В черговій програмі з п.Терезою Андрущишиною продовжуємо тему розлучення. А саме: як запобігти розлученню?
Одна віруюча жінка прийшла до священика за порадою: "Отче, завтра має бути останнє судове засідання щодо розірвання шлюбу з чоловіком, який вже 10 років зі мною не живе, а живе з іншою жінкою. Чи маю я дати згоду на розлучення? Бо до цього часу я не давала згоду на розлучення.
Священик відповідає: "Якщо ти і так знаєш, що суд видасть позитивне рішення про розлучення, то можеш дати згоду на розлучення".
Жінка зробила величезні очі і сказала: "Я знаю, що буде рішення про розлучення, але я хочу залишити своєму чоловікові останнє слово любові. Бо якщо я погоджусь на розлучення, то це так, якби я дала йому дозвіл і показала, що нічого не сталось, що ми порушуємо таїнство шлюбу, обітниці, які давали перед Богом".
Ця історія закінчилась, що суд прийняв рішення про розлучення без згоди дружини. Пізніше той чоловік захворів на рак, коханка його залишила. Але шлюбна дружина доглядала за ним хворим, до кінця була йому вірною і в хворобі, і при смерті.
Можливо хтось скаже, що це глупота. Але якщо подивитись очима віри, то часто те, що вчив Ісус було оцінено, як глупота. Навіть апостоли говорили, що проголошують Євангеліє, яке є глупотою для багатьох, а для нас є спасінням.
Ця жінка дала чудовий приклад своїм дітям та всім оточуючим.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.