"Книга Вихід показує нашу людську природу, що бореться з Творцем. У часі війни ми маємо порвати зв'язки з минулим, яке тягне нас до гріха: язичництво, комунізм, атеїзм", - над уривком 15:22-27 пропонує нам розважання о. Владислав Ігнатюк, священнослужитель Донецького екзархату УГКЦ, парафія Святого Миколая Чудотворця, м. Дніпро.
Цим уривком Бог каже нам, щоб ми йшли на пустелю, аби почути Його. У місці, де немає звичного комфорту, сучасних пристосувань до буденного життя, виходить уся правда про нас, яку Господь дає побачити на пустелі. Води з Мери (в пер. з євр. "гіркота") ізраїльтяни не могли пити. Коли ми з чимось не погоджуємось або не задоволені тим, що нам зустрічається на шляху, дуже просто почати нарікати. Але Бог дає нам пізнати, показуючи перше чудо в Кані Галілейській, як Він вміє перетворювати і робити те, що не збагнути лише людським розумом. На весіллі часто можемо почути слово "гірко" - гірка вода, що є присутньою в батьків на очах під час розставання з дочкою чи сином. Але поцілунком наречених Господь перетворює гіркоту. Гіркі води Мери в Книзі Вихід Бог також перетворює на солодкі. "І вказав йому Господь дерево; вкинув він його у воду, і вода стала солодкою" (Вих. 15:25а). Прообраз дерева бере участь в лікуванні. Перші дерева, про які ми чуємо в Старому Завіті, - це дерева в Едемському саду: "дерево життя" і "дерево пізнання добра і зла". Отець Владислав пропонує нам задуматися, чому Господь назвав дерева саме так. Можливо, Бог так полюбив нас, щоб ми довірились Йому і приймали будь-яке рішення згідно з Його авторитетом, забувши про "я сам"?
Про чесноту мовчання в контексті Великого посту розповідає отець Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона в м. Мерефа та викладач в Інституті богословських наук Непорочної Діви Марії.
Військовий капелан о. Олександр Карапетян з Донеччини, який в бригаді військових з 2020 року, свідчить про єдність і силу молитви на війні. Коли немає на кого покладатися, окрім як на Господа, Бог робить незбагненне.
Отець Гжегож Вавжиняк продовжує відкривати слухачам Радіо Марія "П'яте Євангеліє", яким є Свята Земля. Цей священник вже кілька років провадить цикл програм про місця, пов'язані з євангельськими подіями. Отець Гжегож добре знає географію біблійних місць, адже провів там вісім років. Ця програма знайомить наших слухачів з горою Тавор, місцем Преображення Господнього.
Отець Міхал Бранкевич продовжує цикл передач про спасительну смерть Ісуса Христа.
Вперше на Радіо Марія катехизу провадить отець Марек Рудзь – настоятель парафії святого Йоана Хрестителя в місті Біла Церква. Тема ефіру: "Діва Марія і Пресвята Трійця".