Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

"Історія генерала Григоренка, та його шлях від руйнатора храмів до навернення в Христову віру"

Створено: 2017-01-26
Передача: Головред
В черговому випуску програми Головред гостимо редактора часопису "Місіонар" та "Домашня Церква" о. Христофора Ганинця ЧСВВ, та Петра Шкраб'юка - поета, прозаїка, есеїста, літературознавця, історика. Пан Петро розповідає історію навернення генерала Петра Григоренка, особу, яка в молоді роки висаджувала в повітря церкви, а потім покаялась і навернулась до Бога. Яку треба було мати мужність, щоб у старому віці відкрито виступити проти облудлого режиму?

На собі Григоренко відчув, що таке комуністична система доносів. Якось на світанку він несподівано прокинувся і встиг зупинити в дверях свою першу дружину Марію: вона бігла в НКВД на Луб’янку, щоб донести на чоловіка, який, мовляв, отримав зашифрованого листа... А той лист надійшов від старшого брата Івана...
Це було, так би мовити, громадянське прозрівання. І було прозрівання – чи, іншими словами, дозрівання, – релігійне. Воно посилилось у часі війни. Григоренко командував дивізією. Навесні 1945 року цю його дивізію перекидали через Високі Татри на новий напрям. У горах ще білів сніг. На перевалі Григоренко вийшов з машини – і, пише він, “дослівно остовпів, замилуваний незвичайною, небесною, як кажуть, красою. Це було рано-вранці. Сонце ще було десь там за горами, але його промені пробились сюди й освітили якимось чарівним світлом високі стрункі сосни, гірські скелі, сніг, нашу дорогу, що звивалася схилами, військові вози, які неначе застигли на дорозі, і над усім цим – велетенське, блакитне, золотаве небо”.
“Я стояв, дивився, – продовжує Григоренко, – і думка моя – яскрава й чітка – пронизала мій мозок: та хіба можна повірити в те, що така краса з’явилася внаслідок випадкового збігу обставин; повірити в те, що творець усього сущого – випадок! З’явившись, ця думка вже не покидала мене. Спостерігаючи бурхливе чи спокійне, лагідне море, споглядаючи зоряне небо чи безмежні простори полів, я думав: і це також випадковість? І те, що я народився, ходжу, думаю, страждаю – так само випадковість? То для чого я тоді існую?”.

Чому в Церкві так багато францисканських святих?

Чому в Церкві так багато францисканських святих?

В переддень свята Усіх святих Францисканського Ордену отець Андрій Немченко OFM під час програми "У Ваших намірах"  розповідає про францисканських святих. За словами священника, Орден Францисканців має стільки святих, що навіть не пам'ятає усі їхні імена. Для вшанування усіх святих Ордену, як відомих, так і невідомих, було  встановлено одне свято.
"Тереза з Авіли відчувала Бога поруч у кожному моменті життя", - о.Віталій Козак

"Тереза з Авіли відчувала Бога поруч у кожному моменті життя", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак у черговій катехизі з циклу "Молитва - історія дружби" говорить про відносини та дружбу людини з Богом. 
"Буде біда, якщо 90-й Псалом сприймати буквально", - о.Петро Лопатинський

"Буде біда, якщо 90-й Псалом сприймати буквально", - о.Петро Лопатинський

У цій катехизі з серії програм "Наближаючись до Православ'я" Ви почуєте коментар на 9-11-і вірші 90-го Псалма. Автор програми, ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, говорить про те, як сприймати захист Бога, а також наголошує на небезпеку буквального розуміння змісту цієї молитви.
Учні - члени спільноти католицької школи

Учні - члени спільноти католицької школи

Вчитель та вихователь Бучацького ліцею, отець Теодор Дутчак, ЧСВВ, розповідає про учнів ліцею, а також про принципи спільноти католицької школи.
Як глибоко пережити час Адвенту?", - катехеза бр.Сергія Воронюка

Як глибоко пережити час Адвенту?", - катехеза бр.Сергія Воронюка

Брат-капуцин Сергій Воронюк в ранковій катехезі готує слухачів Радіо Марія до Адвенту. Зокрема катехит говрить про те, як в передріздвяний час змінюється Літургія. Також отець Сергій дає поради як глибоко пережити Адвент та порівнює його з Різдвяним постом у Східній Традиції.