Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Біблійні читання
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Царице Неба
Хресна Дорога
Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Екзорцист о. Віктор Матушевський — священник, вибраний і призначений Церквою, а саме єпископом Київсько-Житомирської дієцезії, для вигнання бісів із одержимої людини за допомогою молитви та церковних обрядів.
Одержимість часто називають духовною хворобою. Коли в житті людини виникають труднощі або відбувається щось недобре чи незрозуміле, важливо розпізнати, чи це є духовна хвороба, чи проблема має психологічну, психіатричну або фізичну природу. У Польщі, наприклад, до священника-екзорциста не допускають людину без висновку лікаря.
Відсутність зустрічі та єдності з Богом робить людину вразливою до духовної хвороби та підступів нечистого. Для звільнення від духовного дискомфорту важливо позбутися матеріальних речей, які не належать Богу, і очистити свій дім і особисте життя від того, що може бути джерелом духовної загрози.
Злість, ненависть, непробачення стають ґрунтом для розвитку духовної хвороби, яка діє і поширюється у серці. Налагодження відносин із Богом — це процес, подібний до прибирання "кімнати" своєї душі, що допомагає відновити єдність із Господом.
Часто священник запитує: "Які твої стосунки з Богом?" або скеровує людину до генеральної сповіді, аби вона могла відкритися на дію Бога у своєму житті. "Або ти з Богом і обираєш Бога, або тебе оберуть…", — каже о. Віктор, описуючи одержимість.
Спокуси є невід’ємною частиною життя, поки людина перебуває у світі. Проте, якщо наповнювати своє серце Божою присутністю і Його Словом, то в ньому не залишиться місця для втручання зла.
Для захисту від духовних небезпек важливо бути пильними, єднатися з Богом через Євхаристію, молитися Розарій, читати Святе Письмо та переживати молитву серцем.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.