В ранковій катехизі о.Микола Петро Лучок OP розкриває тему: Страждання та стосунки з Богом
В світлі наших страждань, маємо дивитись на Ісуса, котрий будучи людиною, яка жодного зла не чинила - страждає.
Отже, одним з ключів визволення з ілюзії, фальшу, брехні, що якщо я достатньо багато буду ублажати, приносити жертви Богові, то мене не доторкне страждання, є сам факт прийняття того, що страждання - це частина нашого життя і його не уникнути.
Інколи чув дуже страшну фразу від людей - "На все Божа воля". Хтось може подумати, що Божа воля була, щоб Ісус страждав. НІ! Бог не хотів страждання Свого Сина. Він знав, що Син буде страждати, бо люди ось так поведуть себе з Ним. Господь знає, які ми, Він є поза часом, знає, що станеться, але Він не хотів страждання Свого Сина!
Варто переглянути для себе в своєму духовному житті, як в моїх стражданнях я переживаю свої стосунки з Богом. Бо Бог не є причиною страждань. Бог дає в наших стражданнях відповідну силу, щоб ми пройшли через них, щоб ми вміли товаришувати іншим, щоб в процесі ми ввійшли в Ісусову перемогу над стражданням і в Ісусове Воскресіння.
У катехизі с. Наталія Гальцова розповідає про Ісуса Христа, єдиного Відкупителя світу від зла, чиї страждання були передбачені далеко до Його приходу на світ. "Ми звинувачуємо євреїв за те, що не повірили в Ісуса Христа. А чи ми самі завжди радо слухаємо правду, приймаємо її і готові змінити своє життя, щоб жити в її світлі?" - запитує авторка програми.
Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням.
Про четверту Божу заповідь "Шануй твого батька та матір твою" в Листі до сімей Івана Павла ІІ розповідає настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в с.
Писарівка Хмельницької області - отець Роман
Казьмерчак. Також почуєте свідчення від батька 14 дітей, пана Володимира Блажеєва.
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".