Ми продовжили читати ІІ Ватиканський Собор, говорили про призначення мирян в Церкві
Часто ми думаємо лише про себе. Коли Церква говорить про зростання в Бозі, в цьому контексті говориться і про зростання родин!
Треба бути відкритими на життя. Ми можемо говорити, що ситуація в країні важка. В такому разі я згадую про своїх знайомих з іспанської Мурсії, що мають... 21 дитину. Я колись давно гостив у них, і дуже цікавився, як їм вдалося прийняти всіх чад!? Вони відповіли мені, - коли ми щойно побралися, мало що могли собі дозволити, гроші в нас не водилися, їли лише макарони, кімнатку мали замалу. Колись прийшли до священика з проханням про позику. Він відповів, що дасть нам кошти, якщо ми будемо відкритими на життя, ми здивувалися, що він може знати про життя в подружжі? І не послухались його.
Словом, гроші ми розтратили, і через деякий час, знову прийшли до того ж отця. Він зауважив, що вони намагаються самі керувати своїм життям, і не хочуть впускати у нього Бога... Врешті, вони зважилися на відкритість на життя, і сьогодні мають... свій приватний університет в якому навчаються тисячі студентів. Вони живуть у величезному будинку з басейном, а їхні діти навчаються у кращих навчальних закладах світу. Коли я запитав у жінки, як виглядає матір після народження 21 дитини, струнка жінка мені відповіла киваючи головою на чоловіка з паличкою: Подивіться, він виглядає гірше.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець
Андрій Педай (м. Київ).