"Якщо хочеш, щоби Бог діяв у твоєму житті, - ділиться о. Станіслав Свурка та радить лайфхак, - кажи Богові так". Про духовність та відкриття на Божу дію у час Великого посту говорить настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель у Вінницькій області, модератор Руху Назаретських Родин.
Назаретська родина - це спільнота різного за віком людей, яка збирається при парафії та через Харизматичний Рух розвивається в Бозі. Ми працюємо, трудимося, виховуємо молоде покоління, але в центрі уваги - Ісус Христос, як в Назареті, де Він жив і виховував тих, хто був поряд із Ним. Сьогодні через Пресвяті Таїнства ми можемо єднатися з Ісусом. Духовні практики у дні Великого посту допомагають товаришувати Ісусу, який несе тяжкий хрест і віддає своє життя за нас. "Отче, у твої руки віддаю духа мого! Сказавши це, він віддав духа" (Лк 23:46 б). Наше життя має бути переданням в руки Бога Отця всього, що переживаємо. Страждання Ісуса в Гетсиманському саду вчать нас довіряти Богу, промовляючи: "Нехай як ти, Отче, хочеш, твоя воля буде, не моя". Готуючись до сповіді, можна взяти в руки розп'яття та споглядати на Ісуса, роздумуючи про біль та надію, яку він дарує нам. Щоденні роздуми над словом Божим, іспит сумління у вечірній час, добрі вчинки, молитва та милостиня дарують нам зустріч з Ісусом та пізнання правди про себе під час Великого посту.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.