Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

"Лише одну мову розуміють люди усюди - це мова любові", - святий Йозеф Фрайнадеметс, місіонер

Ірена Примак розповідає історію життя і покликання, до місійної діяльності в Китаї, святого Йозефа Фрайнадеметса.
Святий Йозеф Фрайнадеметс народився у 1852 році в Тіролі, який розташований в Доломітових Альпах, на той час територія Австрії.

Під час навчання в семінарії у Йозефа сформувалось прагнення до місійної діяльності, а довідавшись про відкриття місійного дому в Штайлі, молодий 26-річний священник не втрачаючи часу вирушив до Штайлю. В березні 1879 року Йозеф отримує свій місійний хрест і разом з іншим місіонером Джоном Анзером, попрямував у Китай. Вони були першими місіонерами, що поїхали на місії зі Штайлю.

Коли син тірольських гір прибув до Гонконгу, головною його ціллю було "навернути нещасних язичників і викорінити ідолопоклонство".

В Гонконзі було дуже мало католиків. Але Йозеф з ентузіазмом розпочав місійну діяльність. Він став зовнішньо схожим на китайця і отримав прізвисько "Фу шенфу", яке перекладається як "щасливий священник". Попри свою подібність до китайців, Йозеф досі мав європейське мислення.

Він ходив від будинку до будинку, по різних селах, намагаючись навернути цих людей, але успіху було мало. Люди приходили на його проповіді лише, щоб подивитись на європейця. Через ці та багато інших причин, Йозеф переживав власне розчарування.

Зрештою Йозеф розуміє, що китайський одяг не зробив його китайцем, а потрібен ще довгий внутрішній процес: вивчити китайський спосіб мислення, китайські звички, національний характер і побут.
У 1881 році він виїхав із Гонконгу і прибув у Пуолі, яке стало його другим домом і де він зумів найкраще пізнати  і навчитись поважати китайський народ.

Попри те, що Йозеф багато обмежував себе і провадив аскетичний спосіб життя, він не став грубим, а навпаки, був надзвичайно чуттєвою та емоційною людиною. Йозеф щиро прив'язувався до людей, з якими працював і щоразу розчулювався, отримуючи листи з дому.

Ірена Примак

"Я більше китаєць ніж тіролець і хочу бути китайцем на небесах", - святий Йозеф Фрайнадеметс.
"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00