Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Хресна Дорога

В ефірі

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

Значення слів та форми Літургії.

Поділитись з друзями
Цикл катехиз "Літургійна духовність". Про значення сакраментальної форми літургії та слів що виражають її зміст розповідає монах-пасіоніст, отець Віталій Слободян."Літургія це не тільки читання Слова та проповідь. Тут є і сакраментальні форми та супровідні слова, які належать до форм навчання".
Ми постійно знаходимося в анабатичному стані Літургії, яку розглядаємо в деталях. Це все разом творить видиму сторону зворотного зв'язку людини до Бога. Тут особа виражаючи повагу включає у зверненні до Творця думки, тіло, все своє єство.


У вираження себе Богу ми включаємо зовнішні елементи, певні знаки та символи.


У попередніх програмах ми дізналися, що собою являє мова літургії. Коли ми починаємо розмовляти то вже чіткіше виражається мета до якої йдемо, а через мову ми виражаємо своє нутро. Також ми говорили про форми літургії. Минулого разу ми говорили про сповіщення Слова під час Літургії. Однією із форм сповіщення Слова є ПРОМОВА.


Промова під час літургії має пояснити таїнство, яке відбувається. Святий Юстин пише, що потрібно промовити перед причастям щоб увійти в зміст Божого Слова. Гомілія - прояснення Слова, яке є духовною бесідою має ввести нас в розуміння таїнства учасниками якого ми є.Тематичні проповіді - мають на меті місійну діяльність поза літургією. Раніше проповідь була після літургії перед наступною коли після служби Божої священник проголошував проповідь.


Другий Ватиканський собор закликає нам повернутися до Гомілії, до тих промов, які будуть вводити нас в розуміння Літургійної відправи. Зауважу, що проповідь - це частина Літургії, особливо в неділі та свята вона є обовязковою. В усі інші дні проповідь є рекомендована.


Хто може проголошувати містагогійну проповідь? В 6 столітті проповідь почали проголошувати пресвітери. Від середньовіччя до 1917 мирянам було заборонено проповідувати. Вже потім усі канони зібрали в єдиний кодекс - це той закон канонів, яким керується Католицька Церква.


Літургія це не тільки читання Слова та проповідь. Тут є і сакраментальні форми та супровідні слова, які належать до форм навчання. Супровідні слова - це заклики священників та відповіді вірян "Господь з вами", "Мир вам", "Нехай пребуде з вами...", Нехай Господь прийме жертву з рук твоїх" тощо. Це ті слова, які мають виразити зміст літургії та прояснити містагогійні завдання. Ці слова вимагають від того хто приймає участь у Богослужінні стислої відповіді. Тобто, священник словами говорить про сакраментальну тайну, а ми конкретно відповідаючи стаючи учасниками. Тобто тут відбувається містагогійна дія.


Сакраментальні формули не тільки показують розуміння певної дійсності, але є необхідними, щоб це таїнство відбулося. Наприклад при таїнстві хрещення: Я тебе хрещу в Імя Отця, сина і Св Духа. Перший сакраментальний жест - це занурення у воду чи поливання водою. Тут це слово є здійсненням таїнства. Тобто сакраментальна формула чинить дійсність таїнства.Відгуки

"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

Настоятель парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм присвячених зверненню до сімей Святого Івана Павла ІІ.
Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Яу Господь говорить з людиною і як людині почути Бога?
"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

Ця катехеза є продовженням циклу програм в якому отець Міхал Бранкевич коментує "Документи Другого Ватиканського Собору. Документ "Радість і Надія" в цій серії став епіцентром обговорення. Наближаючи слухачів до цієї конституції, священник підкреслює наскільки вона є актуальною сьогодні, хоча підписана Папою ще 1965 році. Цей документ описує причину всіх людських криз у свіжий і простий спосіб.
Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Сьогодні РКЦ згадує великого святого Домініка - засновника Ордену Отців Проповідників (Домінканців).
Який дар від людини Богу насправді милий, і радує Його Серце?

Який дар від людини Богу насправді милий, і радує Його Серце?

Хранитель Санктуарію святого Йосипа що у Гнівані, отець Кшиштоф Бузіковський ОМІ виголосив ранкову катехезу на Радіо Марія. Тема науки: "Що Бог дає людині в дар, і що ми, люди, даємо Богу"? Катехит розповідає як ці взаємні дари співдіють. За словами священника Бог людині віддає найдорожче що в нього є, - самого Себе, і цілковито.