Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Язичник, що став великим святим!

Створено: 2022-10-03 00:00:00
Програма: Катехиза
Отець Олег Кіндій продовжує цикл патристичних програм. Сьогодні мова пішла про великого святого мислителя Кипріана Карфагенського.

13 вересня – день пам’яті святого Кіприана, відомого богослова та прихильника єдиної церкви. В народі це свято часто називають Кіприанів день або Журавлине віче. В цей день птахи збираються і починають відлітати.

Святий Кіприан походив з дуже багатої родини язичників. Батьки віддали його до найкращої школи, де він найбільше часу приділяв красномовству і філософії. Закінчивши навчання, святий Кіприан почав виступати на захист простих людей в судах, але спрага до навчання не залишила його. Читаючи твори Тертулліана, він вперше зацікавився християнством. Після знайомства з священником Цецилієм Кіприан вирішив прийняти хрещення.

Через рік після того, як святий Кіприан прийняв хрещення, на вимогу пастви, його обрали єпископом. Він багато часу приділяв викоріненню пороків серед священнослужителів церкви, доглядав за хворими та знедоленими.

В той час почались жорстокі гоніння на християн і багато вірних зрікалися Христа. Після вщухання переслідувань вони захотіли повернутися до церкви, але Кіприан наполягав на необхідності Соборів, щоб вирішити питання прийому тих, хто зрікся Христа. Через що почали відбувались постійні конфлікти та розколи в церкві. Лише з часом всі почали дослухатися до суджень Кіприана.

Через кілька років почалися нові гоніння. Святого Кіприана схопили і відправили на заслання. У Карфагені він постав перед судом, де стерпів всі страшні тортури. Святий твердо відмовлявся поклонятися ідолам , через що був усічений мечем.

Святий Кіприан залишив після себе великий духовний спадок. До нашого часу збереглося понад 80 листів і декілька десятків творів великого богосслова.

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00