"Нова людина - та людина, яка весь час формується Духом Святим на образ Божий - образ Ісуса Христа", - роздумуємо "хто я є", в катехизі разом з братом Леонідом Міхальцем, що належить до Ордену Братів Менших Капуцинів, парафія Пресвятого Серця Ісуса, м. Красилів Хмельницької області.
Проповідуючи Слово Боже, ми прославляємо Бога. Залежно від того, наскільки відкрито ми відповідаємо на Слово, яке Господь приготував, настільки Дух Святий робить кожного з нас подібними до Ісуса Христа. В Посланнях можна почути, як апостол Павло говорить про людину тілесну і людину духовну: стара людина і нова людина. Адам, який піддався спокусі гріха і зірвав яблуко з Євою, відкинувши при цьому Божу любов, визнається старою людиною. За умови увірування в Ісуса Христа, людина може пізнати нове існування і стати новою людиною. "Всі бо згрішили й позбавлені слави Божої" (Рим. 3:23). При народженні людині передається первородний гріх, вчинений Адамом і Євою, як описано в Старому Завіті. "Нам потрібно побачити не тільки наслідок гріха, але й корінь", - цитує брат Леонід одного дослідника монашої духовності. Бути старою людиною - це не тільки помітити поганий вчинок, але й побачити свій стан, в якому знаходжуся. Мій стан - це стан людини, яка має зіпсовану природу. Важливо визнати, зізнатися собі в правді, навіть якщо вона є болючою, що я є грішником. Коли людина починає вірити в Ісуса Христа як свого Господа і Спасителя - це є чудо, яке дає їй вихід з гріховної природи. Ісус є дорогою, істинною і життям. Під час участі у Святих Таїнствах християнин помирає для старої людини та воскресає як нова людина, переходить від старого Адама до нового Адама, яким є Ісус Христос. Нова людина - та людина, яка весь час формується Духом Святим на образ Божий - образ Ісуса Христа.
Про чесноту мовчання в контексті Великого посту розповідає отець Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона в м. Мерефа та викладач в Інституті богословських наук Непорочної Діви Марії.
Військовий капелан о. Олександр Карапетян з Донеччини, який в бригаді військових з 2020 року, свідчить про єдність і силу молитви на війні. Коли немає на кого покладатися, окрім як на Господа, Бог робить незбагненне.
Отець Гжегож Вавжиняк продовжує відкривати слухачам Радіо Марія "П'яте Євангеліє", яким є Свята Земля. Цей священник вже кілька років провадить цикл програм про місця, пов'язані з євангельськими подіями. Отець Гжегож добре знає географію біблійних місць, адже провів там вісім років. Ця програма знайомить наших слухачів з горою Тавор, місцем Преображення Господнього.
Отець Міхал Бранкевич продовжує цикл передач про спасительну смерть Ісуса Христа.
Вперше на Радіо Марія катехизу провадить отець Марек Рудзь – настоятель парафії святого Йоана Хрестителя в місті Біла Церква. Тема ефіру: "Діва Марія і Пресвята Трійця".