"Блаженні тихі, бо вони успадкують землю" Мт. 5:4
З сестрою Василією Гальцовою продовжуємо розглядати блаженства виголошені Ісусом Христом у Нагірній проповіді.
Що для нас означає поняття "тиха людина"? Як ми їх сприймаємо? У більшості випадків, ми ставимось до тихих, лагідних людей як до невдах, вважаємо їх слабкими і боязливими, переконані, що вони не здатні відстоювати свої інтереси. Та й ми самі не вміємо бути покірними, не бажаємо бути тихими, адже це дуже невигідно.
Яке серце має Ісус Христос? Тихе і покірне... Бог також творить у тиші... І щоб побачити діяння Господа також потрібно перебувати в тиші і прислухатися.
Що ж таке ця покора, лагідність і тихість, якою характеризують Ісуса у Новому Заповіті?
У грецькій мові є етичний термін "праус", який означає чесноту, та перекладається як: ласкавий, беззлобний, тихий, ручний, приручений. Чеснота є серединою між двома крайностями. За визначенням Арістотеля, тихість є серединою між надмірними гнівом та незлостивістю.
Отже, "тиха людина" - це особа, яка вміє "приручити" свої пориви, вибухи почуттів, емоції, вона віддається Господу і в цьому знаходить свою повну свободу. Покірна людина завжди несе мир у світ.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.