Розпочинаючи новий цикл програм "Святість", настоятель Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні пояснював, хто такі святі і чому варто мріяти про цю християнську чесноту.
"Святі - це люди, які живуть посеред нас. Через свій приклад життя, покірність, смирення, любов та дотримання Господніх заповідей - вони прагнуть виконати Божу волю, здійснити Божий задум. Отець Предвічний постійно кличе нас до святості. У Святому Письмі читаємо: "святими будьте, бо Я є святим". Господь не просто кличе нас до святості, а наказує тобто імперативно велить (безумовне моральне веління). Це вимога Бога щодо нашого життя, - пояснює отець Павло. - Найбільше бажання людини, цього світу, має полягати не в тому, щоб якнайбільше мати, здійснити свої мрії - ні, але у святості з Богом.
Святість - це наша "Полярна зірка", яка показує напрям нашого життя. Ситуація, обставини, культура, традиції можуть змінюватися, однак Божий заклик до святості ніколи не міняється!
Ми перестали просити Бога про святість. Чи колись просили Ви у Бога бути святим? Іноді ми навіть не думаємо про святість для себе, одразу, кажучи: "Та де я можу бути святим?" Але кожен із нас є покликаний до святості, бо ми створенні на образ і подобу Господа, тому маємо всім серцем прагнути до святості".
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.