком реалізації себе у світі", - отець Міхам Бранкевич.
Вуха - це також двері вашого серця. Слухайте те, що корисне, адже що впустите те й проросте, - отець Микола Бистрицький

Вуха - це також двері вашого серця. Слухайте те, що корисне, адже що впустите те й проросте, - отець Микола Бистрицький

Про вплив музики на свідомість людини говоримо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.