Пандемія коронавірусу, яка охопила вже більшість країн світу, змушує християн шукати відповіді на декілька важливих питаннь: чи є коронавірус виразом гніву Божого на сучасне людство; чи зможуть молитви Церкви зупинити всесвітнью пандемію; що мають робити християни в цій ситуацій. В своїй черговій катехезі директор Радіо Марія шукає відповіді на ці питання.
Молитва папи Франциска проти епідемії коронавірусу:
Маріє, Ти завжди освітлюєш нашу дорогу і стаєш на ній знаком спасіння і надії. Матір Божа, довіряємось Тобі. Ти — Зцілення Хворих. Ти була близько під Хрестом і бачила біль Ісуса, але зберегла сильну віру. Ти — Спасіння римського люду, Ти знаєш, чого ми потребуємо. Уповаємо, що Ти відповіси на наші прохання, щоб ми, подібно як у Кані Галілейській, могли радісно святкувати, коли час випробування закінчиться. Мати Божої Любові, допоможи нам зрозуміти волю Отця і чинити те, що каже нам Ісус. Він бо взяв на себе наші страждання й також несе наші турботи, щоби привести нас, через Хрест, до радості Воскресіння, амінь. Шукаємо притулку у Тебе і Твоєї опіки, о Пресвята Матір Бога. Не погордуй нашими благаннями — зокрема у час, коли ми піддані випробуванню, — і визволи нас від усякої небезпеки, о славна і благословенна Діво.
Молива Конференції єпископів Римо-Католицької Церкви:
Отче наш, сповнені довіри, просимо Тебе, / щоб коронавірус не завдавав більше шкоди / і щоб епідемію можна було якнайшвидше опанувати. / Просимо Тебе про повернення здоров’я хворим / і мир тим місцям, куди коронавірус дійшов. / Прийми тих, хто помер від цієї хвороби, / потіш їхні сім’ї. / Підтримуй та захищай медичний персонал, який бореться з вірусом, / надихай та благословляй тих, хто намагається контролювати ситуацію. / Господи Ісусе, лікарю наших душ і тіл, / ми відчуваємо себе безпорадними перед цією глобальною загрозою, / але довіряємо Тобі, / даруй нам мир і здоров’я. / Мати Божа, бережи нас і опікуйся нами, / веди нас у любові до Твого Сина, Ісуса. / Амінь.
Святий Севастіане, молись за нас!
Свята Франциско Римська, молись за нас!
Святий Роху, молись за нас!
Свята Розаліє, молись за нас!
Святий Карле Борромею, молись за нас!
Святий Євгене де Мазенод, молись за нас!
Того часу, увійшовши в місто, Ісус переходив через Єрихон. І ось чоловік, якого звали Закхей, — він був начальником митників і був багатий, — прагнув побачити Ісуса, хто Він, але не міг через натовп, бо був малого зросту. Побігши наперед, він виліз на смоківницю, щоби Його побачити, бо Він там мав проходити.
Сталося, коли Ісус наближався до Єрихона, якийсь сліпий сидів при дорозі й жебрав. Почувши юрбу, яка проходила, він запитав, що це таке. Йому сповістили, що проходить Ісус Назарянин. І він закричав, гукаючи: «Ісусе, сину Давида, помилуй мене!»
В 2025 році Католицька Церква буде святкувати Ювілейний Рік. Отець Олексій Самсонов в катехезі розповідає про сенс та знаки цього святкування, а також про особливі привілеї та ласки повʼязані із особливим часом благодаті Святого Року.
Того часу Ісус промовив до своїх учнів: «Неможливо, щоби спокуси не прийшли, та горе тому, через кого вони приходять! Йому було б краще почепити собі довкола шиї жорновний камінь і бути вкинутим в море, ніж щоби спокусив одного з цих малих.
Того часу ішли за Ісусом численні натовпи. Обернувшись, Він сказав їм: «Якщо хто приходить до Мене і не зненавидить свого батька та матері, дружини й дітей, братів і сестер, та ще й душу свою, той не може бути Моїм учнем.