"Нова людина - та людина, яка весь час формується Духом Святим на образ Божий - образ Ісуса Христа", - роздумуємо "хто я є", в катехизі разом з братом Леонідом Міхальцем, що належить до Ордену Братів Менших Капуцинів, парафія Пресвятого Серця Ісуса, м. Красилів Хмельницької області.
Проповідуючи Слово Боже, ми прославляємо Бога. Залежно від того, наскільки відкрито ми відповідаємо на Слово, яке Господь приготував, настільки Дух Святий робить кожного з нас подібними до Ісуса Христа. В Посланнях можна почути, як апостол Павло говорить про людину тілесну і людину духовну: стара людина і нова людина. Адам, який піддався спокусі гріха і зірвав яблуко з Євою, відкинувши при цьому Божу любов, визнається старою людиною. За умови увірування в Ісуса Христа, людина може пізнати нове існування і стати новою людиною. "Всі бо згрішили й позбавлені слави Божої" (Рим. 3:23). При народженні людині передається первородний гріх, вчинений Адамом і Євою, як описано в Старому Завіті. "Нам потрібно побачити не тільки наслідок гріха, але й корінь", - цитує брат Леонід одного дослідника монашої духовності. Бути старою людиною - це не тільки помітити поганий вчинок, але й побачити свій стан, в якому знаходжуся. Мій стан - це стан людини, яка має зіпсовану природу. Важливо визнати, зізнатися собі в правді, навіть якщо вона є болючою, що я є грішником. Коли людина починає вірити в Ісуса Христа як свого Господа і Спасителя - це є чудо, яке дає їй вихід з гріховної природи. Ісус є дорогою, істинною і життям. Під час участі у Святих Таїнствах християнин помирає для старої людини та воскресає як нова людина, переходить від старого Адама до нового Адама, яким є Ісус Христос. Нова людина - та людина, яка весь час формується Духом Святим на образ Божий - образ Ісуса Христа.
12-річний Владислав Васицький співає, займається українським дубляжем, озвученням фільмів і мультфільмів, а також є парафіянином Римо-Католицької Церкви. У програмі "Не випадково!" чуємо шлях дитини, яка крокує від дитинства з Богом і у християнській вірі, підтримці рідних прагне розвиватись, щоб служити іншим Божим Даром.
"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою.
Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.