В недільній катехезі з сестрою Урсулею пропонуємо зупинитись і подивитись на історію нашого життя, як на історію спасіння.
Сьогоднішній день - це є запрошення Господа до кожного з нас, щоби продовжувати разом з ним історію спасіння. І запитати в Нього: "Господи, покажи мені моє місце в сучасній історії спасіння! Можливо - це маленька зернинка, але покажи її мені"
Ціль катехези - щоби кожний з нас усвідомив, що він є
покликаний брати участь в історії спасіння. Святе письмо вчить нас того,
що Господь Бог втручається в історію. Являє Себе через події в історії
людства. Наприклад, вчені вивчають матеріальну частину історії, а
Богонатхнений автор застосовує свою віру, щоби побачити те, що невидиме
для очей. І він намагається показати це невидиме для очей втручання Бога в
історію.
В історії спасіння головним героєм є Бог. Він показує нам Своє обличчя і вимагає відповіді віри.
І
коли ми говоримо, що Святе Письмо розповідає історію спасіння - дуже
важливо читати історію свого життя, як історію спасіння.
Отже, ми маємо
дивитись на життя так: я родився, тому що Господь Бог захотів, щоб я родився. І
це план спасіння і щасливого життя. Все, що Господь нам дає: сім'ю,
дітей, людей, події в житті, наша особисту молитву, читання Святого Письма - історія нашого спасіння.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець
Андрій Педай (м. Київ).