Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Хто захоплювався духовністю Афону неодмінно чув про подвиги двох наших співвітчизників які відомі не тільки на святій Горі, а й у всій християнській Традиції

Створено: 2017-01-24
Передача: Захристія

В програмі Захристія гостимо директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні, головного редактора наукового альманаху "Афонська спадщина",  Сергія Вікторовича Шумила. З нагоди видання кних, присвячених двом відоми українцям, а саме Паісію Величковському, та Івану Вишенському поговримо про цих мужів, які добре відомі за межами своєї Батьківщини. У одній із книг  вперше на основі маловідомих архівних документів зроблено спробу відтворення детального життєпису відомого українського письменника-полеміста і афонського подвижника XVII ст. В іншій книзі проаналізовано духовно-літературну спадщину Івана Вишенського. Крім того, автор спробував відшукати на Афоні печеру, в якій в затворі подвизався старець Іван Вишенський, і де він закінчив свій земний шлях.

Коли вивчаєш свою національно-духовну спадщину, обов'язково виникає питання: - де витікають першоджерела, де розпочинається наша духовна чернеча традиція? Ну і звісно тут шлях веде на гору Афон. Кожен хто захоплювався духовністю Афону, неодмінно чув про подвиги двох наших співвітчизників, які жили в минулому.  Ці два мужі, видатні постаті як для України так і в цілому для всієї Східної християнської Традиції. І Іван Вишенський, і Паісій Величковський зробили дуже багато для Східної ісіхастської Традиції. Тим самим стали зв'язуючими ланками  між Боголюбивою Україною, та Уділом Богородиці
Як добре використати час Адвенту? - відповідає брат Збігнєв Савчук

Як добре використати час Адвенту? - відповідає брат Збігнєв Савчук

Ця катехиза присвячена підготовці до Різдва. Катехит наголошує на важливості збільшити молитву, особливо молитву Розарію: "Коли ти молишся Розарій, то сатана чує свист і втрачає орієнтир". За словами отця Збігнєва, так радить екзорцист. Далі катехит додає, що цей час призначений для пошуків Бога, для того, щоб Йому скеровувати свої запитання. Священник також застерігає від вживання алкоголю та об'їдання.
Двадцять років у в'язниці та бійка на Вселенському Соборі - невідомі факти про святого Миколая

Двадцять років у в'язниці та бійка на Вселенському Соборі - невідомі факти про святого Миколая

У програмі "У Ваших намірах" етнолог Олександр Коломийчук знайомить слухачів Радіо Марія з невідомими фактами життя святого Миколая. Зокрема почуєте про саму постать св. Миколая, про причини часткової легендарності його життя. Олександр розповідає про антропоморфізм образу св. Миколая та його місце у світоглядних уявленнях та релігійній культурі українців.


"Дружба з Богом відкриває людині сенс життя", - о. Віталій Козак

"Дружба з Богом відкриває людині сенс життя", - о. Віталій Козак

До уваги слухачів нова катехиза отця Віталія Козака. Це третя програма, де священник говорить про дружбу людини та Бога. В цьому циклі катехит навчає через призму досвіду святої Терези від Ісуса. Під час програми звучать думки святої Терези, які вона залишила у своїх творах.
"Загальна думка цього псалма - що ти в безпеці", - о. Петро Лопатинський

"Загальна думка цього псалма - що ти в безпеці", - о. Петро Лопатинський

Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, продовжує цикл програм, присвячених темі 90-го Псалма. В цій серії автор коментує 12-й вірш: "На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь". Під час ефіру багато уваги приділяється вченню про передвизначеність. Загальна думка програми - Бог завжди береже людину від небезпеки, якщо вона Йому це дозволяє.
Що таке святість і як її здобути?

Що таке святість і як її здобути?

Як важливо здобувати святість і жити Євангелієм, щоб отримати духовну радість, - про це говоримо з отцем Василієм Іванівим, монахом Чину Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ.