Духовні читання
Катехиза
Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Фен-шуй заснований на релігійному вченні даосизму. В основі фен-шуй лежить вчення про енергію «ці». Познайомимося з цим ученням детальніше. Отже, «Ці» - це деяка «вібруюча» енергія, яка поширена всюди, вона дає людині «силу і душу». Спеціалісти по фен-шуй пишуть: «Ці людини - це дух, керуючий її діяльністю. Надлишок (або нестача) Ці в тілі визначає здоров'я і життєдіяльність людини. У різних людей Ці відрізняється якістю і кількістю. Ці людського тіла повинна знаходитися в гармонії з Ці його оточення. Саме Ці приваблює достаток, багатство, процвітання, здоров'я, визнання, популярність і щастя». Узято учення про Ці з даосизму.
Виникає запитання - чи можна одночасно вірити в даосизм і при цьому бути, наприклад, християнином?
Цікаво, що увійшов фен-шуй до нас модою у вигляді сувенірів, фігурок, статуеток, амулетів і талісманів, які закорінені у цій практиці. Їх ми зустрічаємо у домах, офісах, ними переповнені сувенірні крамнички. Зверніть увагу, як їх описують спеціалісти з фен-шуй:
«Кожне зображення - це спосіб спілкування з надприродними силами, що діють в просторі. Символів, знаків і діаграм так багато і дія кожної настільки індивідуальна, наскільки різні людські потреби і цілі. Не існує жодного бажання, якого не зміг би виконати амулет. Амулети і талісмани застосовуються в практиці ясновидіння, магії, для зміцнення здоров'я, енергетичного захисту, зняття пороблення і збереження гармонії в сім'ї, успіхів в бізнесі і коханні»
Слово Боже дає нам чітку відповідь на те, яким повинно бути у нас відношення до цих «освячених» речей:
«Тесані подоби їхніх богів попалиш вогнем, не зазіхатимеш на срібло і золото, що на них, і не братимеш собі, щоб не потрапити у пастку, бо це гидота перед Господом, богом твоїм. Не вноситимеш гидоти до себе у хату, щоб не стати проклятим, як і вони; будеш мерзитися всіма силами й гидуватимеш ними, бо вони приречені на прокляття»
(Втор.7, 25-26)
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.