Слухати Радіо

04:00

Коронка до Божого Милосердя

В ефірі

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

Значення слів та форми Літургії.

Цикл катехиз "Літургійна духовність". Про значення сакраментальної форми літургії та слів що виражають її зміст розповідає монах-пасіоніст, отець Віталій Слободян."Літургія це не тільки читання Слова та проповідь. Тут є і сакраментальні форми та супровідні слова, які належать до форм навчання".
Ми постійно знаходимося в анабатичному стані Літургії, яку розглядаємо в деталях. Це все разом творить видиму сторону зворотного зв'язку людини до Бога. Тут особа виражаючи повагу включає у зверненні до Творця думки, тіло, все своє єство.


У вираження себе Богу ми включаємо зовнішні елементи, певні знаки та символи.


У попередніх програмах ми дізналися, що собою являє мова літургії. Коли ми починаємо розмовляти то вже чіткіше виражається мета до якої йдемо, а через мову ми виражаємо своє нутро. Також ми говорили про форми літургії. Минулого разу ми говорили про сповіщення Слова під час Літургії. Однією із форм сповіщення Слова є ПРОМОВА.


Промова під час літургії має пояснити таїнство, яке відбувається. Святий Юстин пише, що потрібно промовити перед причастям щоб увійти в зміст Божого Слова. Гомілія - прояснення Слова, яке є духовною бесідою має ввести нас в розуміння таїнства учасниками якого ми є.



Тематичні проповіді - мають на меті місійну діяльність поза літургією. Раніше проповідь була після літургії перед наступною коли після служби Божої священник проголошував проповідь.


Другий Ватиканський собор закликає нам повернутися до Гомілії, до тих промов, які будуть вводити нас в розуміння Літургійної відправи. Зауважу, що проповідь - це частина Літургії, особливо в неділі та свята вона є обовязковою. В усі інші дні проповідь є рекомендована.


Хто може проголошувати містагогійну проповідь? В 6 столітті проповідь почали проголошувати пресвітери. Від середньовіччя до 1917 мирянам було заборонено проповідувати. Вже потім усі канони зібрали в єдиний кодекс - це той закон канонів, яким керується Католицька Церква.


Літургія це не тільки читання Слова та проповідь. Тут є і сакраментальні форми та супровідні слова, які належать до форм навчання. Супровідні слова - це заклики священників та відповіді вірян "Господь з вами", "Мир вам", "Нехай пребуде з вами...", Нехай Господь прийме жертву з рук твоїх" тощо. Це ті слова, які мають виразити зміст літургії та прояснити містагогійні завдання. Ці слова вимагають від того хто приймає участь у Богослужінні стислої відповіді. Тобто, священник словами говорить про сакраментальну тайну, а ми конкретно відповідаючи стаючи учасниками. Тобто тут відбувається містагогійна дія.


Сакраментальні формули не тільки показують розуміння певної дійсності, але є необхідними, щоб це таїнство відбулося. Наприклад при таїнстві хрещення: Я тебе хрещу в Імя Отця, сина і Св Духа. Перший сакраментальний жест - це занурення у воду чи поливання водою. Тут це слово є здійсненням таїнства. Тобто сакраментальна формула чинить дійсність таїнства.



Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Тереза Гажійова зі спільноти «Світло Марії» у Меджуґор’є взяла участь у програмі Радіо Марія, присвяченій 44-й річниці об’явлень Діви Марії, яку нещодавно відзначали в Меджуґор’є.

На цій події були численні українські паломники, а очолив прощу єпископ Ян Собіло.

Тереза наголосила, що ці 44 роки — це час благодаті і надії. Вона прокоментувала останні три послання Богородиці, які були скеровані світу в один день, і заохотила українців не втрачати завзяття у молитві й вірі, що Бог вислухає наші прохання і завершить війну, як це вже було свого часу на Балканах, зокрема в Меджуґор’є, де об’явлення тривають і досі.

2025-07-03 00:00:00
"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
Конфлікти та їх вирішення

Конфлікти та їх вирішення

"Не уникати конфліктів, але шукати їх розв'язнення", - пропонує с.Тетяна Богуславець зі Згромадження Сестер Служниць Святого Духа в катехезі.
2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00