На чесноти Марії, які вона мала по відношенню до Бога і людей, а також у подружньому житті, запрошує нас поглянути с. Оксана Гринчишин зі Згромадження сестер Урсулянок Римської Унії.
Уривок з Євангелія від Луки (1:26-38) ми чуємо в Урочистість Благовіщення, 25 березня. Архангел Гавриїл приходить до Марії, запрошуючи її стати Матір'ю Божого Сина. Марія - жінка, яка вміє слухати. Слухання є мистецтвом, даром. Це вміння вимогливе, бо воно запрошує людину зупинитися. Ми ніколи не зможемо навчитися слухати один одного, якщо не навчимося слухати Бога. Марія вчить нас шукати джерела любові в Бозі. Якщо чоловік і дружина будуть черпати любов у Бозі, їх подружжя буде завжди наповнене любов'ю. Обручка має форму кола, а це означає, що любов не має закінчення. В Бозі ми пізнаємо вічну любов. Приймаючи Слово Бога й опіку святого Йосифа, Марія приймає і ті обставини, які можуть нам здатися некомфортними, незручними. Вона, однак, знає, що все це походить від Бога, тому слухняно все приймає: народжує в стайні, кладе дитину в ясла, вирушає в далеку дорогу з малою дитиною. Під час Благовіщення Марія говорить "так", стаючи Матір'ю Ісуса. Ця відповідь не змінюється з часом, дозріває: під хрестом Марія стає Матір'ю усіх людей.
"Найчастіше зцілення душі йде перед звільненням від злих духів", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
Про паломницьку поїздку молоді на святкування ювілейного року в Римі розмовляємо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.
Сьогодні можемо почути: "Що з того, що ти ходиш до церкви?" Отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в Австрії, м. Клагенфурт, дає поради, як можна заохотити свого партнера в подружжі до живої віри в Бога.
Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
У катехизі отця Миколи Бєлічева зустрічаємося з учнями Христа, які втікають до Емаусу. Вони не могли повірити в те, що волею Божою може бути несправедливе засудження, страждання і смерть їхнього Вчителя. Священник пояснює, як наші проблеми і виклики сьогодення перетинаються з сьогоднішнім євангельським уривком.