В програмі "Захристія" дизайнер, програміст і за сумісництвом політичний блогер Роман Котлар. Роман входить в сотню блогерів України за версією телеканалу ICTV. Блогерство набирає таких масштабів, що незадовго цей спосіб заробітку стане офіційно називатися професією. В цій програмі ми заторкули теми, які пов’язані з християнською мораллю і політикою. Наприклад, бути політиком - це обов'язково бути корупціонером і зрештою грішником?
Багато політиків мають християнську базу у своїй голові, але політика сама по собі така: щоб ти не зробив, завжди знайдеться той, хто скаже, що ти робиш щось погане. Політика - це боротьба сил, які постійно одна одну очорнюють.
В мене, як блогера, є певні правила. Коли в календарі є якесь християнське свято, я намагаюся про це писати. Хоча я переважно пишу про політику, та все ж 5-10 відсотків дописів я стараюся присвятити церковній тематиці.
В мене складається враження, що чимало молодих невіруючих людей, які стараються бути модними, сучасними, думають, що релігія - це щось, що закріпилося за старими людьми, які через років тридцять п'ять підуть і релігія зникне. А я своїми дописами хочу довести, що ця молодь, котра так думає, відійде як покоління, а Церква залишиться.
У програмі “Захристія” — сестра Марія Слєпченко з ордену сестер редемптористок кляузурових (затворницьких).
Ця гілка редемптористок в Україні існує лише дев’ять років, і наразі це єдиний монастир редемптористської духовності із затворницьким способом життя.
Під час програми ви дізнаєтеся про шлях реалізації мрії сестри Марії. Як розповідає настоятелька, на початку мало хто вірив, що така спільнота постане в Україні.
Проте одна розмова з монахом-єзуїтом стала вирішальною і зрушила справу з мертвої точки.
Сьогодні сестри мешкають у Львові, будують монастир і з надією дивляться в майбутнє.
Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».
У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.
До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.
Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.
Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
Програма "У Ваших намірах" з монахом-францисканцем Андрієм Немченком.
Цього разу священник розмірковує над темою відпочинку. Упродовж програми автор ділиться кількома практичними порадами, як відпочивати в дусі християнської поведінки.
На його думку, відпочинок легко може перерости у пусте марнування часу. Як не стати жертвою власної ліні, замаскованої під «відпочинок», — слухайте у тридцятихвилинній розмові.