Слухати Радіо

Зараз в ефірі

16:00

Катехиза з о. Юрієм Блажиєвським

В ефірі

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

Значення слів та форми Літургії.

Поділитись з друзями
Цикл катехиз "Літургійна духовність". Про значення сакраментальної форми літургії та слів що виражають її зміст розповідає монах-пасіоніст, отець Віталій Слободян."Літургія це не тільки читання Слова та проповідь. Тут є і сакраментальні форми та супровідні слова, які належать до форм навчання".
Ми постійно знаходимося в анабатичному стані Літургії, яку розглядаємо в деталях. Це все разом творить видиму сторону зворотного зв'язку людини до Бога. Тут особа виражаючи повагу включає у зверненні до Творця думки, тіло, все своє єство.


У вираження себе Богу ми включаємо зовнішні елементи, певні знаки та символи.


У попередніх програмах ми дізналися, що собою являє мова літургії. Коли ми починаємо розмовляти то вже чіткіше виражається мета до якої йдемо, а через мову ми виражаємо своє нутро. Також ми говорили про форми літургії. Минулого разу ми говорили про сповіщення Слова під час Літургії. Однією із форм сповіщення Слова є ПРОМОВА.


Промова під час літургії має пояснити таїнство, яке відбувається. Святий Юстин пише, що потрібно промовити перед причастям щоб увійти в зміст Божого Слова. Гомілія - прояснення Слова, яке є духовною бесідою має ввести нас в розуміння таїнства учасниками якого ми є.Тематичні проповіді - мають на меті місійну діяльність поза літургією. Раніше проповідь була після літургії перед наступною коли після служби Божої священник проголошував проповідь.


Другий Ватиканський собор закликає нам повернутися до Гомілії, до тих промов, які будуть вводити нас в розуміння Літургійної відправи. Зауважу, що проповідь - це частина Літургії, особливо в неділі та свята вона є обовязковою. В усі інші дні проповідь є рекомендована.


Хто може проголошувати містагогійну проповідь? В 6 столітті проповідь почали проголошувати пресвітери. Від середньовіччя до 1917 мирянам було заборонено проповідувати. Вже потім усі канони зібрали в єдиний кодекс - це той закон канонів, яким керується Католицька Церква.


Літургія це не тільки читання Слова та проповідь. Тут є і сакраментальні форми та супровідні слова, які належать до форм навчання. Супровідні слова - це заклики священників та відповіді вірян "Господь з вами", "Мир вам", "Нехай пребуде з вами...", Нехай Господь прийме жертву з рук твоїх" тощо. Це ті слова, які мають виразити зміст літургії та прояснити містагогійні завдання. Ці слова вимагають від того хто приймає участь у Богослужінні стислої відповіді. Тобто, священник словами говорить про сакраментальну тайну, а ми конкретно відповідаючи стаючи учасниками. Тобто тут відбувається містагогійна дія.


Сакраментальні формули не тільки показують розуміння певної дійсності, але є необхідними, щоб це таїнство відбулося. Наприклад при таїнстві хрещення: Я тебе хрещу в Імя Отця, сина і Св Духа. Перший сакраментальний жест - це занурення у воду чи поливання водою. Тут це слово є здійсненням таїнства. Тобто сакраментальна формула чинить дійсність таїнства.Відгуки

Співзалежні. Чому в дорослому віці людина переживає біль самоосуду, непотрібність, провину, страх?

Співзалежні. Чому в дорослому віці людина переживає біль самоосуду, непотрібність, провину, страх?

Співзалежність, серед іншого, є причиною самоосуду, невпевненості та стану жертви людини, - сестра Марія Слезяк зі згромадження Сестер Служниць Святого Духа, SSpS. 
"Ця темрява і нам наука!" - отець Андрій Немченко про те, як правильно нести свій хрест

"Ця темрява і нам наука!" - отець Андрій Немченко про те, як правильно нести свій хрест

Не варто боятися свого хреста, бо саме в цьому полягає наше спасіння! - доводить у своїй катехизі отець Андрій Немченко.
Як розпізнати Месію? Це той хто страждає, чи той хто перемагає?

Як розпізнати Месію? Це той хто страждає, чи той хто перемагає?

Отець Гжегож Вавжиняк в продовжені свого циклу катехез під назвою "До джерел нашої віри у Святій Землі" говорить на тему: "Месія - Цар миру". Ціла сорокахвилинна наука дає відповідь на запитання: Як розпізнати Месію? Хто він таки? Це той, хто страждає, чи той хто перемагає?
Я етнічний Українець, якому не пощастило народитися в Росії, - військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов

Я етнічний Українець, якому не пощастило народитися в Росії, - військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов

"У свій час я був прихожанином Московського Патріархату РПЦ і так доходився, що на 8 років потрапив в окультизм. Там відсутня духовність та панують бізнес інтереси".

В ефірі військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов. У 2014 році став на захист України в лавах Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор". Брав участь в обороні Донецького аеропорту. В лютому 2022 році захищав Гостомель, Бучу та Ірпінь де отримав поранення. 
Ірина Сашко: «Монастир як ікона Трійці. Про міжособистісні стосунки в монашій спільноті»

Ірина Сашко: «Монастир як ікона Трійці. Про міжособистісні стосунки в монашій спільноті»

Пропонуємо вашій увазі доповідь д-ра Ірини Сашко - проректора Інституту богословських наук в Городку, яку вона проголосила під час ІІ Міжнародної Асамблеї Вищих Настоятелів та Настоятельок спільнот богопосвяченого життя УГКЦ, що відбулася в Римі з 9 по 12 листопада 2022 р.